• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Alyaa » 3 kwi 2017, o 17:23

Poprosić o przedłużenie ochrony i poczekać aż będzie wracał (widoczne na trackingu).
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Hieronim » 3 kwi 2017, o 20:06

marcinjakub4 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pytanie czy zamawiałeś wersję z CE .. majfrendy są cwane, więc uważaj.
Nawet support ochrony może Ci odpisać, że "trzeba było się umówić co do rodzaju kupowanej wersji".
Ocenisz sklep po zakończeniu sporu, ale licz się z tym, że potrącą Ci koszty wysyłki zwrotnej do Chin, ponieważ wysyłka zwrotna jest na koszt sprzedawcy.
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Hieronim » 3 kwi 2017, o 20:08

Pedro185 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Gdzie to wyczytałeś? DHL jest najbardziej restrykcyjną firmą kurierską pod względem podatków i weryfikacji CE w kraju.
Na pewno nie masz się co obawiać jeśli przesyłka idzie z krajów UE, ale jeśli bezpośrednio z Chin licz się, że zahaltują i zweryfikują.
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marer » 3 kwi 2017, o 22:52

Witam
Ja dziś dostałem pismo z UC.
Brzmi ono tak:

Dnia 27.03.2017 r. do Oddziału Celnego w Przemyślu – Miejsce Wyznaczone Poczta Polska wpłynęła opinia Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Rzeszowie Nr ORZ.WNR.440.251.2017 z dnia 27.03.2017 r. informująca, iż towar w postaci telefon komórkowy NOMU S 10, zgłoszony do procedury dopuszczenia do obrotu poz. księgi magazynowej ******** nie spełnia zasadniczych lub innych wymagań, ponieważ wyrób nie posiada:
● oznakowania CE na opakowaniu (wymogi z art. 13 pkt 4 i art. 18 pkt 1 Ustawy i art. 158b ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego oraz §21 ust. 1 Rozporządzenia);
● dołączonej kopii deklaracji zgodności lub uproszczonej deklaracji zgodności zawierającej adres internetowy, pod którym można uzyskać pełny tekst deklaracji zgodności (wymogi z art. 11, art. 13 pkt 4 i 9 i art. 18 pkt 1 Ustawy oraz art. 158 ust. 3 pkt 1 Prawa telekomunikacyjnego);
● instrukcji obsługi i informacji dotyczących bezpieczeństwa użytkowania sporządzonych w języku polskim (wymogi art. 13 pkt 9 i Ustawy oraz z art. 158 ust. 3 pkt 2 i ust. 4 Prawa telekomunikacyjnego);
● nazwy producenta oraz pocztowego adresu kontaktowego producenta w języku polskim (wymogi art. 13 pkt 8 Ustawy oraz z art. 158 ust. 1 pkt 2 Prawa telekomunikacyjnego).
W związku z powyższym oraz mając na uwadze przepis art. 29 rozporządzenia (WE) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającego wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszące się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylające rozporządzenie (EWG) nr 339/93 (Dz. U. UE L nr 218 s. 30 z dn.13 sierpnia 2008r.) oraz art. 194 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r.. ustanawiającego unijny kodeks celny (Dz. Urz. UE L 269 str. 1 z 10.10.2013) brak jest możliwości zwolnienia towaru do procedury dopuszczenia do swobodnego obrotu.
Jednocześnie informuję, iż Strona może zadysponować towarem poprzez zmianę procedury celnej i zgłoszeniem towaru do innej dopuszczalnej procedury celnej. W związku z powyższym, jeżeli w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma Strona nie podejmie działań zmierzających do uregulowania statusu prawnego towaru, organ celny podejmie z urzędu działania w tym zakresie.


I co teraz mam zrobić?
Chińczyk przedłużył mi czas ochrony do 4 kwietnia.
marer
 
Posty: 54
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 20:49
Telefon:: iphone se

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez akir » 4 kwi 2017, o 05:18

No pożegnać się z tym telefonem, napisać do sprzedawcy że telefon będzie wracał. Otwórz spór 4 kwietnia to dziś

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marcinjakub4 » 4 kwi 2017, o 07:34

Hieronim napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przyznam szczerze, że wtedy gdy zamawiałem telefon nie wiedziałem o całej akcji z CE więc niestety nie jest to wersja Global. Mam zamiar poprosić sprzedawcę o przedłużenie okresu ochronnego o np. 30 dni tak aby w tym czasie telefon mógł do niego dotrzeć. Czy jest jakiś inny, lepszy sposób na odzyskanie pieniędzy?
Chciałbym również wysłać do niego powiadomienie z UC. Ma może ktoś tłumaczenie na angielski? Treść jest we wszystkich taka sama, więc wystarczy zmienić model telefonu i nr księgi magazynowej.
marcinjakub4
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 23:24
Telefon:: sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez moniczka1222 » 4 kwi 2017, o 10:13

Witam.
Mój telefon niestety został zatrzymany do kontroli w cle w UP Przemyśl 2. Każdy tutaj piszę o UP Przemysl 1. Czy to jest jakaś różnica w tych Urzędach? Dodam, że zamawiałam Umi Rome X, który ma CE na pudełku i nie wiem czy coś mam im dosyłać czy nie (deklaracje, instrukcje). Telefon jest już u nich tydzień, dokumenty dosłane i cisza....
moniczka1222
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 10:09
Telefon:: Kazam

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez listek75 » 4 kwi 2017, o 10:19

Witam,
Zamówiłem router https://pl.aliexpress.com/item/Xiaomi-W ... 0.0.ARqVYx . Czy też będzie potrzebny certyfikat CE?

Pozdrawiam.
listek75
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2017, o 13:33
Telefon:: iphone 5s

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez moniczka1222 » 4 kwi 2017, o 11:21

Dodzwoniłam się do Przemysla i chcę deklarację i instrukcję PL. Mam od jakiejś firmy opattrzoną ich znakiem wodnym. Może być takie?
moniczka1222
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 10:09
Telefon:: Kazam

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jingiel » 4 kwi 2017, o 11:36

moniczka1222 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Znak wodny nie ma znaczenia

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
jingiel
 
Posty: 58
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 20:04
Telefon:: sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez moniczka1222 » 4 kwi 2017, o 11:45

Dobra to wysyłam to co mam i czekam. Pewnie długo poczekam
moniczka1222
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 10:09
Telefon:: Kazam

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez moniczka1222 » 4 kwi 2017, o 12:42

A możecie napisać ile czekaliście na zwolnienie z cła po wysłaniu deklaracji i instrukcji? Oczywiście chodzi mi o przypadki otrzymania telefonu a nie zwrotu do nadawcy
moniczka1222
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 10:09
Telefon:: Kazam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron