• Reklama

Cool 1 - najlepszy ROM

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 13 paź 2017, o 19:34

Ten przepis od @jurekg, to jest właśnie przepis od Włocha, przetłumaczony na polski. Jakbyś jeszcze miał problem, to już wiesz kogo pytać - 3 kolegów ma już w tym doświadczenie :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 2 lis 2017, o 15:01

Pojawił się stabilny Lineage OS13 na naszego Coola 1. Rosjanie testują ostro i na razie nikt bugów nie raportuje, choć z czasem pewnie coś wyjdzie. Link - tłumaczenie google:
https://goo.gl/46UCVt
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jurekg » 2 lis 2017, o 16:02

No, to kto pierwszy?;)
jurekg
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 12:15
Lokalizacja: Biecz
Pochwały: 13

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 2 lis 2017, o 17:23

jurekg napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wystawili dopiero wczoraj. Wolę poczekać, aż pojawi się więcej opinii. Z tego co widzę niektórzy mają sporo problemów z instalacją tego, ale jak widzę jak mieszają, to się nie dziwię.

EDIT - googlom się coś nie podoba w skracaniu linków do tłumacza, więc tu bezpośredni link do 4PDA, sami sobie wklejcie do tłumacza google:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry66565715
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez oksymoron » 10 lis 2017, o 16:17

Ostatecznie siostra przysłała tego cool1. Wgrałem ROM od leere wg instrukcji włoskiej (TWRP udało się za pomocą miflash). Ogólnie fon bardzo fajny. Mam już swojego redmi 4x i w moim odczuciu dotyk działa lepiej w cool1 (ale to też może być przez różnicę w ekranach, bo na mniejszym trzeba troszeczkę więcej precyzji).
Trochę pobawiłem się aparatem i cool1 robi zdecydowanie lepsze zdjęcia. Do tego obejmuje szersze pole.
Jak się nie rozpada, to sprawdzę GPS w praktyce. Z redmi jestem trochę rozczarowany, bo za każdym razem trafiają się odchyły. Czasami będę zapisywał uśrednione koordynanty i póki co nie mogę liczyć na mojego redmi:/ Spróbuję jeszcze go zrootować i pogrzebać w gps.config.
Trochę łyso na leeree (eui) jest z tą belką bez żadnych przełączników. Dopiero tapnięcie prawego przycisku wywołuje jakieś opcje.
Szkoda, że tu też nie ma (nie zauważyłem) wybudzania przez podwójne tapnięcie.
oksymoron
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 14:17
Pochwały: 2
Telefon:: redmi4x

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 10 lis 2017, o 16:23

Trochę czasu to zajęło. Niestety, z czasem dopiero okazało się, że robienie updejtu po OTA blokuje możliwość wgrania LeRee w prosty sposób.
Graty za ogarnięcie tematu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez oksymoron » 10 lis 2017, o 20:24

Jeszcze raz dzięki za pomoc i podsunięcie poradników! Sam proces nie był jakoś bardzo skomplikowany, ale dla siostry, czy szwagra to była czarna magia:)
Sprawdziłem już trochę GPS. Zapis trasy jest trochę lepszy niż w redmi - jest mniej odchyłów, ale niestety zdarzyły się. Bez tragedii generalnie. Pobrałem też lokalizację kilku punktów z pomocą aplikacji gps averaging. Porównując z mapą satelitarną (google i geoportal) jest różnica około 2,5 metra (w redmi bywa odchyłka 6 m). Całkiem nieźle. To dopiero pierwszy test, no i telefon miałem w pokrowcu na szyi i był tam włożony "do góry nogami":) Mogło to mieć wpływ na zapis punktów.
Jak będzie okazja to go jeszcze pomęczę.
oksymoron
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 14:17
Pochwały: 2
Telefon:: redmi4x

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jeedek » 11 lis 2017, o 23:14

LineageOS ponoć na ten moment nie działa i nikt nie zna przyczyny. Taka jest informacja na stronie PDA a bardzo liczę na ten rom. EUI mi się nie podoba i nie wiem czy instalować JUI czy czekać na Lineage na które bardzo liczę.
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 12 lis 2017, o 00:34

Temat LeanageOS proponuję śledzić na 4PDA bezpośrednio. PeppaPig - gość, który to dostosował z chińskiego ROMu ponoć nad tym pracuje i potwierdza, że warto poczekać. Obecna wersja ponoć chodzi nieźle, ale w końcu zaczyna się zachowywać niestabilnie i dlatego na razie odradza instalowanie go. Wygląda to perspektywicznie, ale oczywiście, wszystko zależy od tego jak dobrze pójdzie praca temu devovi.

To nie jest dedykowany LOS, to jest port z któregoś podobnego LeEco.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jeedek » 12 lis 2017, o 17:32

Chciałem się skusić na JUI ale jedyną metodą jaką znalazłem to instalacja przez Coolpad Download Assistant. Niestety ładuje mi się pasek weryfikacji instalacji (ten górny) i koniec dolny nie drgnie mimo, że wszedłem w tryb fastbot i wcisnąłem VOL+. Kompletnie nie wiem co teraz mam zrobić, na szybko wgrałem MIUI9 którego anglojęzyczność mi nie przeszkadza ale problemy z jasnością tak. A do EUI nie chce wracać, co za d#$%%l dał skróty do WIFi itd pod kwadratem....
Jest jakieś jeszcze działające oprogramowanie prócz JUI/EUI/MIUI? Linage tak jak na ruskim forum napisali, nie odpala...
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez klimu » 12 lis 2017, o 17:54

jeedek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No a mnie kontrolki i multitask pod lewym klawiszem bardzo pasuja. Taki powiew swiezosci i w sumie o wiele wydodniejsze niz siegac paluchem na gore i przewijac belke.
I to mnie troche wstrzymuje przed przeskokiem na JUI.
klimu
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2017, o 00:05
Pochwały: 4
Telefon:: LeEco Cool 1
ROM: Leree

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez jeedek » 12 lis 2017, o 18:18

Pobrałem JUI z tąd
https://cloud.mail.ru/public/5mxC/FNwvnWc4g

pw: coolpadJUI2017


i działa! Zainstalowało się normalnie, dołączony do tego pliku jest Coolpad Download Assistant który mi mi normalnie zainstalował ROM.
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron