• Reklama

Cool 1 - najlepszy ROM

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jaszka » 7 paź 2017, o 13:27

No właśnie nie wiem - jak to sprawdzić ? Na telefonie htc i innych lte działało a na cool 1 gdy włączam programem 4g switcher tylko lte aby nie brało internetu ze zwykłego pakietu to nie działa. Miasto wojewódzkie.
Jakie powinno być pasmo aby lte działał ?
jaszka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 lip 2017, o 20:36
Pochwały: 1
Telefon:: htc

Reklama

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez tymbark » 7 paź 2017, o 13:32

@jaszka
Zobacz czy masz ustawione w telefonie
-Karty sim
-Preferowana siec
i ustawione 4g

Jeżeli tak to musi ci odbierać LTE tylko ze będzie ikonka 4G a nie napis LTE
Obrazek
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jaszka » 8 paź 2017, o 13:26

Tak 4g ustawione czyli Lte jest lecz tylko na częstotliwościach b7 2600.
Domyślam się, że jeśli ustawię aplikacją tylko lte to właśnie blokuje wszystkie inne częstotliwości i tylko zostawia b20 a ten telefon tego nie obsługuje.
Czy ktoś wie czy istnieje taka aplikacja, na której można włączyć tylko pasmo Lte ale na częstotliwościach b7 2600 którą telefon cool 1 posiada ?
jaszka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 lip 2017, o 20:36
Pochwały: 1
Telefon:: htc

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jaszka » 8 paź 2017, o 13:41

Instrukcja wgrania romu lerre:
Sciągamy na komputer, laptopa rom https://forum.xda-developers.com/androi ... m-t3663844 3 link.
Następnie podłączamy telefon przez usb. Wybieramy tryb na telefonie urządzenie mulitimedialne (MTP)
Wchodzimy w mój komputer, następnie w c106 taka ikonka z telefonem, Pamięć wewnętrzna i tam wrzucamy update.zip. Nie do żadnego folderu tylko ogólnie do pamięci wewnętrznej.
Odłączamy usb i wchodzimy w telefonie w ustawienia , aktualizacja systemu lub w angielskim romie update i tam w górnym rogu są trzy kropeczki i wybieramy aktualizacja lokalna.
i czekamy aż rom sam się zainstaluje.
Ogólnie proste nawet dla laika jakim ja jestem.

Autor postu otrzymał pochwałę
jaszka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 lip 2017, o 20:36
Pochwały: 1
Telefon:: htc

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez tymbark » 8 paź 2017, o 14:46

jaszka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie jak ustawisz w telefonie preferowana siec 4G to telefon w pierwszej kolejności załącza/szuka psma LTE jak nie znajdzie to przełącza się na 3G
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez cieplasek » 8 paź 2017, o 15:21

A zobacz czy masz właściwy apn. Ja na rom od Włocha musiałem i karcie plusa musiałem mieć kartę włożona w slot 2 bo w pierwszym mimo ustawienia apn właściwego dla plusa LTE przeatawialo mi się na orginalny apn który nie obsługiwał LTE.

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
cieplasek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 23:44
Lokalizacja: Wągrowiec
Pochwały: 9
Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 9 paź 2017, o 16:09

Obiecana instrukcja instalacji ROMu LeRee - z obrazkami, krok po kroku:
http://www.filedropper.com/leecorominstall

Pochwały przyznane za posta: 3
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez tpawel » 9 paź 2017, o 16:34

tymbark napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie jak ustawisz w telefonie preferowana siec 4G to telefon w pierwszej kolejności załącza/szuka psma LTE jak nie znajdzie to przełącza się na 3G
On pisał o trybie tylko LTE. Wtedy trzyma na sztywno i nie zrzuca
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jaszka » 11 paź 2017, o 00:36

Flyagaric - wielkie dzięki za chęć stworzenia tak dokładnej instrukcji, na pewno wielu osobom się przyda :)
Tak już mi Lte śmiga :) Na 2 slocie mogę ustawić na sztywno.
Jeszcze mam jedną ostatnią rzecz która mi nie działa chodzi mi mianowicie o slot 1. Drugi działa bez zarzutu lecz w 1 działa tylko internet i smsy ale nie można dzwonić po wybraniu numeru jest cisza, również ktoś inny nie może zadzwonić na telefon kiedy karta jest w slocie 1, tylko dostaję smsa o nieodebranym połączeniu.
Sprawdziłem karty na takim samym telefonie u dziewczyny i karty działają, również zrestartowałem telefon do ustawień fabrycznych - nic to nie dało. Mam lerre ale to niema wpływu ponieważ drugi tel też posiada ten rom i jest ok.
Bardzo Was proszę o pomoc co mam zrobić abym z 1 slotu mógł dzwonić ?
jaszka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 lip 2017, o 20:36
Pochwały: 1
Telefon:: htc

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez tpawel » 11 paź 2017, o 07:14

Wyłączyć tryb tylko LTE.
Cool1 nie ma VOLTE
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jaszka » 11 paź 2017, o 11:04

Wyłączyłem tryb tylko Lte i Volte ale nic to nie dało dalej nie można dzwonić z 1 slotu.
Na 2 slocie jest zasięg na 4g,3g i 2g czyli wszystko ok. Z kolei na 1 slocie jest zasięg tylko na 4g na 3g i 2g jest brak zasięgu, czym to może być spowodowane ?
Gdy wchodzę w ustawienia aplikacji/telefon/kontakty i następnie więcej ustawień połączenia i tam gdy próbuje ustawić coś to na 1 slocie pojawia się komunikat "błąd w ustawieniach połączenia" "błąd sieci lub karty sim". Karty różne wkładałem więc to nie wina karty SIM.
jaszka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 lip 2017, o 20:36
Pochwały: 1
Telefon:: htc

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez zawel » 11 paź 2017, o 11:52

Kumpel przy biurku obok ma 2 karty (Virgin i Lite) i z każdej jest w stanie do mnie zadzwonić. Nic specjalnego nie konfigurowałem - ROM Leere.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości