• Reklama

Chciałem kupić telefon...

Rozmowy na wszystkie tematy

Chciałem kupić telefon...

Postprzez andy0 » 22 gru 2016, o 14:04

Opowiem Wam moją historię. Jest początek grudnia, przede mną leży roztrzaskany (ale działający) Zenfone 2 a obok Galaxy Note 2, w którym kilka godzin wcześniej padła pamięć. Nie mam backupu, ZF2, jeśli przez pęknięcia w ekranie dostanie się woda, padnie całkowicie. Potrzebuję nowego telefonu i to szybko. Kilka dni spędzam w sieci, na allegro, forach - przeglądam, czytam, porównuję. W końcu postanawiam zamówić u sprawdzonego sprzedawcy z Chin. Będzie to mój pierwszy tak drogi zakup, chociaż w ciągu ostatnich lat ali, bg,dx stały się podstawowym źródłem tzw. "dóbr". Myślę, ze do tej pory zostawiłem za granicą około tysiąca dolarów a wszystko docierało bez cła/vatu w rozsądnym terminie. Tylko raz zdarzyło się, że przedmiot nie dotarł, po kontakcie ze sprzedawcą wyszło, że odbił się u nich na poczcie - dotarł po 3 miesiącach od zamówienia, po powtórnej wysyłce. Do wydania mam 2k zł i szukam ZUK z2 pro ale nikt zaufany go nie ma. W końcu decyduję się na kompromis, tańszy telefon, który w przyszłości oddam dziecku jeśli nie będę zadowolony. 5 grudnia zamawiam w HKTR Store LETV LeEco MAX 2 za 950 zł. 8 grudnia status "nie wysłany", piszę więc do sprzedawcy kiedy planują wysyłkę. Szok, po 2 minutach odpowiedź: "2016-12-08 01:15:05 Hello! Expedited processing, as soon as possible to send mobile phones." Hmm, przez 30 sekund zastanawiam się, ile się dowiedziałem z tej odpowiedzi i dochodzę do wniosku, że niczego. Piszę ponownie: "Tony, this answer is like pure Zen :P Is this phone in stock now?". Odpowiedź przychodzi dzień później: "2016-12-09 01:27:23 This phone has been ordered. Is expected to arrive tomorrow." 13 grudnia piszę, że status zakupów nie uległ zmianie. Chwilę później Tony odpowiada: "2016-12-13 04:25:50 Hello! Send the phone within a week. Urgent processing. Best wishes". Moja cierpliwość się skończyła, piszę, by mi zwrócili kasę. Kasuję zamówienie podając jako powód długi czas oczekiwania na wysyłkę. Tony odrzuca anulowanie zamówienia pisząc do mnie "Please choose a refund reason: i don't want this order anymore." Cóż, by otrzymać swoją kasę muszę skłamać. Anuluję zamówienie ponownie i kłamię, Tony jest zadowolony, ja mniej - po akceptacji anulowania zamówienia okazuje się, że kasa wróci do mnie do 2 tygodni. Zastanawiam się jak oni to poprzeliczają, skoro i bank pobrał prowizję i kurs dolara uległ zmianie. 15 grudnia niespodzianka, kasa wróciła i to co do grosza. I tu moja historia powinna się skończyć ale.. potrzebowałem sprawnego telefonu. Znowu przeglądam sieć, głowa mi pęka, wieczorem 15. zamawiam z coolicool za 400 USD LENOVO ZUK Z2 PRO z magazynu w Europie, z darmową dostawą kurierem. Przy odrobinie szczęścia może dotrze przed świętami, ale nie liczę na to. Nauczony robię screeny transakcji, na których widnieje "Status: in stock" oraz "Ship within 48 hours". Jest czwartek, spodziewam się, że wyślą w poniedziałek, najpóźniej we wtorek. W sobotę dzwoni do mnie ktoś z Holandii, ale akurat stoję w środku manifestujących KOD, nie byłbym w stanie usłyszeć w słuchawce ani słowa - nie zdążyłem odebrać, więcej nie dzwonił i nie wiem, czy miało to związek z zakupem. 21 grudnia, gdy status wysyłki się nie zmienił, piszę do nich z pytaniem o stan zamówienia. Jest 22 grudnia, gdy dociera do mnie odpowiedź, że nie mają czarnego na stanie i czy chcę biały. Przez PayPala piszę, co o nich myślę, co myślę o oszustach twierdzących, że mają na stanie, podczas gdy nie mają, o tym, że trzymają moją kasę i procenty w banku im rosną a ja nie mam ani telefonu ani możliwości jego zakupu. By się trochę odstresować, bo w końcu to tylko pieniądze i w końcu to tylko telefon słucham Lily Allen z utworem "f you". Kasa ponownie wróci, wiem, tylko dlaczego prosty zakup telefonu musi mi marnować tyle czasu i nerwów.
andy0
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 13:09
Telefon:: ASUS
ROM: CM12

Reklama

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez fake4r » 22 gru 2016, o 14:09

Straszna historia. Po prostu źle trafiłeś i to 2 razy pod rząd, zdarza się.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez andy0 » 22 gru 2016, o 14:48

Czyli tylko źle trafiłem i nie było w tym mojej winy?
andy0
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 13:09
Telefon:: ASUS
ROM: CM12

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez fake4r » 22 gru 2016, o 14:54

Mogła być, bo nie wiem jakie miałeś podejście do tych zakupów, bo na świecie są rzeczy o których się fizjologom nie śniło ;)
Po pierwszym zakupie miałeś obawy żeby historia się nie powtórzyła przy kolejnym i się stało... A to taki mój punkt widzenia :)
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez andy0 » 22 gru 2016, o 15:19

Ej, no zaraz mi napiszesz, że już do końca życia nie uda mi się kupić zadnego telefonu, bo ciąży na mnie klątwa... :P
andy0
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 13:09
Telefon:: ASUS
ROM: CM12

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez noman1 » 22 gru 2016, o 15:48

A gdzie puenta, ten pechowej historii ??
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez blue_voyager » 22 gru 2016, o 16:01

Cóż, tak bywa. I bywa nie tylko w zakupach z Chin. To może Ci się przytrafić wszędzie. Mój przykład z tego tygodnia. W niedzielę padła lodówka. Szybki zakup w Media Expert, lodówki oczywiście nie było w sklepie, trzeba czekać. Dociera do mnie w środę i zonk - nie działa. I jak zakup to pestka, tak reklamacja to już droga przez mękę. Ubłagałem serwisanta żeby przyjechał do mnie przed świętami, ma być jutro. Jak nic nie poradzi, zostanę bez lodówki na święta. Po co to piszę? Żeby pokazać, że nie trzeba kupować w Chinach żeby mieć problemy. Czasami, to już wolałbym się całkiem przerzucić na zakupy u Chińczyków, żeby sie nie użerać z takimi Media Expertami. Ale lodówki tam nie kupię ;-)
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez jurekg » 22 gru 2016, o 16:02

puenta: nie chodź na manifestacje kodu, bo źle na tym wyjdziesz
jurekg
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 12:15
Lokalizacja: Biecz
Pochwały: 13

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez andy0 » 22 gru 2016, o 16:04

Nie chciałem pisać pueanty, chciałem się wyżalić :P A może puenta będzie taka, że chyba spróbuję trzeci raz, jutro u Goldway'a :d A tak na serio... Dla jednych będzie to przestroga przed zakupem, dla innych potwierdzenie, że nie wtopią kasy, najwyżej chwilę jej nie będą mieli. Także u nas na allegro zdarzają podobne przypadki, więc nie chciałbym generalizować.
andy0
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 13:09
Telefon:: ASUS
ROM: CM12

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez andy0 » 22 gru 2016, o 16:05

jurekg napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie nie, ja tam byłem w zupełnie innym celu, nie z prostestującymi :D
andy0
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 13:09
Telefon:: ASUS
ROM: CM12

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez tpawel » 22 gru 2016, o 17:41

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Blue,mało tego. Gdybyś kupil lodówkę na Ali to parę dni i zwrot kasy z dispute by było. A tak nie wiadomo jak to się skończy

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Chciałem kupić telefon...

Postprzez redkontakt » 22 gru 2016, o 18:09

andy0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie nie, ja tam byłem w zupełnie innym celu, nie z prostestującymi :D

No właśnie to stąd ta klątwa... Zmień cele :)

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka
redkontakt
 
Posty: 122
Dołączył(a): 17 wrz 2015, o 20:40
Pochwały: 9
Telefon:: Letv x600
ROM: MIUI 7

Następna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron