• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 16 lut 2017, o 10:28

W zupełności wystarczy sama karta z kantoru aliora Tam wymienisz złotówki na $ i ich kartą zapłacisz.
marx
Administrator
 
Posty: 12519
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez lucas1981r » 16 lut 2017, o 17:55

Mam jeszcze pytanie - czyli z konta zlotowkego z mBank moge przelac zloowki na konto w Alior i odrazu bede mial tam wymienione na $?
i jaka jest roznica (bezpieczenstwo/cena) pomiedzy taka opcja a przelewem przez przelewy24?
lucas1981r
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 17:20
Telefon:: iphone

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Frozen drugi » 16 lut 2017, o 19:05

Złotówki przelewasz na rachunek złotówkowy aliora; dopiero wewnątrz wymieniasz sobie kiedy chcesz na $ czy inną walutę.
Frozen drugi
 

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 16 lut 2017, o 20:01

Otwierając rachunek walutowy w kantorze aliora automatycznie masz ten rachunek złotówkowy. To na ten rachunek przelewasz PLN.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 17 lut 2017, o 12:19

Średni zyskasz od 6 do 8 groszy na każdym dolarze w stosunku do Przelewy24
marx
Administrator
 
Posty: 12519
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 23 lut 2017, o 10:58

Witam
Chciałbym zapytać co sądzicie o rozwiązaniu takiej płatności:
Tzn. Mam konto w ing, chciałbym zalozyc dodatkowe konto walutowe, a następnie uzyskać wirtualną kartę walutową (wydanie 20zł).
Utrzymanie itp 0zł. Jedynie przelewy kosztują, a tych wykonywać nie zamierzam.
Jedyna dezinformacja to koszty przewalutowania... Ale zawsze można skorzystać z jakiegoś internetowego kantora.
Cinkciarz to "prawdopodobnie" 10zł od transakcji.
Czy takie rozwiązanie ma sens?
Ps: czy jest możliwość korzystania z różnych form (cashback itd.) częściowych zwrotów gotówki opisywanych w innych wątkach?
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez clorox » 23 lut 2017, o 11:19

Oczywiście, że tak. Najlepszy sposób na zakupy na Ali to konto walutowe z kartą plus wymiana waluty w e-kantorze. Do cashbackow przyda się jeszcze PayPal. Kartę walutową podłączysz do PayPal i wtedy zakupy zrobisz nie tylko na Ali.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 23 lut 2017, o 12:19

Dzięki serdecZne za odpowiedź;)
A jak sprawa wygląda z zlaczeniem tego konta z paypal?
To jest jakieś konto? Bo tego tematu nie bardzo ogarniam..
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez clorox » 23 lut 2017, o 13:01

Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 23 lut 2017, o 14:34

Dziękuję jeszcze raz:)
Edit:
Okazało się ze pani na infolinii pomyliła waluty, i dostępna karta wyłącznie w euro.(ing, oraz Getin)
Pozostalem przy opcji mBanku:)
Okres oczekiwania na kartę fizyczną do 7dni. Koszt 30zł na okres 12 miesięcy. Po tym czasie kolejne 30zł;)
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 23 lut 2017, o 19:21

Na karcie mbanku (tej wirtualnej) o ile się nie mylę nie trzymasz dolarów. Jest tam kwota w złotych, którą bank przewalutuje po swoim kursie, więc nie tak do końca różowo. Kwota dokładna nie jest z dnia zakupu ale księgowania czyli jak dolar skoczy w 2 dni o złotówkę (taki krach złotego) to zabiorą ci z konta po kursie tym wysokim.
Zamiast płacić 30zł mogłeś założyć sobie konto w https://kantor.aliorbank.pl/ i kartę mieć za darmo (jak się dokoną jednego zakupu) i płacisz normalnie walutą i zwroty też masz w walucie.

Autor postu otrzymał pochwałę
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 23 lut 2017, o 23:53

podczas wizyty w banku, dowiedziałem się że na koncie są dolary (choć w najbliższym czasie upewnie się co do tego), oczywiście można przewalutować z wykorzystaniem ich kantoru (około 10gr/$ drożej niż na innych kantorach.. więc lepiej z jakiegoś cinkciarza skorzystać).
jednak wciąż mam jeszcze jedno pytanie...
moja dziewczyna posiadała konto w mbanku więc w konsekwencji to ona założyła konto walutowe, a nie ja.. jak było na początku w planie heh
i stąd pytanie: czy jeśli założę konto na moją osobęw Aliexpress, a płatność wykonam z użyciem jej karty walutowej to wystąpi jakiś problem? ktoś już tego próbował?
w sumie po namyśle nie zdziwiłbym się że coś takiego może mi się przytrafić.. nie zgodność danych itp..
proszę o jeszcze tą odpowiedz, będę bardzo wdzięczny:)
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama