LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,
Odpowiedz

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 09:25

djsun napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Przede wszystkim te moje wypociny tyczyły się wersji CN a nie US. Śmieszy mnie że specyfikacja tego telefonu jest bardzo dobra, cena jak ja go kupowałem była śmiesznie niska (winie za to własnie oprogramowanie, które przez ten niecały rok zmieniło się na dużo lepsze) ale jak zobaczyłem cenę wersji US, to Bóg mi świadkiem wiedziałbym że coś jest nie tak. Pzecież cena wersji US była tańsza od CN o około 150-200$ (mówię o cenie początkowej tego telefonu w wersji chińskiej). To jest tak jakbym w tym momencie miał sobie kupić galaxy 7 za 999pln . Nigdy bym czegoś takiego nie kupił a to że samo leeco wypięło się na ten model, może o czymś świadczyć. To takie moje dywagacje że to jest poniekąd "podróbka" modelu CN. Nie sądzę że ten model fizycznie ma te same komponenty co chiński, uważam że nie da się zaoszczędzić tyle kasy na takich komponentach a że na samym początku dali 11S..coż może chcieli pokazać że są ludźmi i mimo iż ten telefon jest kiepski to będzie jakiś support, tyle że jak już wiadomo teraz użytkownikom US został się tylko cuoco kóry chyba też już nic nie wyda na tą wersję i CM, więc tak jak już wcześniej pisałem. Nie porównuj wersji CN do wersji US bo to jest spora różnica a dwa mi na CM bateria przez noc schodziła 5%, nigdy na żadnym romie nie miałem opcji że telefon przez noc zszedł z 80% na 50%. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie żebyś Ty napisał jak to wygląda w przypadku US a wiem że nie wygląda ciekawie.

PS Jeszcze jedno wpadło mi do głowy za ile kupiłeś swój telefon a ile kosztuje OP2 w tym momencie? i OP2 kosztuje tylko i aż dlatego tyle że jednak ROM w tym telefonie jest o niebo lepszy niż w takim LeEco/LeTv x800 CN.

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 09:46

Bez przesady z tymi romami, że jak markowy telefon to musowo rom dobry. Chłopie jakbyś miał do czynienia z Note 4 to być diametralnie zmienił zdanie. Wyszła na niego szóstka, szajs większy niż piątka.- nie działa multitasking. Z piątką od początku są inne problemy, niemniej drażniące. Za telefon zapłaciłem prawie 3k i zawsze były problemy z pamięcią i zasięgiem. Jedynie aparat był.rewelacyjny. Custom romy jak custom romy - jedno naprawili drugie zepsuli. Jednym słowem najpierw trzeba mieć żeby coś powiedzieć.
Prawda jest taka, że dobry sprzęt można uwalić oprogramowaniem, natomiast w słabym sprzęcie nie podniesiesz oprohramowaniem znacząco jakości ani dźwięku, ani ekranu, a nie powiesz, że twój cn świeci i gra lepiej bo przepłaciłeś. No ale jakoś trzeba sobie to wytłumaczyć dla poprawy samopoczucia.
Ostatnio edytowano 28 sie 2016, o 09:56 przez Roman_M, łącznie edytowano 1 raz

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 09:55

Disaster napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Przede wszystkim te moje wypociny tyczyły się wersji CN a nie US. Śmieszy mnie że specyfikacja tego telefonu jest bardzo dobra, cena jak ja go kupowałem była śmiesznie niska (winie za to własnie oprogramowanie, które przez ten niecały rok zmieniło się na dużo lepsze) ale jak zobaczyłem cenę wersji US, to Bóg mi świadkiem wiedziałbym że coś jest nie tak. Pzecież cena wersji US była tańsza od CN o około 150-200$ (mówię o cenie początkowej tego telefonu w wersji chińskiej). To jest tak jakbym w tym momencie miał sobie kupić galaxy 7 za 999pln . Nigdy bym czegoś takiego nie kupił a to że samo leeco wypięło się na ten model, może o czymś świadczyć. To takie moje dywagacje że to jest poniekąd "podróbka" modelu CN. Nie sądzę że ten model fizycznie ma te same komponenty co chiński, uważam że nie da się zaoszczędzić tyle kasy na takich komponentach a że na samym początku dali 11S..coż może chcieli pokazać że są ludźmi i mimo iż ten telefon jest kiepski to będzie jakiś support, tyle że jak już wiadomo teraz użytkownikom US został się tylko cuoco kóry chyba też już nic nie wyda na tą wersję i CM, więc tak jak już wcześniej pisałem. Nie porównuj wersji CN do wersji US bo to jest spora różnica a dwa mi na CM bateria przez noc schodziła 5%, nigdy na żadnym romie nie miałem opcji że telefon przez noc zszedł z 80% na 50%. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie żebyś Ty napisał jak to wygląda w przypadku US a wiem że nie wygląda ciekawie.

PS Jeszcze jedno wpadło mi do głowy za ile kupiłeś swój telefon a ile kosztuje OP2 w tym momencie? i OP2 kosztuje tylko i aż dlatego tyle że jednak ROM w tym telefonie jest o niebo lepszy niż w takim LeEco/LeTv x800 CN.


Teraz to mnie już doszczętnie rozwaliłes :) Jakby jak to piszesz komponenty w obydwu modelach były inne to dawno na forach już bym grzmiało na ten temat. Po prostu LeEco to taka firma która tnąc koszty na produkcji telefonów nie jest w stanie zatrudnić dobrych developerów. Wszystkie ich modele są budżetowe a Romy niedopracowane i takie są fakty. Co do wersji CN i różnicy pomiedzy Romami się nie wypowiadam bo jej nie mam. Ale to że Rom-y różnią się obciążeniem baterii to chyba jest logiczne, bo kernel jest na pewno inny w stockowym a CM

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 10:13

najlepsze jest to ze Leeco wogole sie do tej wersji nie przyznaje:)

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 10:14

Ja uważam, że mimo problemów z softem ten telefon jest bardzo dobry. Byłem chyba pierwszą osobą, która wyczytała na zagranicznych forach, że wersja US nie była przeznaczona na amerykański rynek i tak naprawdę to nie wiadomo co to za seria (pisałem o tym na 58 stronie tego wątku ) Nie wpłynęło to na fakt, że...zakupiłem drugi dla żony. Przetestowałem wszystkie romy i siedzę na s14 od Cuoco. Beta hydri CM też chodził u mnie bardzo dobrze, ale ten problem z lte mnie irytował. Telefon wykręcił ponad 93 tysiące w antutu więc nie może mieć wg mnie lipnych podzespołów. Gps działa bardzo dobrze, WiFi też bez problemu. Nie wiem czy ktoś doświadczył kruchości ekranu, bo ja dwa razy :-( To wg mnie minus telefonu. Roman pisałeś, że w CM można obejść blokadę lte w drugim slocie. Jak to zrobić?
Ostatnio edytowano 28 sie 2016, o 10:16 przez Jeff, łącznie edytowano 1 raz

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 10:14

Fakt, że z tymi komponentami zajechał. Natomiast różnica między oprogramowaniem obydwu wersji bierze się stąd, że wersja cn jest na Chiny, a jak wiadomo uslugi Google są tam zabronione. Stąd na tą wersję początkowo ciężko było zrobić rom z działającymi usługami. Oczywiście w końcu zrobiono. Z romem dla wersji US, która to wersja telefonu z założenia miała trafić na rynek zachodni już takich problemów nie było.

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 10:27

Powinna być opcja w engine Mode. Nie wiem czy grawity nie odblokuje. Ja nie mam potrzeby przełączać kart. Mam Grawity, mam zaznaczony slot drugi do przełączania z EDGE ale na 14s przełącza obydwa sloty na hspa, bo nie mam blokady (celowo nie blokuję, bo bateria mi dobrze się sprawuje). Zaraz wyjeżdżam, wieczorem albo jutro Ci napisze co i jak.
Jeszcze odnośnie baterii. Ja mając zainstalowany hybrid nie napisałem że jest na tym romie większy drenaż baterii. Powiem tak - zarówno na 14s jak i na CM miałem podobny i subiektywnie stwierdzić mogę, że na CM było nawet lepiej, jednak za krótko go miałem by to stwierdzić jednoznacznie. W zasadzie wiarygodna ocena mogłaby być gdybym CM UŻYWAŁ PRZYNAJMNIEJ Z DWA TYGODNIE. Z doświadczenia wiem, że to jest taki minimalny czas po którym możemy coś powiedzieć w tym temacie. Zrezygnowałem z tego romu ze względu na temperaturę i parę mniejszych błędów, ale głównie że względu na temperaturę, która musi jakiś skutek odnieść co najmniej na żywotność baterii, a jak wiadomo nie tak prosto ją wymienić.
Zgodzę się też z tym, że wiele osób może mieć gorsze wyniki na cm choćby Ci którzy mają słabszy zasięg, lub drenaż wynikający z łączności po wifi w miejscach gdzie jest w pobliżu duże skupisko routerow. U mnie żaden z tych problemów nie występuje.

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 13:54

Roman_M napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kto Ci nagadał, że były jakieś problemu z usługami Google na wersje x800 CN? Miałem ten telefon od listopada ub. roku do lutego bieżącego roku i nie było najmniejszych problemów z Googlem.

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 14:06

djsun napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ty kolego masz niemiłosierny ból dupy, napisałem prawdę a Ty sapiesz jakbym Ci krzywdę zrobił. Masz wersje US ciesz się i raduj nic mi do tego. Fakt jest taki że LEEco wypięło się na tą wersję i nie sądzę żeby taki Cuoco robił kolejny ROM pod US. Raduję się razem z tobą i cieszę że może po tym poście pojmiesz że spinanie się na forach mnie absolutnie nie interesuje...Z Bogiem...

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 14:08

Oczywiście dostałeś gotowca więc problemu nie było.
Powiem Ci tak, należę do osób które jako pierwsze zainstalowały na Note 4 xposed. Na forach polskich jako pierwszy. Sposób jak do tego dochodziłem jest na forum Android. Gdy to zrobiłem na xda jeszcze nie wielu było którzy to zrobili równolegle ze mną. Później co który bardziej lotny robił to według naszych, a na forum Android mojej instrukcji. W tym czasie wiele Samsungów zostało uceglonych. Z x 800 takiego finału nie było, co najwyżej parę niewinnych bootlopòw. Recepta przychodzi szybko. Niemniej najpierw należy ją znaleźć.

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 14:12

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kto Ci nagadał, że były jakieś problemu z usługami Google na wersje x800 CN? Miałem ten telefon od listopada ub. roku do lutego bieżącego roku i nie było najmniejszych problemów z Googlem.


Bawiłem się ROMami czysto chińskimi typu Baiduu shop flash pod sms etc, i nie miałem absolutnie żadnych problemów z wgraniem Googla. No ale co ja się tam znam :)

PS Notabene nawet teraz mam Rom czysto chiński z wersji 16S i wszystko śmiga jak ta lala.
PS Zapomniałem dodać że w CM jak dostaje się MMSa trzeba mieć właczoną transmije danych, taki reczy były dobre w 2010 a nie w 2016. Pzdr

Re: Letv One Pro X800

28 sie 2016, o 14:22

Ale widzisz tu nie chodzi o samą instalację Gapsów co odpowiednie ich dobranie w paczkę.
Tak jak w xposed nie szuka jest instalacja co dobranie odpowiednie sdk.
Co do mmsów. Jeżeli masowo Ci przychodzą to faktycznie lepiej nie wyłączaj synchronizacji, ale jest też powiadomienie o przychodzącym.Zresztą powiem Ci że telefon może działać kompletnie bez usług google a wszystko i tak działać będzie. Testowałem to przez kilka miesięcy. Dla każdego programu, nawet systemowego jest alternatywa.
Powiem więcej, to właśnie za to, że mamy usługi google telefony są o jakiś tam procent droższe. Dlaczego tak się dzieje można znaleźć w sieci. Nie próbuje się tu mądrowac. W większości o czym piszę można znaleźć w sieci. Mamy powiadasz 2016 rok a ja już siedzę w tym od początku i niewiele się zmieniło. Tzn zmienił się sprzęt ale Android jak działał tak działa. Nie widzę wielkiej różnicy od czasu jak google go kupiło poza tym, że w coraz bardziej nachalny sposób próbuje dać do zrozumienia, że jego produkty są najlepsze. Chińczycy Zrobili jedną dobra rzecz olali google i pokazali, że bez ich apek może działać telefon należycie bez nadmiernego drenowania baterii. Pewnie i oni mają jakieś programy szpiegujące ale to już inna inszość.
Ostatnio edytowano 28 sie 2016, o 14:40 przez Roman_M, łącznie edytowano 2 razy
Odpowiedz