• Reklama

Cool1 od LeEco oraz Coolpad

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez sonic » 12 lut 2018, o 13:44

macie jakąś apke do ubijania aplikacji :) (brzmi jak masło maślane) ale wrócił do mnie problem z powiadomieniami WhatsAppa.
używam go na PCecie, ale on i tak potrzebuje żeby telefon miał zalogowaną aplikacje i co jakiś czas, na pasku powiadomień WhatsApp zawiesza się na "Sprawdzanie czy są nowe wiadomości" i ani nie odbiera ani nie wysyła wiadomości, dopiero restart telefonu pomaga, ani wyłączanie i włączanie neta, ani wywalenie WhatsAppa z działających aplikacji, może jest jakiś killer którego mógłbym przetestować ?
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Flyagaric » 12 lut 2018, o 14:19

Zastosuj któryś z ogólnie dostępnych poradników dla EUI, na problemy z powiadomieniami. Zrobione na początku i nigdy więcej nie było problemu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez sonic » 12 lut 2018, o 14:29

właśnie przerabiałem już te poradniki i długo miałem spokój, ale ostatnio problem powrócił z nienacka
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez aquator1979 » 12 lut 2018, o 16:11

Mógłbyś nakierować mnie odnośnie tego poradnika eui co należy przestawić i jak by normalnie przychodziły powiadomienia...bo już chyba wszystkiego próbowałem...
w moim c103 jakby brak phone menagera...
aquator1979
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 16:28
Telefon:: samsung a5

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez basswitek » 12 lut 2018, o 20:07

Mi dziś przyszedł Cool1 C103, więc porównałem aparaty od razu na tych samych ujęciach z Xiaomi Mi4c.
Wydaje mi się że Cool1 robi minimalnie lepsze fotki, ale to może być wina ekranu - ten w Cool1 jest znacznie ostrzejszy niż na Mi4c, barwy są mniej nasycone i bledsze, a obraz wydaje się mieć więcej drobnych detali, taki jakby "odchudzony", więc możliwe że to złudzenie przez różnice w ekranie. Dodam że Mi4c jest na Mokee a nie na dziadowskim MIUI, na którym fotki wychodzą ok 30% gorzej w kwestii ostrości i szumów (na tej samej apce do zdjęć) niż na Mokee.
Niestety ekran Cool1 jakościowo odbiega od Mi4c w kwestii nasycenia barw, nie podoba mi się, choć ma pewne regulacje i kolory mam ustawione na najbardziej ciepłe ("tryb miękki"). Głębia czerni też jest znacznie gorsza. Filmiki są mniej kontrastowe itd. Cubot Note S czy H2 mają znacznie lepszy ekran i kolory. Dźwięk z głośnika trochę cienki i cichy, na Mi4c słychać jako tako bas i ogólnie pełniejszy jest (na głośniku). Telefon C103 w wersji na Indie więc jest podany SAR - nie mam tej naklejki przed sobą ale było ponad 0,8 na głowę i ponad 1,4 na ciało, czyli blisko max. normy. Trochę to niepokoi.
Ogólnie telefon wygląda w porządku, wykonanie też dobre ale ogólnie bez jakiejś rewelacji, ten ekran mnie denerwuje a nie ma custom romu z ręczną zmianą balansu bieli. Ciekawe co pokaże Nubia M2, ekran na pewno będzie o klasę lepszy tylko znowu aparat na najnowszych samplach wygląda cieniutko w porównaniu z Cool1 czy Mi4c. Podejrzewam, że skończy się na przesiadce z Mi4c 2/16 na 3/32.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Flyagaric » 12 lut 2018, o 21:44

sonic napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Obstawiam, że zainstalowałeś coś co zmieniło te ustawienia, ewentualnie, użyłeś appki, która miała prawa to zmienić.
Przerób to jeszcze raz, bo takie nagłe zmiany zwykle nie są samoczynne.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez _MarSs_ » 13 lut 2018, o 10:10

Przez weekend potestowałem jeszcze dokładniej do czego logują się telefony C103 i C106 (Jak wspomniałem wcześniej mój R116 jest w gruncie rzeczy taki sam jak C106) na kartach 4 operatorów i mam już wnioski. Dodatkowo sprawdzałem obecność pasma 800 telefonem K6000pro.
1. Co do zasady posiadacze internetu mobilnego w TMobile i Orange (jest tak samo) pod żadnym pozorem nie powinni kupować C103, natomiast C106 będzie miało LTE tylko w niektórych miejscach - głównie dużych miastach. Poza miastami generalnie d..pa!
2. Karty z Plusa, dzięki temu, że Plus korzysta z Aero2 mogą być odrobinę spokojniejsi ale też powinni unikać wersji C103, bo w miastach potrzeba 2600.
3. Posiadacze kart Play mogą śmiało kupować zarówno C103 jak i C106, bo praktycznie wszystkie stacje Play są wielopasmowe.

A oto moje obserwacje po przejechaniu 400km (to nie cały kraj, ale próba dość reprezentatywna) i logowaniu się moich telefonów w poszczególnych BTSach:

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A tak na zakończenie, to żona kazała mi się zacząć leczyć, tak że chyba już nie będę robił więcej testów ;-)

Pochwały przyznane za posta: 5
_MarSs_
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 gru 2017, o 11:06
Pochwały: 37
Telefon:: Cool1
ROM: LeRee

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez basswitek » 13 lut 2018, o 10:55

A ja mam jeszcze pytanie o ekran, bo nie podoba mi się ten w C103 nawet jak ustawię najbardziej ciepłe kolory (tryb kolorów miękki w menu wyświetlacza). Obraz wydaje się mało kontrastowy i trochę blady, filmiki średnio wyglądają. Czy w C106 / R116 po takich regulacjach - kolory są dalej bardziej nasycone lub cieplejsze ? Tak to telefon bardzo fajny i nawet jak na 5.5" dobrze leży w dłoni, pewnie. Da się obsługiwać 1 ręką w miarę wygodnie. Może go rozważę zostawić (będę miał jeszcze Nubię M2 - ale nastawiam się na wyraźnie gorszy aparat, więc niekoniecznie Nubia zostanie). Tylko ten ekran w c103. Ostatecznie może poszukam właśnie C106 lub R116. Może i jestem wybredny ale np taki Cubot Note S miał piękne kolory bez żadnych konieczności regulacji :-/
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez aquator1979 » 13 lut 2018, o 11:39

_MarSs_ napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja mam t-mobile i c-103 i powiadomienia przychodzą jak chcą nawet jak korzystam z 3G.
Jednak muszę stwierdzić,że nie mam problemów z zasięgiem czy to w 3G czy 4G. W 4G nie działają tylko mmsy.
aquator1979
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 16:28
Telefon:: samsung a5

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez sonic » 13 lut 2018, o 12:21

@aquator1979
https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530

@Flyagaric
przerobiłem jeszcze raz i na razie jest ok, zobaczymy jak będzie z czasem :)
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez _MarSs_ » 13 lut 2018, o 14:53

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak jak pisałem, moim zdaniem ekran C103 jest gorszy od C106 i R116.
Z jednej strony ma większą jasność i to znacznie, ale jednocześnie kolory są wyprane i zimniejsze.

Dlatego całościowo raczej R116 jest najlepszym wyborem.
_MarSs_
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 gru 2017, o 11:06
Pochwały: 37
Telefon:: Cool1
ROM: LeRee

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez basswitek » 13 lut 2018, o 18:21

Ok, ale czy włączałeś te barwy "miękkie" w menu na c103 i tamtych? Wg mnie jedyne znośne (w miarę naturalne) na c103, ale problem leży chyba w słabym nasyceniu i ogólnie blado się prezentuje
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron