• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez AnimalPL » 3 lut 2017, o 16:15

zjac napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak, a to ciekawe, bo moich 2 tel. i TV Box nie chcą puścić i przez tel. mam info, że będę kontrola związana z CE.

Jaki wer?


Przemyśl.[/quote]
Może mają mniej paczek i im się nudzi i chcą się wykazać. Skąd wiadomo że będą robić kontrolę CE? Napisali coś czy dzwoniłes?
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 3 lut 2017, o 16:16

Panowie, wydzieliłem temat certyfikatu CE z wątku dotyczącego VATu, żeby nie było bałaganu,a Wy i tutaj zaczynacie pisać o vacie. Czy moglibyście się łaskawie trzymac tematu?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 3 lut 2017, o 16:18

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzwoniłem w Środę, ktoś jeszcze na tym forum pisał, że wczoraj rano dzwonił i jest tez otrzymał info, że będą pod kontem CE badane.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 3 lut 2017, o 16:48

swoimi kanałami ustaliłem, iż sytuacja w przemyślu wygląda as follows:

-zatrudnionych 4, stan osobowy prawie nigdy 100%
-wszystkie przesyłkii od stycznia wer warszawa odsyła im, niezależnie co jest w środku
-wszystkie przesyłki są skanowane i CAŁA elektornika jest haltowana, jak pisał rodan77 z przemyśla idzie to do lokalnego oddziału UKE, Ci sprawdzają czy jest zgodny z CE
-pan celnik twierdzi że analiza jest BEZPŁATNA, niezależnie od tego czy coś wykaże czy nie
-jeśli zostanie stwierdzony brak CE, paczka zostanie odesłana do nadawcy a odbiorca zostanie powiadomiony listownie o tym fakcie
-jeśli zostanie dopuszczony, adresat dostaje zwyczajowe pismo o VAT
-nie ma praktycznie możliwości, żeby coś elektronicznego przeszło przez UP2 Przemysl bez VATu

pan celnik w formie żartu zasugerował żeby chińczycy naklejali choć China Export, to będzie podstawa do puszczenia bez gmerania czy jest zgodny, jak nie ma nic na pudełku z automatu do UKE

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 3 lut 2017, o 16:53

Czyli mówiąc najkrócej, rozpoczęto egzekwowanie przepisów, które były do tej pory praktycznie martwe.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 3 lut 2017, o 16:55

mentorkmk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Jak juz tak ladnie piszesz, to zwracam uwage, ze UC w Przemyslu to UP Przemysl 1, a nie UP Przemysl 2 jak piszesz
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez AnimalPL » 3 lut 2017, o 16:56

Czyli jeśli już ktoś dostanie pismo o vacie z celnego by przedstawił dokumenty jak zawśze tzn. Że już po kontroli?
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 3 lut 2017, o 17:00

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 3 lut 2017, o 17:03

zjac napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak juz tak ladnie piszesz, to zwracam uwage, ze UC w Przemyslu to UP Przemysl 1, a nie UP Przemysl 2 jak piszesz


pisze prawidłowo jak najbardziej, przesyłke z WER Warszawa otrzymuje UP2, który przekazuje je do UP1 jeśli jest kontorla(elektornika) lub bezposrednio do UP miejscowości, do której przynależny jest odbiorca

@AnimalPL, dokładnie to oznacza, towar dopuszczony do obrotu, uiszczasz VAT i po frytkach, tak przynajmniej twierdzi pan z UP1
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR
Góra

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 3 lut 2017, o 17:09

mentorkmk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie piszesz prawidłowo kontrola celna jest w UP1, nie w UP2

Obrazek

mentorkmk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja mam zupełnie inne info po kontaktcie telefonicznym. Pani wydrukowała dokumenty z email (wiem, że widziała dokumenty, bo podała kwotę jaką wpłacałem z banku ) i poinformowała mnie, że jeżeli ma CE to przyjdzie w czasie ok. 1-2 tygodni do mnie i uiszczę opłatę, a jeżeli nie posiada CE to dostanę pismo o odesłaniu do nadawcy.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 3 lut 2017, o 17:17

wlasnie pisze ze jak nie ma kontroli to idzie z UP2 a jak jest kontorla to jest w UP1, czyli dokładnie to samo co Ty ;-)
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez pierwszy » 3 lut 2017, o 17:18

to sobie roboty dołożyli... nie wszczęli przypadkiem strajku włoskiego czy cuś?
pierwszy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 17 lip 2013, o 12:12
Lokalizacja: malopolska
Pochwały: 4
Telefon:: aquos s2
ROM: 1_35F

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron