• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez qbahejda » 28 maja 2015, o 19:42

Cześć. Wiecie może dlaczego przy każdej płątności zabiera mi dodakowo około 5 zł z konta walutowego w T-Mobile? Czy dlatego, że wybrałem konto oszczednosciowe, a nie oszczednościowo rozliczeniowe? :/ Moge to zmienić czy musze nowe konto założyć?
qbahejda
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 19:34
Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez haber01 » 28 maja 2015, o 20:27

Nic nie napisałeś. Masz rachunek walutowy, płacisz z konta, czy najpierw używasz walutomatu?
haber01
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 04:14
Pochwały: 7

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez qbahejda » 28 maja 2015, o 23:26

Sorry, nie doprecyzowałem ;)
Przelew z konta polskiego na walutomat i z walutomoatu na konto oszczędnościowe (walutowe) w TM. Z tego walutowego płatność kartą. Po jakimś czasie księguje dodatkowo około 5zł ekstra (teraz 1,29$) "Pobranie opłaty: Transakcja kartą debetową Transakcja kartą debetową Opłaty i prowizje"
qbahejda
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 19:34
Telefon:: Nokia

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 29 maja 2015, o 16:44

Sprawdz czy te oplaty sa zawsze takie same (kwota).
Potem sprawdz czy moze to tyle samo procentowo.
Potem sprawdz w tabeli oplat i prowizji.
Jak dalej nie bedziesz wiedzial to zawsze mozesz zadzwonic na infolinie banku.
Mysle ze tak szybciej bys znalazl odpowiedz niz na forum.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez haber01 » 29 maja 2015, o 18:40

qbahejda napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kurde to bardzo dziwne, płace identycznie, nigdy nic więcej nie pobralo.
Może zadzwoń do nich na infolinię, i popytaj za naliczaja dodatkową kwotę.
haber01
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 04:14
Pochwały: 7

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez saperq » 29 maja 2015, o 19:32

Wydaje mi się że wpływ na dodatkowe opłaty ma konto oszczędnościowe a nie rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Na TYLKO oszczędnościowym masz wyższy % z kasy przechowywanej na rachunku...
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Salioner » 31 maja 2015, o 01:26

Co do T-Mobile Bank ostatnio realizowalem 3 zamówienia na Allbuy i dodatkowo przy każdym zabrali mi 1$ czyli łącznie 3$. Napisałem do Allbuy stwierdzili że to bank :/ Kiedyś robiłem tam zakupy i nie miałem takiej sytuacji
Salioner
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 21:21
Pochwały: 4
Telefon:: Meizu MX4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez fake4r » 31 maja 2015, o 07:54

A masz konto ROR czy jak ? Bo nie powinno nic pobierać żadnych dodatkowych opłat, płaciłem ostatnio z nowej karty już 2 zamówienia i normalnie jak zawsze. Ewentualnie ten allbuy coś nie tak.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez drago68 » 31 maja 2015, o 08:15

Płaciłem ostatnio w piątek z T-mobile karta usd i pobrało tyle ile miało pobrać.
Posiadam w T-Mobile rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe w PLN i USD. Może dany sklep coś nie tak... lub macie inne rachunki założone. Sprawdźcie sobie co macie pozakładane.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez woody » 31 maja 2015, o 10:44

qbahejda napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Płacisz za rachunek oszczędnościowy.
Możesz zrobić tak, założyć rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy w wybranej walucie( licz się z opłatą za nową kartę, opłata od 1 czerwca , więc jak dziś jeszcze założysz to ma być free) a tamten rachunek zostawić , usunąć jak wolisz , zawsze będziesz miał opłaty z rachunku oszczędnościowego w jakiej walucie by nie był.Rachunek oszczędnościowy a rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy to dwa różne rachunki.
Zmienić raczej tego nie możesz.
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez qbahejda » 8 cze 2015, o 18:21

Dokładnie tak. W rachunku oszczędnościowym pierwsza płatność w miesiącu jest darmowa a później po 5 zł :/
qbahejda
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 19:34
Telefon:: Nokia

Alipay. Powazny problem.

Postprzez EnJoy89 » 15 cze 2015, o 08:22

Witam. Mam problem dotyczacy płatności w aliexpress. Mam konto na aliexpress i kupując pewnego razu poproszono mnie o założenie konta na alipay. Konta sie powiazaly lecz tu pojawia się problem. Chcąc zapłacić kartą którą dodałem do alipay wymaga hasła. Tego hasła nie pamiętam i zrobiłem przypomnienie. A tutaj jeszcze większe schody. Poproszono mnie o odpowiedź na pytania zabezpieczające. Próba oczywiście zakończyła się porażką :( Czy istnieje jakiś sposób na uzyskanie dostępu do konta? Pozdrawiam.
EnJoy89
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 gru 2014, o 09:41
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron