• Reklama

Meizu M2

Dyskusje o telefonach Meizu, opinie.

Re: Meizu M2

Postprzez blue_voyager » 10 wrz 2015, o 10:49

Przecież to jest zupełnie nowy telefon, dlaczego pytasz czy jest "dalej" wspierany?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Meizu M2

Postprzez Flyagaric » 10 wrz 2015, o 11:16

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


^To raz.
Dwa, że soft na nim to Flyme, który rozwijany jest podobnie jak MIUI. Opracowywana jest nowa wersja softu, a potem pracują nad kompatybilnością z poszczególnymi modelami. Z listy kompatybilności wylatują raczej tylko starocie, które mogą sprzętowo nie pasować.
Jak kolega wyżej napisał - to jest całkowicie nowy model - raptem 1 miesiąc na rynku, więc wspierany będzie raczej dłuugo.

Nie wiem czy autor pytania nie pomylił go z Meizu M2 Note. Meziu M2, zwany też przez Chinoli i Ruskich 'M2 Mini' (co jest ważne gdybyś szukał akcersoriów na chińskich portalach), to nowy telefon 5-cio calowy o słabszym, ale oszczędniejszym procu od starszego 'M2 Note', w rozmiarze 5.5 cala.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Meizu M2

Postprzez zabek » 10 wrz 2015, o 13:49

Dziękuję i przepraszam, za amatorskie pytanie, telefon zdechł mi w zeszłym tygodniu i następny chcę kupić właśnie z Chin. Dlatego dopiero raczkuję w tym temacie.
zabek
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 10:20
Telefon:: Goclever

Re: Meizu M2

Postprzez Esper » 10 wrz 2015, o 14:08

a ja pytanie uważam za zasadne, bardziej chodzi o podejście firmy do wsparcia telefonu dla nowych wersji,

są firmy które potrafią robić problemy z wydaniem Androida 5.0 dla swoich flagowców z 4.4,

tutaj mamy 5.1 a już 6 na horyzoncie, też jestem ciekaw jak meizu podchodzi do takich tematów i czy mogę liczyć, że za pół roku wydadzą tego swojego Flyme opartego o najnowszego andka...

Ja swojego pentagrama ego zmieniam nie dlatego, że mi zdechł, ale dlatego, że producent nie zapewnił upgradu z 4.0.1 choćby do 4.2/4.4
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: Meizu M2

Postprzez Puma2012 » 10 wrz 2015, o 14:16

Z tego czytałem to android 6 jest planowany nawet na M1 Note a przecież M2 to nowszy model.
Puma2012
AKTYWNY
 
Posty: 265
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 08:59
Pochwały: 8
Telefon:: Huawei

Re: Meizu M2

Postprzez bartazzz » 10 wrz 2015, o 14:51

Esper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

myślę że meizu pomimo tego ze nie wydaje tak często jak xiaomi to jednak daje wsparcie na starsze modele.
Sam używam stabilnej wersji androida 5.1 modelu m1 note czyli z przełomu 2014/2015. Nie martwiłbym się tu specjalnie
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Meizu M2

Postprzez Flyagaric » 10 wrz 2015, o 15:33

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Właśnie - wsparcie nie jest może tak częste jak w przypadku MIUI, ale jest w miarę regularne, a o to przecież chodzi. Meizu potrafi pozostawiać bugi w sofcie przez długi czas, lub powielać je w nowych wersjach softu - sporo było narzekań o to w przypadku Mx4Pro. Rzecz w tym, że nie są to rzeczy wielkie, ani też często im się to nie zdarza. Flyme jest dopracowanym softem.

Kolega Esper trochę źle do tego podchodzi, bo soft nie ma być najnowszy, a ma być dobry i zoptymalizowany. Co z tego, ze dostaniemy 5.0/5.1 jeśli będzie pełna baboli, lub będzie źreć baterię na potęgę? Tak było w przypadku wielu fonów sprowadzanych z Chin. Wolę dopracowanego i śmigającego KitKata, niż zbugowaną piątkę, tylko dlatego, że to już Lizak.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Meizu M2

Postprzez zabek » 10 wrz 2015, o 15:49

Dokładnie o to mi chodziło, teraz pozostaje mi czekać, aż pojawi się jakiś w Superdeals na Aliexpress, albo w innym sklepie. Dziękuje wam za odpowiedź!
zabek
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 10:20
Telefon:: Goclever

Re: Meizu M2

Postprzez Esper » 10 wrz 2015, o 16:19

to nie tak, że ja chcę mieć najnowsze :) Po prostu sądziłem, że wpiszę się w pytanie które pojawiło się przed moim wpisem, bo wg mnie odpowiedzi które się pojawiły pod nim nie były konkretne - nie to co teraz :)

Oczywiste, że lepiej mieć coś co działa dobrze, niż najnowsze a nie działa. Zawsze jest jednak pewna granica - mój Ego nadal działa dobrze, ale powstają apki które na nim już nie działają :/
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: Meizu M2

Postprzez Pieczarkowy » 10 wrz 2015, o 23:27

Do końca tygodnia postaram się dodać link do swojej recenzji tego telefonu. :-)

Autor postu otrzymał pochwałę
Pieczarkowy
 

Re: Meizu M2

Postprzez jolanowa » 12 wrz 2015, o 12:11

Witam, Mam telefon od dwóch dni. Wczoraj wieczorem totalnie mi się zawiesił. Nie reagował kompletnie na żadne ruchy i zabiegi. Zrobił się gorący. Wyświetlał się jedynie ekran blokady, ale nie reagował na dotyk. Odblokował się dopiero rano po serii przypadkowych przyciskań ekranu i bocznych klawiszy. Czy ktoś miał taki problem?
jolanowa
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 22:16
Telefon:: sony ericson
ROM: nie

Re: Meizu M2

Postprzez baku1991 » 12 wrz 2015, o 13:29

A nie lepiej było zrestartować?

Słuchajcie, jak GPS w tym telefonie? Szybko łapie i trzyma?
baku1991
AKTYWNY
 
Posty: 356
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 22:21
Pochwały: 11
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o telefonach Meizu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama