• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwers1986 » 9 sie 2015, o 18:24

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ali przyglada sie sprawie tylko po wygasnieciu escalate, tylko jesli obie strony nie dojda do porozumienia
w zadnym innym momencie nie przygladaja sie zadnej sprawie
nie kontroluja calosci (w sensie nawet ze nie maja nad serwisem pelnej kontroli), nie ma zadnej weryfikacji i dlatego powstaja konta dla zabawy (lub oszustwa)[/quote]
mam dokladnie tak w sporze
Details
Did you receive your order Yes
Do you want to return goods No
Dispute Reason: Screen problems
Dispute Order Total: US $ 178.99( US $ 178.99 Product Price and US $ 0.00 Shipping Fee)
Refund Amount: US $ 0.00
Dispute Opened: Jul. 24 2015
Returning Goods: No
Requests Detail: would you pls help double check and tell further result, thanks!

to jest full refund ?
Avatar użytkownika
siwers1986
 
Posty: 132
Dołączył(a): 31 lip 2014, o 16:30
Telefon:: Sony

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mortimer » 9 sie 2015, o 18:34

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ali przyglada sie sprawie tylko po wygasnieciu escalate, tylko jesli obie strony nie dojda do porozumienia
w zadnym innym momencie nie przygladaja sie zadnej sprawie
nie kontroluja calosci (w sensie nawet ze nie maja nad serwisem pelnej kontroli), nie ma zadnej weryfikacji i dlatego powstaja konta dla zabawy (lub oszustwa)[/quote]

@ existe - nie czytasz ze zrozumieniem.
kolega siwers1986 napisał wyraźnie, że ma status Dispute Escalated - Investigation Pending. Czyli ali przygląda się sprawie i pewnie będzie refund.

jest oczywiste, że ali przygląda się sprawie po naciśnięciu przycisku escalate dispute. po co ten przycisk jest? a po to, aby go nacisnąć kiedy polubowne metody dojścia do porozumienia zawodzą. to + liczba refundów, które użytkownicy otrzymują, po naciśnięciu escalate świadczy o tym, że nie zostajemy z tym sami sobie.

@ siwers1986 - jeżeli odesłałeś towar, to return goods musisz mieć na yes, refund amount na full refund, returning goods na yes.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwers1986 » 9 sie 2015, o 18:41

A jak to teraz zmienić ?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
siwers1986
 
Posty: 132
Dołączył(a): 31 lip 2014, o 16:30
Telefon:: Sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwers1986 » 10 sie 2015, o 04:11

Nie rozumiem tego Ali teraz znowu mam 10 dni i dostałem taka wiadomość Please do not reply to this email/message. This mailbox is not monitored and you will not receive a response.
Please log in to <http://trade.aliexpress.com/issue/issueDetail.htm?issueId=60606616989157> to check the status of your case. If you have evidence or proposal to provide, please click "Respond Now".

Dear ,

Thank you for contacting AliExpress.

Regarding your order<67871914709157>, I am sorry that you didn’t get an amicable solution from seller. We will try our best to provide you any support. As you have returned the goods, we will ask seller to confirm whether he/she has received the goods within 77 calendar days. It'll take some time for the returned package to reach China. We appreciate your patience over this period.

Note:If you have settled the dispute with seller, please response in the dispute detail page so that we can be informed and follow this dispute according to. the settlement.

Your understanding and cooperation will be appreciated.

Best regards,

AliExpress Case Management Team

Mam czekać 77 dni?

Wysłane z mojego INSIGNIA_700_PRO przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
siwers1986
 
Posty: 132
Dołączył(a): 31 lip 2014, o 16:30
Telefon:: Sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mortimer » 10 sie 2015, o 09:35

No tak liczą sobie, że tyle paczka będzie wracać do Sprzedawcy. Jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie się spieszył z jej odebraniem. Monitoruj tracking - jak tylko paczka dotrze poinformuj Ali i sprzedawcę. Zobacz też, czy możesz jeszcze modyfikować spór.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwers1986 » 10 sie 2015, o 10:49

Dzieki paczka juz od 5 jest na lotnisku w chinach to raczej w ciagu paru dni powinna dotrzec do sprzedajacego. Nie moge zmodyfikowac sporu jedynie anulowac. Jak analuje nie bede mogl juz otwrzyc nastepnego ?
Avatar użytkownika
siwers1986
 
Posty: 132
Dołączył(a): 31 lip 2014, o 16:30
Telefon:: Sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Wojtek_ » 14 sie 2015, o 21:50

Zamówiłem telefon, Chińczyk podał podejrzany numer trackingowy (oczywiście śledzenia brak) teraz po jakiś 20 dniach nagle pisze że coś z wysyłką nie tak bo niby na cle się zatrzymała (ściemnia menda, pewnie wcale nie wysłał) co teraz zrobić on mi pisze żebym otworzył spór z powodu transportu i odda hajs. Zrobić tak jak mówi czy coś inaczej kombinować?
Wojtek_
 
Posty: 25
Dołączył(a): 31 maja 2013, o 11:24
Lokalizacja: Stąd
Pochwały: 4
Telefon:: Lenovo A800

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 14 sie 2015, o 21:57

A co chcesz innego kombinować? Masz inny pomysł? Otwierasz spór i po sprawie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Naits » 14 sie 2015, o 22:20

Witam

Kupiłem zegarek na aliexpress i mam z nim problem. Zegarek posiadał kilka kropelek (chyba wody) pod szkiełkiem już od samego początku.
Otworzyłem spór i udokumentowałem dokładnie w czym jest problem. Sprzedawca odezwał się że to jest mała wada i każdy zegarmistrz przeczyści to a on zwróci za to pieniądze.
Ostatecznie też mogę go odesłać aby odzyskać full refund. Zgodziłem się wstępnie na jego rozwiązanie z zegarmistrzem i miałem iść w poniedziałek naprawić.
Ale po tym co dziś się stało chyba jednak będzie odsyłany. Zegarek założyłem na kilka godzin i na (szafirowym szkiełku) pojawiła się ryska, a miejsce z kropelkami zaczęło widocznie parować.
Sprzedawca odrzucił mi ten pierwszy spór i dał swoją propozycje z refund $0, mam teraz opcje Accept, Modify, Cancel, Escalate
Wiadomo nie zgodzę się na takie rozwiązanie, chcę otworzyć nowy spór z własną propozycją to znaczy Return Goods, czy mam kliknąć Modify i tam będzie wszystko jak przy otwieraniu nowego Dispute ?
Naits
AKTYWNY
 
Posty: 294
Dołączył(a): 3 cze 2015, o 18:33
Pochwały: 7
Telefon:: Sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 15 sie 2015, o 08:55

Jeśli chcesz dalej to samo co przy otwieraniu sporu to dajesz "escalate" czyli trzymasz sie swojej wersji.
Modify stosujesz jak np sie targujesz (czyli otworzyłeś spór o 100%, sprzedawca zaproponowal 0%, modyfikujesz na 80% itd)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 15 sie 2015, o 09:04

Robisz modify na swoje warunki a potem escalate.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Naits » 15 sie 2015, o 15:33

Myślałem że za każdym razem będzie leciał czas że mam czekać co powie na to sprzedawca, a tu od razu Escalate ?
Naits
AKTYWNY
 
Posty: 294
Dołączył(a): 3 cze 2015, o 18:33
Pochwały: 7
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama