• Reklama

Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez fighter » 18 lip 2017, o 19:49

Tak na szybko parę screenów. Plus historia znajomego z mirkoObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fighter
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 10:45
Pochwały: 2
Telefon:: asus

Reklama

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez fighter » 18 lip 2017, o 19:52

I jeszcze Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fighter
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 10:45
Pochwały: 2
Telefon:: asus

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez gta » 18 lip 2017, o 20:04

@fighter ale w czym problem? Przecież Ci nie odmówili naprawy gwarancyjnej, tylko szczerze napisali, że finansowo lepiej wyjdziesz naprawiając we własnym zakresie ...przecież mogłeś wysłać do Chin i mieć przez nich naprawione, tylko byś był jeszcze bardziej stratny. Ja tu żadnego oszustwa nie widzę :-|

Mogło być gorzej - zerknij tutaj co np. taki Banggood potrafi wywinąć (link zewnętrzny, txt po angielsku).
Avatar użytkownika
gta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 10:07
Pochwały: 12
Telefon:: MiMix2s
ROM: global

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez fighter » 18 lip 2017, o 20:39

GTA goldway zgodził się na gwarancję dopiero jak napislem do supportu aliexpress wcześniej nie odpisywal na wiadomości. Wiesz moja winna zaufalem poganiaczowi Goldiemu. Dał mi linka do wyświetlacza dość tani sugerował naprawę w Polsce i bym przesłał swoją propozycję na aliexprees. . Myślałem że Goldway jako zachwalany sprzedawca zwróci połowę kosztów. Czyli wielkie 100 zl zaoszczędzilem mu czas nie musiał kupować ekranu z własnej kieszeni montować pakować. Na jego gwarancji Musiał bym zapłacić jakieś 72 dolary plus 35 za wysyłkę i pewnie podatek wat co równa się wartości telefonu a nawet nie wiem czy nie przeżywają. Na miejscu zrobiłem to za 200 zł bez czekania. Gdy napisałem o tym zaraz dostałem odpowiedź zs jednak serwis nie zgodził się na zwrot połowy kosztów.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fighter
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 10:45
Pochwały: 2
Telefon:: asus

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez pete67 » 18 lip 2017, o 21:48

fighter napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


wg Gwarancji odsyłasz telefon, Goldway odsyła go do xiaomi a oni naprawiony do Goldwaya a on do Ciebie albo xiaomi do Ciebie od razu.
za wysyłkę do Chin płacisz około 20zł. potem powrotna paczka obarczona jest ryzykiem VATu.
i to całość wg Goldway'a może się zamknąć w 50$
szkoda że nie zapytałeś o wysyłkę DHL, albo sam telefon bez pudełka myślę że to zmienia nieco szanse na VAT
Jak dla mnie nie na miejscu była tylko sugestia że lepiej samemu naprawić.
i wzmianka o oszczędności czasu. Prawdopodobnie to zasugerowało Ci że Goldi weźmie na siebie część kosztów bo może pomyślałeś że ominie go naprawa za 50$. Nie wiem.
Nie mniej nie widzę nic zdrożnego w takiej polityce.
Kupując w Chinach przez nieoficjalne kanały decydujemy się na pewne ryzyko. Za to jest taniej niż w PL sklepie a często kupujemy coś co u nas jest wręcz niedostępne.
Było by extra kupić coś czego u nas nie ma, i do tego taniej i jeszcze mieć lepszą gwarancjęi rękojmie niżu nas na miejscu. Najlepiej full refund:) to nie kpina z Ciebie. to kontrast w drugą stronę.
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez fighter » 18 lip 2017, o 21:56

pete67 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


wg Gwarancji odsyłasz telefon, Goldway odsyła go do xiaomi a oni naprawiony do Goldwaya a on do Ciebie albo xiaomi do Ciebie od razu.
za wysyłkę do Chin płacisz około 20zł. potem powrotna paczka obarczona jest ryzykiem VATu.
i to całość wg Goldway'a może się zamknąć w 50$
szkoda że nie zapytałeś o wysyłkę DHL, albo sam telefon bez pudełka myślę że to zmienia nieco szanse na VAT
Jak dla mnie nie na miejscu była tylko sugestia że lepiej samemu naprawić.
i wzmianka o oszczędności czasu. Prawdopodobnie to zasugerowało Ci że Goldi weźmie na siebie część kosztów bo może pomyślałeś że ominie go naprawa za 50$. Nie wiem.
Nie mniej nie widzę nic zdrożnego w takiej polityce.
Kupując w Chinach przez nieoficjalne kanały decydujemy się na pewne ryzyko. Za to jest taniej niż w PL sklepie a często kupujemy coś co u nas jest wręcz niedostępne.
Było by extra kupić coś czego u nas nie ma, i do tego taniej i jeszcze mieć lepszą gwarancjęi rękojmie niżu nas na miejscu. Najlepiej full refund:) to nie kpina z Ciebie. to kontrast w drugą stronę.
Goldway chciał 50 USD za samą naprawę wyświetlacza plus 12 Usd za wysyłkę. Bo według niego taka usterka nie podlega gwarancji do tego ewentualny wat 3 miesiące czekania. U Goldwaya nie ma darmowej gwarancji za wszytko każe sobie płacic. Koszt jego gwarancji jest wyższy niż naprawa w Polsce co jest śmieszne. Może to chińczyk ale mentalność na zwykłego Janusza biznesu z allegro gdyby to było w Polsce wystarczyła by wizyta w ukoik i naprawa była by bezpłatna

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fighter
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 10:45
Pochwały: 2
Telefon:: asus

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez moth » 18 lip 2017, o 22:07

gdzie pisał o tych 50$ za wyświetlacz?
Obrazek
Avatar użytkownika
moth
AKTYWNY
 
Posty: 482
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 20:39
Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez pete67 » 18 lip 2017, o 22:12

fighter napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No to już jest całkiem co innego niż to co pisze goldway. masz to w zrzucie ekranu? bo ja tego nie doczytałem
ale jeśli "Two ways shipping costis about 50USD and it will take about 2-3 months"
uważasz że jest kosztem naprawy to moim zdaniem jesteś w błędzie.
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez arzt73 » 18 lip 2017, o 23:41

malcin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kiedys zamawialem tv boxa DHL. Mialem zaplacic Vat ale Jak odbieralem osobiscie DHL centrum, bo nie bylo mnie wczesniej w domu, przy odbiorze zapomnieli skasowac Vat (Sam wiesz jak tu tu czasami jest) aha wydawali polscy pracownicy 8-)

Sent from my S10 using Tapatalk
arzt73
 
Posty: 56
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 10:58
Lokalizacja: google

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez cieplasek » 19 lip 2017, o 07:38

Witam. Odnośnie gwarancji. Mi również proponował wymianę w własnym zakresie lub wysyłkę do niego ale wtedy dłuższy okres bez telefonu ( wyszło by pewnie na to samo) - chodziło o plamy na ekranie MI4. Z tego co czytałem to kolega fighter napisał że uzgodnił z Goldway zwrot połowy wydanej przez siebie sumy. Miał przedstawić jakieś potwierdzenie - ja nie widziałem tego potwierdzenia. Później twierdził że Goldway chciał 50 USD za samą naprawę - z tego co przedstawił to moim zdaniem, Goldway pisał o ogólnych kosztach jakie mogą wystąpić przy przesyłce do Chna.
cieplasek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 23:44
Lokalizacja: Wągrowiec
Pochwały: 9
Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez fighter » 19 lip 2017, o 10:46

Może źle zrozumiałem ale koszty wysyłki zawsze goldway bierze 12 Usd choć to sprzedający zawsze odzysyla na swój koszt. Najpierw pisze ze nie może go
Wziąć na na naprawę później pisał że to nic strasznego i można używać później niby zagwarantowal zwrot kosztów dodam że nie liczę na żaden już zwrot tylko chce przedstawić jak oszukuje

Moje angielski jest słaby jak źle
Odczytałem proszę o popraweObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fighter
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 10:45
Pochwały: 2
Telefon:: asus

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez fighter » 19 lip 2017, o 10:49

Tu polski poganiacz pisze ze jeszcze ze jeszcze 12 Usd za odsylke więc zrozumiem że 50 USD to naprawa u nich Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fighter
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 10:45
Pochwały: 2
Telefon:: asus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości