• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez clorox » 5 lis 2017, o 21:19

Dokładnie. U mnie też cały czas ten zwrot, o którym pisałem wisi na "w trakcie". Statusy na Ali są czasem zupełnie z dvpy.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez pete67 » 5 lis 2017, o 21:44

Znalazłem płatność... zwrotu nie ma :/
zapłaciłam kartą kredytową...
nie ma ani teraz zwrotu ani z początkiem sierpnia.
Mogę z banku wystąpić o charge back ale... niecałe 9zł....
troszkę wstyd.
Tyle że Ali przygrało w ciula i chciałbym się o to upomnieć.

zwrot miał być 11 października...
udało mi się odszukać info o takich problemach....
heh tylko że "wyciąg z banku powinien mieć oficjalną pieczęć..."
za wyciąg zapłacę 10 czy 15zł.... a sprawa biega o 9zł....
Chyba że ta oficjalna pieczęć to logo banku a nie pieczątka :)
macie doświadczenia?
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez clorox » 5 lis 2017, o 22:10

Odezwij się do supportu Ali (chat), niech sprawdzą ze swojej strony, kiedy pieniądze zostały zwrócone. Napisz, że sprawdzałeś i zwrotu nie ma. Ali w ciula raczej nie leci tym bardziej, że kwota nie jest wielka.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez pete67 » 5 lis 2017, o 22:31

w ciula w sensie że zlewka
dziś sobie odpuszczę - na jutro sie przygotuje:)
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Lexye » 8 lis 2017, o 08:09

Facet na aliexpres dał mi fake tracking number - paczka owszem, do Polski, ale 300km ode mnie. Pisałam do niego, by dał prawidłowy numer, jednak zbywał mnie (3 razy!) prosząc o cierpliwość. Dziś dostałam maila od aliexpres, że paczka została odebrana - wczoraj; potwierdza to również emonitoring poczty polskiej. Na otworzenie sporu mam jeszcze 9 dni, bo za tyle kończy się okres ochrony. Zgłaszać spór teraz, czy jeszcze czekać? I co podać jako powód? Brak przesyłki i fake tracking number?
Dziękuję za pomoc.
Lexye
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lis 2017, o 01:00
Telefon:: MyPhone

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez clorox » 8 lis 2017, o 08:34

A na co czekać? Zakładaj spór, w uzasadnieniu swój adres i zrzut z śledzenia. Co do powodu sporu to oba podane mogą być.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 8 lis 2017, o 21:31

A ja bym najpierw to samo (czyli skan śledzenia z adresem innym) podał sprzedawcy. i prośba o ustosunkowanie się do tego czy faktycznie wysłał (nierejestrowanym) czy nie ma towaru. Oczywiście informacja, że jak będzie ściemniał to spór z odpowiedniego powodu (to mu narobi problemów). Wtedy koleś powinien już odpisać jak to wysłał (zmienić numer do śledzenia w systemie) lub info, że nie ma towaru ale czeka i pewnie, że jak coś to prosi o spór z innego powodu to on szybko zaakceptuje.
I wiesz co i jak.
A tak to spór otworzysz, koleś będzie się bronił i pisał prośby o zmianę powodu na sporze i to potrwa dłużej
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Lexye » 9 lis 2017, o 09:48

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Facetowi już wysłałam screen monitoringu, zaznaczając mu dokładnie że paczka nie trafiła i nie trafi do mnie. Odpisał, że prosi o cierpliwość bo paczkę wysłał, a monitoringi mogą mieć opóźnienie. Więc poprosiłam go ponownie o podanie poprawnego numeru - i znowu dostałam odpowiedź wymijającą, że on może sprawdzić co z paczką, gdzie jest, ale nie ma 100% pewności kiedy do mnie trafi. Po tej wiadomości zwiększył okres ochrony o 30 dni. Okej. Było by wszystko dobrze, ale dostałam wiadomość od aliexpress, że "moja" paczka została odebrana (czyli ta na fake'owym numerze) a okres ochrony kończy się nie za 39 dni, a za 9 dni. Więc otworzyłam spór.
No i dostałam wiadomość, nie przez spór, choć czas mija:
"Dear friend,
Could you firstly cancel the dispute cause it will bring a really bad effect to us. Since there are enough protection time for you, the AliExpress will protect your money.Would you please wait 15-20 days, untill then if you still get the package, you can reopen a dispute.OK?"
Lexye
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lis 2017, o 01:00
Telefon:: MyPhone

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 11 lis 2017, o 02:33

Mówiłem, że tak będzie. Napisz mu co i jak (tak jak nam), że nie masz tyle czasu (15-20 dni), bo podał fake tracking więc nie anulujesz sporu.
Generalnie to prowadzisz normalną rozmowę co i jak i pamiętasz by nie przegapić końca ochrony
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez rrudy102 » 17 lis 2017, o 21:54

Witam

Otworzyłem roszczenie na paypalu z Gearbest (telefon Mi5 - zaginiona przesyłka)

PP prosi o przesłanie dokumentów. Konkretnie "Prosimy o dostarczenie dokumentów uzasadniających to roszczenie".

Co im wysłać? Skan czego?
rrudy102
 
Posty: 46
Dołączył(a): 9 sie 2017, o 01:57
Pochwały: 1
Telefon:: ZTE Axon 7

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez baxy » 17 lis 2017, o 21:59

Pismo z poczty polskiej
baxy
AKTYWNY
 
Posty: 210
Dołączył(a): 24 sie 2010, o 14:35
Pochwały: 1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez baxy » 17 lis 2017, o 22:01

baxy napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ja takie uzyskałem gdy zadzwoniłem co się dzieje z moją paczka. Za 2 dni przyszło pismo z przeprosinami że paczka zaginęła. PayPal zwrócił kasę na następny dzien
baxy
AKTYWNY
 
Posty: 210
Dołączył(a): 24 sie 2010, o 14:35
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama
cron