• Reklama

Chciałem kupić telefon...

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez ra-vau » 22 gru 2016, o 19:11

Za stanie w obozowisko KOD spotkała cię ta historia. 8-) :mrgreen:


Czasami tak jest :P na pociechę powiem, że za 1030 sprzedałem takiego X822 szarego, dwa etui dwa szkła... I ile radochy miał kupujący, jak zadzwonił we wtorek o 11:00 zrobił przelew z ING do ING, zapakowane telefon, zamówiony kurier podjechał 12:15 odebrał paczkę, a kupujący napisał sms już w środę o 10:00 że paczka dotarła na drugi kraniec polski :)
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Reklama

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez Flyagaric » 23 gru 2016, o 11:51

Puentą powinno być - unikaj coolicool. HKTR, to w sumie nie miał złych opinii (aż tak dobrych też nie), ale generalnie ze względu na czasy reakcji sprzedawców, to Chiny nie są miejscem na szybkie zakupy.
Chcesz coś pewnego, to idź do banggood. W miarę pewni wydają się wciąż Hong Kong Goldway i Spemall (przynajmniej jeśli chodzi o realizację zamówienia), ale nie zdziw się jeśli nawet u tych 3-ech coś wyskoczy, bo to zdarza się wszędzie.
Zakupy w Chinach, to sport dla cierpliwych.
Dodam, że numer z kolorami, to u Chińczyków standard. Wszyscy oni tak robią - ja miałem tak ze spemall i pomimo, że nie mieli czarnego/szarego, to cały czas właśnie taki był w ofercie. Może uważają, że lepszy zawiedziony klient niż żaden :-), bo nie usuwają nieaktualnych ofert.
Ja nie jestem przesadnie wybaczający, więc staram się kupować tylko u pewniaków. Aliexpress, to (poza Goldway'em) zostawiam sobie już tylko na drobne rzeczy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez noman1 » 23 gru 2016, o 12:12

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Są wyjątki, czas dostawy ze Słubic od AE Smartphone Center to 43 godziny :) gdzie HKTR to 12 dni, także nienajgorzej ;)
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez blue_voyager » 23 gru 2016, o 12:36

Tyle że w tym wypadku to trudno to nazwać zakupami w Chinach. Kupujesz z pełną świadomością wysyłki z Polski, więc nie ma co tego porównywać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez fake4r » 23 gru 2016, o 12:45

I po za tym trzeba wziąć inne czynniki pod uwagę jak możliwość trafienia na uszkodzony sprzęt. Ja kiedyś u nich złożyłem zamówienie to po kilku dniach dopiero dostałem wiadomość że nie ma danego koloru, okej zgodziłem się na inny. Ale na kolejny dzień okazało się że w ogóle już nie mają tego modelu. Tak że wszystko się może zdarzyć...
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez Flyagaric » 23 gru 2016, o 13:47

noman1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Co nie oznacza, że tutaj też ci się nie trafi jakaś dziwna historia. Jak wyślą, to leci biegusiem, ale jak się okaże, że mają tylko białe itd, to jesteś w tej samej sytuacji.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez noman1 » 23 gru 2016, o 14:04

@Flyagaric , bardziej chodziło mi o to, że są jeszcze inne sklepy niż polecałeś ;)
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez Niejeden z nas » 23 gru 2016, o 14:29

Fajna historia, ja to mam na ogół inaczej.. Nie chcę kupować telefonu, a kupuję... ;-)
Wesołych Świąt !
jedno Wam powiem: życie idioty to nie bułka z masłem..
Niejeden z nas
AKTYWNY
 
Posty: 344
Dołączył(a): 27 cze 2013, o 14:04
Lokalizacja: Pszczyna
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi Mi4
ROM: DEV

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez andy0 » 23 gru 2016, o 15:20

No dobra, rano zamówiłem u Goldwaya 2 telefony, może tym będę miał więcej szczęścia. Wiem, że mam spokojnie poczekać tydzień na wysyłkę, to czekam.
Co do coolicool, to osoba z tego sklepu uparcie chce mi coś sprzedać, a to ten sam telefon w innym kolorze, a to ściągną mi go z HK (za 400USD+cło, dziękuję) a teraz:
Dear customer,

Would you like to change other products ?
If we have in store, we will arrange delivery within 3-5 business days.
If you don't want it, pls tell us, we will apply for refund.

Zastanawiam się... Chciałem telefon, może kupię suszarkę do włosów albo sterowany samochód... Zgłosiłem roszczenie do PayPala, bo miałem już dosyć. Nie mając sprzętu, nie powinni go sprzedawać. Jeśli jednak sprzedali, przypadkiem, powinni zrobić od razu refund i wyjaśnić mailem. Zdarza się. W tym przypadku, gdybym do nich nie napisał, czekałbym.. miesiąc, rok...?
andy0
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 13:09
Telefon:: ASUS
ROM: CM12

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez meleager » 23 gru 2016, o 18:40

Czemu masz czekać tydzień na wysyłkę ? Tam chyba nie ma świąt jak u nas .
meleager
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 19:23
Pochwały: 1
Telefon:: MI

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez figurella » 23 gru 2016, o 19:53

andy0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A to ja Ciebie chyba widziałem... To Tobie do ucha wuwuzele przykładali? :)
figurella
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 12:56
Telefon:: huawey

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez Flyagaric » 23 gru 2016, o 21:32

meleager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ale u nas są. Nikt nie będzie specjalnie urzędów otwierał.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron