• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Rainman » 21 sie 2015, o 05:49

Wysłałem na dailymotion filmik z usterka zegarka ale chińczyk twierdzi ze nie może odtworzyć i wysłał mi link do jakiegoś chińskiego odpowiednika YT. Nie bardzo mogę się tab połapać. Może wy polecicie jakąś stronę. Ogólnie odnoszę wrażenie ze chińczyk nie klei co do niego pisze i prosi o zdjęcia. jeśli dziś nie osiągniemy jakiegoś porozumienia to otwieram spór warunkując uszkodzonym towarem
Rainman
 
Posty: 45
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 13:26
Telefon:: i9070
ROM: CM 11

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 21 sie 2015, o 08:20

U nich w helpie jako przyklad jest podawany mediafire
https://www.mediafire.com/

Wejdz na http://activities.aliexpress.com/adcms/ ... idence.php i na samym koncu jest przyklad jak poprawnie wyslac link

BTW. Do 200MB filmik mozna do nich wyslac
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Rainman » 21 sie 2015, o 13:51

Dzięki uprzejmie. Trochę denerwuje mnie i męczy ta sytuacja aleto chyba jest wpisane w zakupy na ALI i handel z chinolami(ogólnie nic do nich nie mam). Filmik właśnie ładuje się na mediafire, a to link do dailymotion http://www.dailymotion.com/video/x32dvh0 wydaje mi się, że wystarczająco obrazuje problem. Pewnie o 4 rano odpisze jak to ma w zwyczaju więc odczytam w pracy. W wiadomości napiszę:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ogołnie mam potwierdzić otrzymanie przesyłki a dopiero później otworzyć spór? Chcę się ubiegać o zwrot należności za jeden z dwóch zegarków bo drugi jest ok. Pozdrawiam
Rainman
 
Posty: 45
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 13:26
Telefon:: i9070
ROM: CM 11

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 21 sie 2015, o 14:51

nie musisz potwierdzac, w sporze bedzie napisane ze otrzymales ale cos tam jest zle
a spor trzeba otworzyc nie czekac na gwiazdki z nieba
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Rainman » 21 sie 2015, o 15:49

Macie racje panowie, spór otworzony, filmik się upload'uje, wysłałem jednocześnie link i opis sprzedawcy. Sory, że tak na łatwiznę idę z informacjami ale praca i obowiązki domowe nie pozwalają na przeglądanie forum w tym i następnym tygodniu. Od razu wysłać zegarek czy czekać na kontakt.Dzięki za pomoc.
Rainman
 
Posty: 45
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 13:26
Telefon:: i9070
ROM: CM 11

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Rainman » 21 sie 2015, o 18:13

Zgodził się na zwrot pieniędzy air najpierw chce żebym wysłał zegarek. Nie ufam mu. Jest taka możliwość żeby najpierw otrzymać pieniądze ewentualnie potwierdzenie przelewu a później wysłać zegarek?
Rainman
 
Posty: 45
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 13:26
Telefon:: i9070
ROM: CM 11

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 21 sie 2015, o 18:16

Nie ufasz mu ale oczekujesz, że on będzie ufał Tobie. Nikt Ci nie zwróci kasy z góry.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Rainman » 21 sie 2015, o 18:17

agreement has been reached for Order No. 68641921144428 .

Please note:
You should receive your refund within 3-15 working days. If there is a delay, please check with your issuing bank or contact us for help. Czy to oznacza że aliexpress wyślę mi pieniądze a później wyegzekwuje od chinola '
Rainman
 
Posty: 45
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 13:26
Telefon:: i9070
ROM: CM 11

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 21 sie 2015, o 20:21

Jak nie potwierdzałes odbioru to Chinczyk nigdy nie mial tych pieniedzy. Ali odda tobie twoja kase.

BTW. Zgodzil sie bez odsylania?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Rainman » 22 sie 2015, o 06:33

W wiadomościach ustaliliśmy ze zwróci mi pieniądze dopiero jak przyjdzie zegarek(zastanawia mnie czy go odbierze) . Z tego co zauważyłem mam 10 dni na wysłanie zegarka i zrobie to dziś. Podpowiedź proszę jak wysłać przedmiot żeby nie przepłacać a modz podać tracking number i resztę wymaganych przy sporze danych. Dzięki za pomoc Panowie
Rainman
 
Posty: 45
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 13:26
Telefon:: i9070
ROM: CM 11

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 22 sie 2015, o 08:24

A próbowałeś poczytać forum albo zajrzeć do FAQ w tym dziale? Jest tam jak byk napisane, że odsyłasz towar listem poleconym. Najtaniej.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez yusuf » 22 sie 2015, o 21:33

Czołem,
u mnie sprawa ma się następująco, otworzyłem spór (full refund, zwrot towaru), na co przystał sprzedający, towar wg trackingu jest już u niego, ale jeszcze tego potwierdził w sporze. Dzisiaj zauważyłem, że czas do końca ochrony kupującego płynie dalej i zostało kilka godzin. Prosić o przedłużenie, czy nie ma to znaczenia, w sporze mam informację, że jeśli sprzedający nie potwierdzi otrzymania przesyłki w ciągu kilkunastu dni, to pieniądze wrócą do mnie.
yusuf
 
Posty: 166
Dołączył(a): 7 maja 2014, o 09:43
Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama