• Reklama

Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Realok » 6 lip 2017, o 11:03

Widzę jedną ewentualną przewagę tego T4 nad Xiaomi - mop. Indywidualna ocena czy to istotne czy nie. Mi na mopie nie zależało - czekam na taką Scoobę od Xiaomi ;)

Zerknąłem na parametry i zwróć tylko uwagę na:
- moc ssania - przy dywanach ma to znaczenie
- aplikacja?
- harmonogram - czy można ustawić np. poniedziałek, środa, piątek (w v7 o którym na początku myślałem, była możliwość ustawienia tylko codziennej pracy - bez wyboru dni)
- bateria - Xiaomi 5200 mAh vs 2600 mAh iLife - u mnie Xiaomi sprzątnie cały dom (w aplikacji pokazuje 150m2 netto odkurzanej powierzchni - w tym 2/3 gęste wykładziny i 1/3 płytki i drewno - w trybie turbo)
- Xiaomi jest wyższe - bodajże 9,8 cm vs. 7,6 cm w iLife (może to być plus dla iLife - w specyficznej sytuacji wjedzie tam gdzie Xiaomi się nie dostanie)

Na alledrogo ten iLife kosztuje 1288 zł - ja kupiłem Xiaomi za jakieś 1100 zł z Ali - w tym przesyłka DHL. Odkurzacz zamówiłem w poniedziałek, a u mnie był w piątek.

Powodzenia w wyborze ;)

Edit. Obejrzałem jeszcze ich filmik i to następcja A4, którą też rozważałem ale odrzuciłem przede wszystkim ze względu na prędkość sprzątania i chaotyczne poruszanie się. Ten T4 nie ma już tych "braków" i wygląda sensownie - fajnie, że kolejne firmy wprowadzają coraz lepsze produkty (mapowanie pomieszczeń). Pytanie jak jest z wifi i apką - nic o tym nie piszą więc może nie być, a to byłby trochę minus.
Ostatnio edytowano 6 lip 2017, o 11:08 przez Realok, łącznie edytowano 1 raz
Realok
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 22:42
Pochwały: 2
Telefon:: Apple

Reklama

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Fanek » 6 lip 2017, o 11:03

iLife T4 zdaje się nie ma wifi i apki na telefon?

V7 i V7S czym się różnią w praktyce od siebie?
Oba mają mop i 600Pa troche mało do dywanów chyba?
apke na tel też oba mają?

btw marx wysłałem wiadomość do Ciebie PW, ale jest status "do wysłania" choc obok pisze "wysłano", dostałeś msg? :green:
Fanek
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 19:45
Telefon:: BlackBerry
ROM: 32

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Fanek » 6 lip 2017, o 11:10

Realok no właśnie czytam od paru dni i wszystko przemawia za Xiaomi, te 1800Pa robi wrażenie wzg konkurencji gdzie przeważnie mają poniżej 1000, a jeden dochodzi do 1200Pa. Konkurencja też ma 2 szczotki boczne, gdy Xiaomi 1, ale to chyba już nie takie istotne?

Myśle, tylko że szczotke Xiaomi można zmienić by na większą bo ta jest jakaś malutka? :mrgreen:
Zastanawiam się czy ten mop ma sens i warto zrezygnować z dużej mocy ssącej na jego rzecz :?

czy T4 i A6 to ta sama konstrukcja obudowy i kółek?
bo przeczytałem gdzieś, że A6 ma problemy nieraz z podjazdami 1cm :/
nie znalazłem recenzji T4 :/
Fanek
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 19:45
Telefon:: BlackBerry
ROM: 32

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Realok » 6 lip 2017, o 11:36

Ta boczna szczoteczka ma za zadanie wymiatać ewentualne paprochy spod listw. Widziałem gdzieś opinie, że druga nic nie daje. Zgadzałoby się to z moimi obserwacjami - odkurzacz nawiguje tak, żeby od strony ściany jechać zawsze stroną ze szczotką. Dla mnie jest to wystarczające i nie planuję upgrade'u szczoteczki.

Mop to sprawa indywidualna - u mnie największym problemem jest nie kurz, tylko ewentualne plamy i inne zabrudzenia - np. w kuchni. Do takich moim zdaniem lepsza byłaby taka Scooba, która świeżą wodą myje i później jako brudną ściąga ją do osobnego pojemnika. Podkreślę jednak, że nie mam mopa więc mogę się mylić co do jego skuteczności i przydatności. Jakby jednak nie było, jeżeli miałbym wybierać pomiędzy mopem, a większą siłą ssania to wybieram dokładniejsze odkurzanie - tym bardziej, że piszesz że masz dużo dywanów/wykładzin.

Nie mam iLife więc nie chcę się wypowiadać na jego temat - wiem tylko tyle ile (tak jak Ty) wyczytałem przed podjęciem decyzji. Wybrałem Xiaomi i (póki co) jako odkurzacz w 100% spełnił moje oczekiwania. Przypuszczam, że jeżeli wybierzesz Xiaomi to również będziesz zadowolony - takie zresztą ogólnie opinie przewijają się przez fora.

Autor postu otrzymał pochwałę
Realok
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 22:42
Pochwały: 2
Telefon:: Apple

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Fanek » 6 lip 2017, o 12:01

Nadajemy na tych samych falach :)
Obejrzałem tą Scooba i wygląda fajnie jak do zmywania podłóg.
U mnie na gresie w kuchni i przedpokoju raczej mocnych plam nie ma, tyle po prostu co zmopować podłoge.
Przewaga to dywany. Dzięki za podpowiedzi pomogłeś!

Poczekam może ktoś wypowie się jeszcze o aspektach technicznych tych pozostałych co wymieniłem.
Póki co jednak Xiaomi :mrgreen:
Fanek
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 19:45
Telefon:: BlackBerry
ROM: 32

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez marx » 6 lip 2017, o 13:18

nie jest mi znany odkurzacz automatyczny który potrafi wymieniać wodę. Większość tylko nawilża mop. Jest to dobra funkcja na małe powierzchnie, ale przemywanie 150 M2 jedna szmatą (mopem) przyniesie więcej szkody niż pożytku.
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Realok » 6 lip 2017, o 13:43

Z tego co widziałem to Scooba ma dwa pojemniki - czystą wodą spryskuje i myje podłogę, po czym zasysa ją do drugiego pojemnika na brudną wodę. Mnie też nie przekonuje mazanie wilgotną i brudną ścierką kilkudziesięciu metrów podłóg. Sprawdza się to być może jeżeli podłoga jest tylko przykurzona.
Realok
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 22:42
Pochwały: 2
Telefon:: Apple

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Fanek » 6 lip 2017, o 19:11

Panowie trafiłem jeszcze na takiego robota czy ktoś miał z nim doczynienia, ktoś o nim słyszał?
Nie moge znaleźć jego danych, siły ssania, mapy pomieszczenia zdaje się nie robi, tylko wifi i sterowanie apka przez tel.

Mamibot PREVAC
https://www.mamibot.tech/product/prevac650/
Fanek
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 19:45
Telefon:: BlackBerry
ROM: 32

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Fanek » 6 lip 2017, o 19:47

Jeszcze odnośnie Xiaomi, powiedzcie proszę:

jak nim sterować jak nie podpinamy go do wi-fi?
bo pilota w zestawie widze, że nie ma. Wystarczy go właczyć tylko przyciskiem power i reszte sam robi swoje?
czy bez wi-fi jest kiepsko?
Fanek
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 19:45
Telefon:: BlackBerry
ROM: 32

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Realok » 6 lip 2017, o 21:41

Fanek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jakie są jego przewagi nad Xiaomi? Cena w Polsce to 1500 zł. W Chinach nie kupisz bo to produkt z USA. Mopowanie - zależy Ci w końcu na nim czy nie? Chyba trochę za dużo kombinujesz ;)

Jeżeli nie potrzebujesz mopa i możesz dołożyć względem iLife to bierz Xiaomi.
Jeżeli potrzebujesz mopa to spójrz na tego iLife - jak sam zauważyłeś jest to produkt nowy i brak jego testów. Patrząc przez pryzmat udanych poprzedników, jeżeli producent nie dał ciała to powinieneś być zadowolony.


Fanek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wciskasz przycisk sprzątania i robot zabiera się do roboty. Jeżeli startował z bazy to wróci do niej. Aplikacja i wifi to tworzenie harmonogramu (osobiście nie korzystam na razie - sam włączam zdalnie jak jestem w pracy i mam pewność, że nikogo na pewno nie ma w domu), podgląd bieżącego sprzątania, map, itp. Bez wifi będzie sprzątał tak samo, ale będziesz musiał włączać go ręcznie, chyba że można go sparować z telefonem, ustawić harmonogram i wtedy nawet bez wifi będzie działał. Zależy to od tego czy harmonogram jest przechowywany w "chmurze" czy jest wgrywany do robota.
Tego jednak nie wiem bo nie testowałem takiego scenariusza (mam w całym domu wifi).

Autor postu otrzymał pochwałę
Realok
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 22:42
Pochwały: 2
Telefon:: Apple

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Fanek » 7 lip 2017, o 20:50

Zamówiłem Xiaomi, powinien być we wtorek, dzięki za odpowiedzi i pomoc :)
Fanek
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 19:45
Telefon:: BlackBerry
ROM: 32

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez bergmen » 7 lip 2017, o 21:38

Fanek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Będziesz zadowolony. Ja jestem mega. Obserwuję różne fora i ten odkurzacz oprócz tego że jest rewelacyjny jest do tego naprawdę bezawaryjny.
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama