• Reklama

Letv One Pro X800

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Letv One Pro X800

Postprzez djsun » 27 sie 2016, o 18:06

@marti LTE mi działa na drugim slocie na każdym ROM-ie . Bateria zdecydowanie najlepiej wypada na Cuco14s
Co do GPS to mi ręcę już opadły u mnie jest tragedia na wszystkich softach. Próbowałem 11s 12s 14s oraz mody cm12. Na 6,7 stronie tego wątku ktoś jeszcze w wersji CN miał tą samą przypadłość jak ja po zmianie softu.

Wysłane z mojego Le 1 Pro przy użyciu Tapatalka
LeEco x800 Us
djsun
 
Posty: 177
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 19:33
Lokalizacja: Pl
Telefon:: x800
ROM: cuco

Reklama

Re: Letv One Pro X800

Postprzez martii » 27 sie 2016, o 20:05

djsun napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Na 14s na slocie 1 mam LTE(4G), a na drugim 3G. Chyba będę musiał się rozejrzeć za czymś nowym. Tym bardziej, że zanosi się na to, że dual sim przestanie być mi konieczny.

Na CM12 np Yanosik pięknie widzi GPS, Google Maps już nic - uparcie nie chcą ustalić pozycji. Apka typu GPS Test widzi wszystko też ładnie. Pomęczę go jeszcze, ale generalnie chyba już jutro rano wrócę do 14s i z czasem wystawię go na aukcję. Teraz miało się pojawić kilka fajnych słuchawek. Wolałbym nawet coś bliżej 5 cali niż 5,5.

CM12 jest obiecujący o ile zostanie dopracowany. Dioda powiadomień miga w zadanych kolorach co mocno ułatwia życie (każda aplikacja może się przedstawić inaczej, nawet nie trzeba dotykać telefonu). Fajnie, że każdy SIM może mieć inny dzwonek. No i obsługuje się jak wszelakie androidy do tej pory z górnej belki zamiast nadwyręzać kciuka i sięgać w lewy dolny róg (idzie się przyzwyczaić, ale długoletniego użytkownika androida (od wersji 2.1) to mocno irytuje.

CM póki co dużo lepiej zarządza pamięcią. Co prawda nie mam wszystkich aplikacji, które miałem na 14s, ale widać, że sporo siedzi w tle, a wolny ram pozostaje w okolicy 1GB.

Ja to nawet nie chcę CM13, wolałbym porządnie dopieszczony CM12 z obsługą IR (a i tak najbardziej lubię CM11), jednak jak znam życie z romami - ten taki będzie jaki jest (brak aktualizacji od czerwca i pewnie już więcej nic nie zobaczymy), potem ktoś wyda podobnego niedopracowanego CM13 i tak się trzeba będzie bujać, aż po 2 latach stwierdzi się, że dosyć tego bujania się i kupi coś nowego.

Niestety przed zakupem nie rozeznałem się, że są 2 wersje. Wtedy pewnie zdecydowałbym się na X620, chociaż teraz to wolałbym coś kupić na czym śmiga porządnie CM.
Xiaomi Mi5 ciekawe ale drogie. Z chin 1100zł - to za 1400 na allegro nowy Galaxy S6 z fakturą, więc koszt identyczny i bez ryzyka, że na cle coś się stanie. Fotki robi dużo lepsze niż chińczyk.
martii
 
Posty: 166
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 15:34
Pochwały: 1
Telefon:: Jaiyu G4S

Re: Letv One Pro X800

Postprzez tpawel » 27 sie 2016, o 21:00

Czekaj,ale to w momencie kiedy masz dwie karty SIM w slotach to na jednym masz 4g a na drugim 3g?
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Letv One Pro X800

Postprzez martii » 27 sie 2016, o 21:33

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie - dane przesyła na jednej karcie - tylko jak wybiorę dane na slot 1 to mam LTE a na slot 2 już tylko HSPA+ a w przypadku CM12 EDGE.
martii
 
Posty: 166
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 15:34
Pochwały: 1
Telefon:: Jaiyu G4S

Re: Letv One Pro X800

Postprzez jerzyjerzy » 28 sie 2016, o 00:23

U mnie wszystko działa poprawnie na 11s,14s,CM,nawet na stocku.

Kupię każdy działający x800 za 600 zł od każdego niezadowolonego użytkownika.
Avatar użytkownika
jerzyjerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): 28 lut 2014, o 15:25
Pochwały: 9
Telefon:: LeEco Le Max 2
ROM: Small EUI by aurel

Re: Letv One Pro X800

Postprzez Disaster » 28 sie 2016, o 00:31

Tak poczytałem ostatnie kilka stron i mogę podsumować pewne sprawy. jeśli się mylę można sprostować.

Przede wszystkim wgranie romu do tego telefonu teraz jest defnitywnie prostsze niż było to w tamtym roku, więc to akurat już spory plus w związku z bawieniem się oprogramowaniem. Ja miałem sytuacje że tel nie widział żadnej karty sim i pamiętam że ludzie sprzedawali ten tel za 500 pln (wersje CN) bo tel się "pospu"ł, a była to wina tylko i wyłącznie softu.

Z tego co wiem to są dwie wersje tego telefonu CN (tą posiadam) i US.

Tak jak ktoś napisał wersja US jest traktowana jak piąte koło u wozu i nic się w tym temacie nie zmieni czyli soft stockowy 11s US, Cuoco14S no i CM

Co do wersji CN czyli chińskiej na ten moment jest do wyboru najnowszy 16S stockowy Cuoco 14S AOSP Flyme MIUI i CM 12 bądź 13

Śmieszą mnie wypowiedzi na temat baterii i pytań który romjest najlepszy pod względem "wytrzymałości" W związku z tym że miałem wszystkie powyższe romy które wymieniłem , mogę rzetelnie stwierdzić że różnice w moim przypadku są znikome ale uważam że najlepszy rom to właśnie stockowy 16S. Na tym softcie bateria wytrzymuje najdłużej ale to nie są na pewno dodatkowe 24h

Wszyscy narzekają tutaj na ten telefon a tak naprawdę ilu z Was miało przed tym telefonem ekran o takiej rozdzielczości ? Wiadome było że bateria będzie z niego schodzić ja się cieszę że tel ładuje się w 30 min na 50 % to jak dla mnie jest bardzo dobry rezultat.

Podsumowywując nie można określić który rom jest najlepszy pod względem baterii gdyż każdy z Nas użytkuje go w inny sposób więc takie tematy są bezsensu. Koniec i Kropka.

Odpowiem co mi się podoba w 16S a mianowicie to że można zsynchronizować wszystko nie tylko kontakty ale kalendarz muzykę smsy video zdjęcia dokumentnie wszystko włącznie z aplikacjami i czcionkami tapetami etc, czyli robiąc fullwipea potrzebuje kilku sekund żeby mieć to co miałem przed. Ktoś by mógł napisać no ale możesz zrbić backup i masz też to samo, tylko że backup tyczy się wersji systemu z nr np 16S, a ja ronbiąc fullwipe i wgrwając 18S po wgraniu mam wszystko tak jakbym nic nie wykasowywał (nie jestem zwolennikiem trzymania się kurczowo Googlea)

W stoxckowym nie uśiwiadczy się możliwości wgrania aplikacji sms innej niż stockowa ( w cuoco/CM można) nie uświadczy się też wyrzucenia lock screenu ( w CM można) no i nie ma synchronizacji z googlem , ale to oczywiście da się zrobić

Co do muzyki stockowy rom z opcją HIFI, nie ma sobie równych i w tym temacie nic więcej nie można dodać

Minusami w innych softach jest brak wspomagania youtubea w 60 fps fatalna kamera (CM) większe bądź mniejsze błędy brak double tapa GPS WIFI etc

Podsumowywując DLA MNIE najmniej błędów ma stockowy 16S CN ale nie jest to rom idealny i na ten moment takowego ROMU na ten telefon nie ma!!!

PS Któś wspomniał o Samungu Galaxy SII i o CM...to co jak co to jest chyba najbardziej dopieszczony telefon wszechczasów, i sądzę że tego samego nie uśiwadczymy przy tym telefonie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Disaster
 
Posty: 49
Dołączył(a): 1 sty 2016, o 10:44
Pochwały: 1
Telefon:: Letv
ROM: 008s

Re: Letv One Pro X800

Postprzez Roman_M » 28 sie 2016, o 05:20

Jeżeli ktoś twierdzi, że na tym telefonie Bateria się sprawuje gorzej a na innym lepiej, to mogę z całą pewnością powiedzieć, że tak naprawdę nigdy na żadnym telefonie bateria nie trzymała tyle ile powinna. Wrzucam wam dwa screeny dwóch różnych telefonów z podobnymi pojemnościowo bateriami. Pierwszy to screen z mojego Redmi Note 2, który u mnie trzyma tak jak każdy z moich telefonów - rewelacyjnie. Niemniej wiele osób narzeka na baterię w tym telefonie. Jeżeli ja miałbym na coś narzekać, to na czas pracy ekranu. Drugi screen jest zrzutem z x800 na romie 14s US. Jako że ten telefon mam krócej, męczę go tak, że nie miałem możliwości przedstawić screena z dłuższego użytkowania niż dwie doby na jednym ładowaniu. Ekran mimo to świeci mi zwykle około 5-5,5 godziny. Jest to średnio o jedną godzinę więcej niż w RN2. A więc już na tej podstawie, z racji, że x800 ma bardziej oszczędny ekran, jestem w stanie oszacować na ile bateria w tym telefonie lepiej się sprawuje. A jest w stanie wytrzymać około 6 dni z włączonym ekranem przez około 4 godziny. Oczywiście rom romowi nie równy, ale w znacznej mierze od naszej konfiguracji zależy jak długo obędziemy się bez ładowania. Są dwie zasady - pierwsza okiełznać Google. Druga - trzymać w pamięci najczęściej używane apki, pozostałych nie ubijać samemu a pozwolić to zrobić Androidowi. Nie używam żadnych tasków do ubijania ani Grenify. Jest jeszcze jedna istotna sprawa, a mianowicie większość aplikacji pobiera dane w tle. Większości należy tę opcję wyłączyć. Którym, to już sami musicie zdecydować. Jest to o tyle istotne, że żutuje na większe zużycie energii nie tylko przez te apki ale ogólnie na system i w efekcie w statystykach System Android stoi stosunkowo wysoko.
Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
A tutaj screen z x800
Obrazek
Ostatnio edytowano 28 sie 2016, o 07:18 przez Roman_M, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
Roman_M
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 lip 2016, o 11:38
Pochwały: 2

Re: Letv One Pro X800

Postprzez Roman_M » 28 sie 2016, o 05:37

Oczywiście każdy z tych telefonów przy ciężkim użytkowaniu trzyma mi zwykle półtora dnia ale takich maniaków zwykle można spotkać tylko na forach. Mojej żony s6 na jednym ładowaniu telefon działa około tygodnia, przy średnio trzech czterech godzinach rozmów. Ekran świeci krótko, bo w ciągu dnia kilkanaście minut poświęca na przeglądanie wiadomości w sieci.
Wszystkie telefony zawsze mają włączoną lokalizację na wysoką dokładność, żona nawet ma włączone lte jako priorytet, oraz wifi.
Była tu mowa o kartach sim. Informuję was, że hybrid ma włączoną blokadę, na jeden z slotów. Oznacza to, że po włączeniu 3g lub 4g drugi z slotòw ma tylko edge. Jest to sposób na oszczędność baterii, ale może być problematyczne z przełączaniem danych z jednej karty sim na drugą. Nie ma natomiast tego na romach Włocha na 14s. W tym romie przełączanie następuje na obydwu slotach.Tzn. włączając pierwszy slot na hspa drugi również przełącza się na hspa.To może skutkować nieco większym zużyciem prądu w miejscach słabego zasięgu,Zarówno na jednym jak i na drugim romie tę blokadę można usunąć lub włączyć.
Jeszcze odnośnie świecenia ekranu. Jeżeli ktoś myśli, że oszczędzam na oświetleniu to tu jest dowód, że mam to gdzieś
Obrazek
Ostatnio edytowano 28 sie 2016, o 07:36 przez Roman_M, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Roman_M
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 lip 2016, o 11:38
Pochwały: 2

Re: Letv One Pro X800

Postprzez martii » 28 sie 2016, o 07:31

No to jestem po nocy z CM i muszę potwierdzić to co obserwują inny - z niewiadomych powodów drenaż baterii. Z 52% około północy spadło do 18 o 7:20 rano. Gro zużył Kernel i CM. Reszta apek minimalistycznie. Na noc wyłączone WiFi, dane GSM, BT. Właściwie tylko czuwały 2 karty SIM dla połączeń głosowych. Przy takim samym użytkowaniu na 14s mam spadek 2-3%. Więc wcześniej myślałem, że koledzy tutaj coś źle robią skoro po nocy im spada 20-30%, ale chyba się myliłem, tym bardziej, że w międzyczasie robiłem restart, aby nic w tle nie rozrabiało. Tak więc CM12 oprócz swoich zalet, ma więcej wad. Na liście procesów budzących procesor mam ipc00000138_FLP Service Cal oraz 3 kolejne qpnp_fg_memaccess, qpnp_fg_upgrade_temp i qpnp_fg_upgrade_sram.

Wracam więc do 14s, co ciekawe dla 11s Cuoco ciągle robił updejty OTA, dla 14s praktycznie nic się nie dzieje.
martii
 
Posty: 166
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 15:34
Pochwały: 1
Telefon:: Jaiyu G4S

Re: Letv One Pro X800

Postprzez Roman_M » 28 sie 2016, o 07:44

Też uważam, że CMy dla x800 są fatalne. Sam używałem kilka dni i stwierdziłem, że przede wszystkim radio jest tam źle skonfigurowane. A co za tym idzie słabsze wifi i gps i częste zaniki sygnału radiowego w miejscach słabego zasięgu. O wysokiej temperaturze nie wspominając i to szczególnie skłoniło mnie do powrotu na 14s.
Avatar użytkownika
Roman_M
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 lip 2016, o 11:38
Pochwały: 2

Re: Letv One Pro X800

Postprzez djsun » 28 sie 2016, o 07:50

Disaster napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Różnica między Roma-mi jest duża, a nawet bardzo duża. Nie wszyscy zabierają się za aplikacje systemowe. Jeżeli ktos potrafi optymalizować to może i faktycznie różnice w czasie działania baterii zniweluje. W CM system drenuje dużo bardziej baterię , zresztą kilkukrotnie już w tym wątku o tym pisano.
A tak w ogóle to użytkownicy wersji US są w czarnej dupie bo LETv się na nas wypieło i nic nie zapowiada się aby zmienili trend. Dalej nie wyjasniony jest temat skąd ta wersja się wzięła bo początkowo się do niej nie przyznawali. Muszę się przyznać że początkowo byłem pewny że przy tej cenie i ilosci jaka schodziła telefon będzie strzałem w 10kę. Teraz widzę że to był błędny tor myslenia z mojej strony...
LeEco x800 Us
djsun
 
Posty: 177
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 19:33
Lokalizacja: Pl
Telefon:: x800
ROM: cuco

Re: Letv One Pro X800

Postprzez Roman_M » 28 sie 2016, o 08:05

Dokładnie. Sam fakt, że temperatura jest średnio o kilka stopni wyższa na CM już powinna dać wiele do myślenia. Zresztą z racji tego, prędzej czy później objawy będą nieco bardziej dotkliwe.
Ja osobiście na ten telefon nie narzekam i nie żałuję, że ho kupiłem.
System jak system. Android jest bardzo elastyczny i to czego nie daje producent należy we własnym zakresie dopracować. A naprawdę można. Obecnie mam trzy telefony RM2, Galaxy Note 4 i x800 i najbardziej mi przypadł właśnie x800. Synowi padł telefon i na czas naprawy gwarancyjnej pożyczyłem mu Nota. Używał trochę x800 i stwierdził, że gdyby miał wybrać wybrałby go. Touchwiz mu kompletnie nie leży.
X800 jak każdy telefon ma wady i zalety. Jeżeli się umie, wady można zniwelować i wydaje mi się, że mi to się udało, aczkolwiek muszę przyznać, że trwało to dłużej niż bywało na innych telefonach.
Oczywiście aparat między Note a le to niebo a ziemia. Z drugiej jednak strony dźwięk z Note nie może się równać z tym z x800. Natomiast najlepszy gps mam w RN2, w którym dokładność dochodzi do 3m. W x800 do 10m, a w Note 4 do... 20m
Również wifi w Xiaomi mam najmocniejsze (widzi router 50m od domu gdy tamte nie dalej jak przed samym budynkiem). I byłby to telefon dobry gdyby nie słabszy dźwięk i ekran w porównaniu do dwóch pozostałych. Tak więc mimo wszystko ważniejsze jest hardware .
Ostatnio edytowano 28 sie 2016, o 09:28 przez Roman_M, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Roman_M
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 lip 2016, o 11:38
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama