• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 17 paź 2017, o 23:53

@DRAMM4: Sam napisałeś, że to wygląda jak szukanie dziury w całym i ja to potwierdziłem. Zadałeś pytanie czy otwierać spór po 30 dniach i odpowiedziałem na to. Napisałem też nawet dlaczego nie warto tego robić i jakie mogą być z tego problemy dla kupującego.
Na koniec dodałem uniwersalną poradę, która może posłużyć nie tylko w takim problemi.
Ale oczywiście ja nie rozumiem, że cenisz swój czas (ja to chyba swojego nie cenię odpisując na forum do niektórych).

BTW.
A w swoim pierwszym poście (i nie jedynym jak zaznaczyłeś) zacząłęs od razu od błędu (który nawet podkreśliłeś i pogrubiłeś) i od razu zostałeś wyprowadzony z błędu (co przyznałeś w swoim drugim poście).
Ale to ja nic nie rozumiem
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez warex » 19 paź 2017, o 22:11

Witam zaginęły mi 3 paczuszki z chin i chciałbym się dowiedzieć czy zakładać spór?
Paczki mają Delivering Time 51,47 i 48 dni.I nie wiem czy mam zakładać spór bo na liczniku na jednej z paczki jest 6dni,a na pozostałych sprzedawcy przedłużyli czas dostawy o 38dni"/.Jak dojdzie do 0 z tych 6dni sprzedawca automatycznie dostaje usd???
warex
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 22:02
Telefon:: htc

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 20 paź 2017, o 19:14

Sprzedawca niechętnie zgodzi się na zwrot, więc możliwe, że wkroczy ali. Oni zapewne powiedzą by czekąc minimum 60 dni (szczególnie jak na trackingu widać, że paczka w drodze).
Dlatego moim zdaniem poproś tego z 6 dniami o wydłużenie.
Oczywiście porozmawiaj z wszystkimi sprzedawcami. Jak nic nie wyniknie z tych rozmów i minie 60 dni od zakupu (dalej będziesz miał przecież ochronę bo przedłużyli) to wtedy otwórz spór, że jest gwarancja dostawy 60 dni a minęło już np 67 dni i paczka wg trackingu stoi od dawna gdzieś tam. Wtedy łatwiej o zwrot.


BTW. Poczytaj FAQ
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marer » 23 paź 2017, o 12:41

Witam
Przepraszam na wstępie bo nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam post.
Mam problem typu:
Kończy mi się czas ochrony na 2 przedmioty , dziś patrzę a sprzedawca sam bez mojej zgody wydłużył czas o następne 2 miesiące.
Moje pytanie brzmi :
Czy sprzedawca może to zrobić samodzielnie bez mojej zgody?
Ja rozumie jeśli by wydłużył 7 lub 14 dni ale nie 2 miesiące.
Czy można temu jakoś zaradzić czy nie da się nic zrobić ?
Pozdrawiam
marer
 
Posty: 54
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 20:49
Telefon:: iphone se

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez clorox » 23 paź 2017, o 12:53

Dobrze, że sprzedawca wydłużył ci czas ochrony. Gdyby tego nie zrobił i skończyłby ci się czas ochrony byłoby dla ciebie gorzej. Masz teraz dwa wyjścia, czekać, może paczka dojdzie za tydzień lub dwa albo jeżeli minęło 60 dni od czasu wysyłki (gwarancja czasu dostawy od Ali) założyć spór o zwrot pełnej kwoty.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marer » 23 paź 2017, o 13:19

Ja bym nie przespał czasu założenia sporu bo zostało mi jeszcze 8 dni.
Chodzi mi tylko o to czy sprzedawca bez mojej wiedzy może wydłużyć czas ochrony .
Czy ja nie mam na to wpływu?
Bo np. nie chciałbym dłużej czekać tylko założyć spór 3 dni przed końcem.
marer
 
Posty: 54
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 20:49
Telefon:: iphone se

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez clorox » 23 paź 2017, o 13:32

Spór możesz założyć i teraz. Nie musisz znowu czekać do końca czasu ochrony. Jak paczka nie przyszła w 60 dni to zakładaj spór jak nie chcesz czekać dłużej.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez tomekbud » 26 paź 2017, o 22:19

Witam
Przegapiłem czas otwarcia sporu. Z trakingu wyszlo, że paczka wróciła do chin.
Napisałem do frienda co teraz. Odpisał bym otworzył spór i kasa wróci na moje konto. Problem w tym, że sporu nie mogę otworzyć:

Sorry, you cannot open a dispute for this order.
Disputes can only be opened up to 15 days after you have confirmed receiving your items.

Ma ktoś jakiś pomysł, jak z tego wybrnąć?
tomekbud
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sie 2015, o 23:47
Telefon:: Nokia e52

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez rrudy102 » 27 paź 2017, o 12:30

No i stało się.

Okres na dostawę mojego Mi5 z gearbest minął (zakup 15 sierpnia, od 27 sierpnia w Polsce, Singapure Post), wyjaśniali sprawę przesyłki przez 8 dni roboczych po deadlinie (sam się musiałem upomnieć, bo z ich strony cisza).

Ich propozycja - refund 110$ (z 220$), bo nie wziąłem ubezpieczenia. Nie chcą wysłać jeszcze raz (nie ma telefonu na stanie), ani zamienić na nic innego.

Wyraźnie postraszyłem paypalem, ale mam wrażenie, że do nich średnio dociera. Uczepili się, że 110$ albo na GB Wallet, albo łaskawie na kartę, ehhhhh

Ktoś zna procedurę sporu na paypal?

PS Kontakt z nimi to jakiś koszmar. Jedna odpowiedź dziennie to max. Live chat nie działa.
rrudy102
 
Posty: 46
Dołączył(a): 9 sie 2017, o 01:57
Pochwały: 1
Telefon:: ZTE Axon 7

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez akir » 27 paź 2017, o 13:02

rrudy102 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Wal do PayPal ich olej zupełnie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez rrudy102 » 28 paź 2017, o 08:45

Po długich (bo 1 wiadomość dziennie z ich strony) negocjacjach zaproponowali w ramach absolutnego wyjątku 150$ na GB Wallet.

Jak paypal podejdzie do sprawy? Coś specjalnego trzeba tam pisać? Bo z tego co widzę znów będę się ze sklepem użerał, tym razem na PP.

Oni będą bredzić o tym ubezpieczeniu dodatkowym i że nie biorą odpowiedzialności za przesyłkę. Co im odpowiadać?

A tak w ogóle w tym sporze na PP mam pisać po polsku czy angielsku?

To moja pierwsza tego typu sytuacja.

PS Wyjaśniać coś ze sklepem, czy od razu przekształcać spór w roszczenie?
rrudy102
 
Posty: 46
Dołączył(a): 9 sie 2017, o 01:57
Pochwały: 1
Telefon:: ZTE Axon 7

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez clorox » 28 paź 2017, o 12:33

Po co piszesz to samo w dwóch wątkach?
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama