• Reklama

Głośniki bluetooth

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez elephant_ml » 18 cze 2016, o 13:47

Pojawia się komunikat. Przy włączeniu i przełączaniu w inne tryby. Niestety drze się od razu. Przed rozładowaniem baterii pika przez dłuższą chwilę.
A teraz pytanie do posiadaczy tego głośnika. Ile Wam wytrzymuje na baterii przy pełnej głośności? Ja odpaliłem dzisiaj radio ustawione na max głośność (ładowane kilka dni temu- tak jak tu już tu wcześniej pisałem - kilka godzin 2A, więc chyba bateria pełna) i poszedłem do kanału pod auto. Wydaje mi się że nie wytrzymało 2h.
Sprawdzę jeszcze dzisiaj ładowanie tak jak zalecają w instrukcji (0,5A). Teoretycznie ładowany na mniejszym natężeniu powinien dłużej pochodzić. Jak nadal będzie to samo, to chyba go rozbiorę i podmienię akumulator/y na coś pojemniejszego.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
----------------

Marcin
elephant_ml
 
Posty: 106
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:03
Lokalizacja: małopolska
Pochwały: 2
Telefon:: Freelander I20
ROM: Co chwila inny

Reklama

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez slavo22 » 18 cze 2016, o 23:05

Obojętnie jaką ładowarkę podłączysz będzie ładowało prądem który przepuści elektronika w głośniku. Myślę że bateria dogorywa i wymiana to dobry pomysł.

Wypalcowane
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez survivour » 19 cze 2016, o 10:34

slavo22 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Żaden ze mnie elektronik, ale zdecydowanie odradzam ładowania urządzenia, które zalecane ma 0,5A ładować 2,1A!. Przecież te rezystory w środku przy takim prądzie tak dostają w du**, że długo nie wytrzymają. OK raz może się to zdarzyć, ale na dłuższą metę nie polecam.
survivour
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14 kwi 2014, o 11:19
Pochwały: 4
Telefon:: Samsung

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez elephant_ml » 19 cze 2016, o 17:06

slavo22 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A nie za szybko na dogorywanie? W końcu głośnik używany 1 dzień. Jakby ktoś, kto go ma, powiedział ile mu wytrzymuje, przy jakim użytkowaniu (praca ciągła bez wyłączania) to miałbym porównanie i jakby co oddam do sklepu.
Tylko szkoda że w żaden sposób głośnik nie informuje o pełnym naładowaniu.


Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
----------------

Marcin
elephant_ml
 
Posty: 106
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:03
Lokalizacja: małopolska
Pochwały: 2
Telefon:: Freelander I20
ROM: Co chwila inny

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez sagil » 19 cze 2016, o 21:35

survivour napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Dokładnie, żaden z Ciebie elektronik :-) Prąd maksymalny dawany przez ładowarki (a to dokładnie znaczy to co jest wybite na tabliczce znamionowej ładowarki) może być dowolnie większy od prądu pobieranego przez urządzenie (wg instrukcji tegoż).
sagil
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 19:52
Telefon:: Sony

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez survivour » 19 cze 2016, o 22:13

sagil napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Dokładnie, żaden z Ciebie elektronik :-) Prąd maksymalny dawany przez ładowarki (a to dokładnie znaczy to co jest wybite na tabliczce znamionowej ładowarki) może być dowolnie większy od prądu pobieranego przez urządzenie (wg instrukcji tegoż).


Całe szczęście nie Tobie to oceniać:) takim ładowaniem 2 x większym prądem swojego Jiayu G4S skutecznie uszkodziłem moduł który odpowiada za regulację i ładowanie telefonu.
survivour
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14 kwi 2014, o 11:19
Pochwały: 4
Telefon:: Samsung

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez slavo22 » 19 cze 2016, o 22:47

elephant_ml napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A nie za szybko na dogorywanie? W końcu głośnik używany 1 dzień. Jakby ktoś, kto go ma, powiedział ile mu wytrzymuje, przy jakim użytkowaniu (praca ciągła bez wyłączania) to miałbym porównanie i jakby co oddam do sklepu.
Tylko szkoda że w żaden sposób głośnik nie informuje o pełnym naładowaniu.


Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

Możliwe że ogniwo włożone do tego głośnika było wadliwe, jeśli masz gwarancję reklamuj.


@survivour, nie rozumiesz podstawowej sprawy - wydajność prądowa ładowarki nie oznacza że podaje ona cały czas max prąd. Prąd ładowania określa elektronika w urządzeniu ładowanym. Przykład z Jiayu jest akurat nietrafiony, padła ci po prostu elektronika w telefonie, niekoniecznie było to spowodowane ladowarką, chyba że akurat ta się zepsuła i podała za wysokie napięcie (to nie to samo co prąd) na telefon.


Wypalcowane

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez elephant_ml » 21 cze 2016, o 12:15

Czy mógłby jakiś posiadacz Hykker'a napisać czy po tych 3 godzinach ładowania w jakikolwiek sposób sprzęt informuje o naładowaniu akumulatora? Zmana koloru diody, zgaśnięcie czerwonej diody, itp. Najlepiej na wyłączonym.
Dzwoniłem dzisiaj na ich infolinię. Całkiem miła rozmowa z całkiem miłą dziewczyną- tyle że w odpowiedziach posilkowala się instrukcją. Czyli wiele mi nie pomogła odnośnie baterii.
Jedno co istotne to dowiedziałem się, że na stronie hikker.com jest aktualizacja oprogramowania, która likwiduje ten komunikat na Max głośności przy włączaniu urządzenia. Plik rzeczywiście jest- już pobrałem, ale jeszcze nie aktualizowałem.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
----------------

Marcin
elephant_ml
 
Posty: 106
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:03
Lokalizacja: małopolska
Pochwały: 2
Telefon:: Freelander I20
ROM: Co chwila inny

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez coobah » 21 cze 2016, o 20:11

Brak sygnalizacji naładowania aku tego Hykkera.
Świeci na czerwono cały czas gdy jest podłączony do ładowarki.

Zaktualizowałem Hykkera.
Komunikat jest, ale dużo ciszej niż to co było fabrycznie.
Sprzęt zyskał w moich oczach :D
Avatar użytkownika
coobah
 
Posty: 153
Dołączył(a): 3 lis 2014, o 10:12
Pochwały: 6
Telefon:: GALAXY A5

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Azael » 21 cze 2016, o 20:13

Jak to zrobiłeś?

Tapatalk
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez slavo22 » 21 cze 2016, o 20:41

Na stronie hykker jest odnośnik tylko trzeba się rejestrować. Na maila przychodzi pdf z instrukcją. Ten sam pdf można w Googlach znaleźć.

Wypalcowane
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez coobah » 21 cze 2016, o 21:11

W tym linku jest PDF:

http://www.hykker.com/wp-content/upload ... DBM_V1.pdf

W PDFie masz link do softu:

http://soft.myphone.pl/UPDATE/HYKKER/De ... l_bt46.bfu

Wrzucasz ten plik na kartę microSD, włączasz głośnik, wpinasz kartę przy włączonym głośniku, czekasz chwilę, coś tam pobrzęczy, zapiszczy i już :)
Avatar użytkownika
coobah
 
Posty: 153
Dołączył(a): 3 lis 2014, o 10:12
Pochwały: 6
Telefon:: GALAXY A5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości