• Reklama

Joybuy/JD.COM

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez ponczi » 25 wrz 2017, o 10:40

Lollek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Było bez VAT. Zastanawiam się czy to był fart, czy może kwestia braku adresu.
Teoretycznie dzisiaj bądź jutro powinieneś mieć kolejny update statusu, łącznie z wykryciem przesyłki przez tracking poczty.
Lenovo ZUK Z2 Pro
ponczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 11 gru 2016, o 21:57
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Telefon:: Zuk Z2 Pro

Reklama

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Lollek » 25 wrz 2017, o 11:34

Paczka już na wer wawa, teraz tylko modlić się o to żeby paczka przemknela tdo mnie bez atencji urzędu celnego i bedzie git.
Lollek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 sie 2016, o 16:31
Pochwały: 1
Telefon:: LG F70

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Bolaudio » 25 wrz 2017, o 12:47

Witam,
skusiłem się na zakup telefonu na tej stronie, pomimo iż miałem kraj Polska, nie było do wyboru województwa. To niby nie problem bo wpisałem z palca w okienku które pojawiło się obok, niestety jak się później okazało wykasowało mi nazwę i wpisało same cyfry, ponadto nie było też podanego numeru telefonu. Zauważyłem to tak naprawdę dopiero jak płaciłem przez Paypal, nie udało mi się tego już zmienić i tak to zostawiłem. Teraz wogóle na stronie nie mogę sprawdzić adresu wysyłki ani wyedytować na przyszłość. Czy są jakieś możliwości "doprecyzowania" adresu ? Ewentualnie czy mogą być jakieś problemy z paczką (czytałem trochę o niekompletnych adresach),
pozdrawiam
Bolaudio
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 08:10
Telefon:: Lumia

Re: Odp: Joybuy/JD.COM

Postprzez eSbe » 25 wrz 2017, o 15:30

Bolaudio napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

trzeba bylo od razu napisac wiadomosc do sprzedawcy z poprawnym adresem.



Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Neesa » 25 wrz 2017, o 18:51

Bolaudio napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Od szkoły podstawowej uczyli, że adresując przesyłkę, nazwy województwa się nie podaje. Kod pocztowy i tyle.
Neesa
 
Posty: 43
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi Note 4 GlobVer
ROM: Global Stable

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Bolaudio » 25 wrz 2017, o 19:05

Szkoły widać są różne za moich czasów w szkole podstawowej uczyli, że zagraniczne przesyłki adresuje się również z województwem, ale to było za złej komuny. Teraz może jest inaczej :) to taki offtopic, zależało mi tylko na opinii użytkowników, którzy posiadają wiedzę w temacie j.w.
Bolaudio
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 08:10
Telefon:: Lumia

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez marcoos1 » 25 wrz 2017, o 21:22

I nie nauczyli cię zaradności w tej szkole? A gdyby zamiast Warszawa wskoczylo Włoszczowa? Paczkę dostałby ktoś inny i pewnie ucieszyłby się z prezentu. Ty byś wydał kasę i zero reklamacji (przecież wysłali na adres jaki podałeś).
Ja tu widzę przynajmniej kilka razy pole manewru:
1. Nie ma miejsca na wpisanie województwa to nie wpisuję
2. Zauważyłem zmiany w adresie przy płatności paypal to nie płacę i kupuję jeszcze raz (dlaczego? patrz początek posta).
3. Olałem punkt 2 i paczka idzie ....gdzieś w przestrzeń, więc piszę do sprzedawcy by to wyprostować JAK NAJSZYBCIEJ a nie zadaję pytania na forum "co robić?".
4. Gdy płacę za coś spore pieniądze to zawsze przed potwierdzeniem KAŻDEGO etapu sprawdzam poprawność formularza i tego co napisałem.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez skazi » 25 wrz 2017, o 21:45

Neesa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Od szkoły podstawowej uczyli, że adresując przesyłkę, nazwy województwa się nie podaje. Kod pocztowy i tyle.

Problem jest taki że trzeba wpisać w tym polu województwo lub cokolwiek, inaczej nie można zapisać adresu.
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Bolaudio » 25 wrz 2017, o 21:49

Witam ponownie,
tak jak pisałem wcześniej cały adres jest wpisany poprawnie jedynie zamiast województwa, wskoczyły z bliżej niewiadomego mi powodu same cyfry 8. Spytałem tylko czy ktoś kto miał wcześniej doświadczenia z tym sklepem mógłby się wypowiedzieć w tym temacie oraz ewentualnie czy istnieje szansa wpisania na stałe prawidłowego adresu (bo jak czytałem kilka stron wcześniej nie takie braki mieli kupujący). Przepraszam ale uważam, że złośliwości nie są na miejscu, bo tematem nie jest "dokopmy sobie". Tak więc pytanie zadałem po prostu przyszłościowo, po to aby uniknąć więcej takich niespodzianek. Czy nie po to jest forum aby sobie pomagać ? Czy po to aby sobie ulżyć w świecie internetu ?

@skazi To jest odpowiedź o którą mi chodziło, dziękuje bardzo
Bolaudio
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 08:10
Telefon:: Lumia

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez rutino » 25 wrz 2017, o 22:02

W polu województwo podajemy kod województwa ISO 3166-2
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/ISO_3166

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rutino
AKTYWNY
 
Posty: 656
Dołączył(a): 3 mar 2017, o 12:32
Pochwały: 28
Telefon:: U11

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Lollek » 26 wrz 2017, o 09:25

U mnie paczka dzisiaj wydana doreczycielowi, więc przeszlo przez wer Warszawa bez VAT, chyba że zamiast paczki dostanę list z prośbą o dosłanie dokumentów :D wrócę i odbiorę paczkę z poczty to dam znać czy ŻUK Z2PRO wart swojej ceny.
Lollek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 sie 2016, o 16:31
Pochwały: 1
Telefon:: LG F70

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Bolaudio » 26 wrz 2017, o 11:42

Witam ponownie,
jednak człowiek uczy się całe życie :), sprawdziłem coś takiego jak "View Order Details" i o dziwo w linijce dane odbiorcy wszystko jest jak ma być. Nie mam pojęcia z czego to wynika, ani co faktycznie będzie na nalepce :)
pozdrawiam
Bolaudio
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 08:10
Telefon:: Lumia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron