Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

12 wrz 2014, o 13:51

Z tą różnicą, że spory na Allegro nie działają.

Edit: źle przeczytałem ;)

SGS III - Tapatalk
Ostatnio edytowano 12 wrz 2014, o 14:31 przez Kyrtap, łącznie edytowano 1 raz

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

12 wrz 2014, o 14:07

Zamówiłem telefon, przyszed ale okazało się ze nie do końca taki jak w opisie, napisałem do sprzedawcy aby zwrócił mi części kwoty i się zgodził i zapytał jaki sposób chce zwrotu i teraz pytanie w jaki sposób to zrobić?

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

12 wrz 2014, o 14:25

Otwórz spór.

Wysłane z tabletu Onda v819 3g przy użyciu Tapatalk

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

12 wrz 2014, o 20:14

pakerps napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja na razie nie otwierał bym sporu zawsze jest na to czas możesz żądać zwrotu kasy na konto paypall ja tak miałem i chińczyk zwrócił mi kase na konto paypall a ja sobie ją wypłaciłem na swoje konto

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

13 wrz 2014, o 10:08

bontek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



W moim przypadku - podałem chińczykowi linka nie tylko do ytb, ale także właśnie do mediafire, znaczy dałem mu właśnie alternatywę,
poza tym w załączniku zamieściłem obrazek który był zarazem screenshotem dodatkowo z serwisu mega.co.nz, na którym widniał adres do filmiku (jako trzecie źródło)

chiczyk mimo to idzie w zaparte że nie wie o co chodzi (vide obrazek niżej
Obrazek

I co ja ma mam zrobic w takim przypadku ?

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

13 wrz 2014, o 12:07

Ale ja tu nie widze bys podal mu link do filmiku na Mediafire.
Wklej mu w dispute tylko sam link i tyle

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

13 wrz 2014, o 12:11

Nie zauważyłeś pewnie dlatego że na podglądzie zlał się z wcześniejszym linkiem na ytb, popatrz jeszcze raz, tak czy inaczej w normalnym widoku miał obydwa linki oddzielone wierszami

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

13 wrz 2014, o 13:07

Racja...jest...dlatego wklej mu sam link jeszcze raz

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

15 wrz 2014, o 13:35

Dzisiaj dostałem taką odpowiedz od Ali .

1. 50% refundacji bez odsyłania towaru .
2. 100% refundacji ale muszę odesłać towar na swój koszt

Wolę opcję nr 1 , pojawiła się też funkcja RESPOND , czy muszę coś zaznaczyć by wybrać funkcje nr1 czy tak zostawić i zwrócą 50% na odpowiedz mam 3 dni.
W dalszej części wiadomości jest że jeżeli nie odpowiem to zaakceptują propozycje nr1 , tylko nie wiem czy chińczyk coś nie wymyśli w ostatniej chwili.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

15 wrz 2014, o 13:58

Witajcie :)

12.08 zamówiłam zegarek na ali, tracking number dostałam na 2 czy 3 dzień, nie działa do dziś :-/ pisałam do sprzedawcy kilka wiadomości, otrzymałam tylko jedną odpowiedź "Dear sir please don't worry your order is safe it on the way it will arrival soon thanks! "
Ok, poczekałam kilka dni, dalej nic, więc założyłam dziś spór, wniosek o full refund, załączyłam screena z 17track i sprzedawca odpowiedział mi to samo, co kiedyś w wiadomości :D chyba ma jedną formułkę jaką zna po ang :P
Oczywiście mu nie wierzę w nic, chcę tylko kasę z powrotem. Muszę mu coś odpisywać czy od razu dać escalate i czekać na odpowiedź ali, która jak widzę z lektury wątku, powinna być dla mnie korzystna? :)

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

15 wrz 2014, o 15:50

pająk38 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Chinczyk moze zawsze w kazdej chwili (w ciagu tych 3 dni co dalo Aliexpress na odpowiedz) cos odpowiedziec wiec musisz uwazac choc z autopsji wiem ze juz nie odpowiadaja i zgadzaja sie na warunki Ali.

Wiec dostaniesz 50% bez odsylania

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

15 wrz 2014, o 19:43

witam
otworzyłem spór na ali,chińczyk zgodziłsie na full refund po wysłaniu wadliwego telefonu. Mam pytanie ile idzie telefon do chin
bo u mnie status przyjęto w Beijing jest od 6dni? Kiedy dojdzie do niego to on to potwierdzi?Co sie stanie jeżeli tego nie zrobi?
Odpowiedz