• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 2 lut 2017, o 15:34

ja dzis 0830, mysle ze sami nie wiedza co, dostana wytyczna od gory i zrobia co gora zechce
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 2 lut 2017, o 15:47

To normalne, nie mają jeszcze procedur, dopóki nie zostaną takowe wprowadzone, będzie bałagan i każdy będzie mówił swoje.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 2 lut 2017, o 15:49

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak, tylko ktos tu pisał, że mają procedury i nakaz od 1 lutego. Mi wczoraj mówiła Pani, że styczniowych przesyłek wogóle nie odprawiali, dopiero się za nie zabierają, a prikaz sprawdzania CE mają od 1 stycznia.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 2 lut 2017, o 15:52

To, że mają nakaz sprawdzania CE wcale nie musi oznaczać, że maja procedury. A że nie mają świadczy, to że się motają i udzielają różnych wyjaśnień w tych samych kwestiach.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez fake4r » 2 lut 2017, o 15:59

Poczekajmy spokojnie kilka dni, tygodni może i już będzie wiadomo co i jak.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez RussianYeti » 2 lut 2017, o 18:34

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
DHL w Poznaniu też wymagał CE, aczkolwiek u nich wystarczyło podpisać oświadczenie zgodności z dyrektywą unijną. Nikt się tam nie bawił w sprawdzanie czy towar jest rzeczywiście zgodny z dyrektywą a ktoś poświadczył nieprawdę.
Avatar użytkownika
RussianYeti
AKTYWNY
 
Posty: 329
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 17:32
Pochwały: 26
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez omi » 2 lut 2017, o 19:09

Czyli polecieli po bandzie, a nasi dystrybutorzy już zacierają ręce.
W sumie idiotyzm. Podejrzewam, że nasz Rząd nie chce kasy za VAT i uległ lobby dystrybutorów.
Istna kpina. Nie brać VAT-u za free to czysty debilizm. Nawet najbogatszych na to nie stać.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tpawel » 2 lut 2017, o 19:25

Trochę przesadzasz. Pamiętajmy że jesteśmy w UE i mamy jakieś tam przepisy które dobrze byłoby przestrzegać.
Poza tym Ty wiesz że xiaomi są ok, ja tez, ale jeśli coś nie ma dopuszczenia CE to urzędnik powinien to traktować tak samo jak najtańszy shit z taobao.

Redmi PRO by TT
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez AnimalPL » 2 lut 2017, o 19:28

orientuje się ktoś jakie plany ma wer warszawa ?
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Antoni_Jaroszuk » 2 lut 2017, o 19:32

Jak to nie chcą VATu? Przecież czy kupisz od Chińczyka za 800 czy w Polsce za 1200 to jeden i drugi telefon można obłożyć Vatem. W drugim przypadku będzie tylko wyższa cena a więc i VAT. Myślę, że po prostu ktoś, kto odpowiada za kontrolę towarów wwożonych do kraju musi się wykazać, że coś robi i wymyślił, że zadziała na tym polu. Nie ulega chyba wątpliwości, że towary wwozone do Polski powinny mieć CE.
Antoni_Jaroszuk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lip 2015, o 21:23

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez napkuba » 2 lut 2017, o 19:52

Ktoś się pytał o koszty związane z analizą/oceną towaru. W przypadku ekspertyzy PIH(Państwowa inspekcja handlowa) takiej opłaty nikt nie pobiera, przynajmniej w moim przypadku, ja nie musiałem nic płacić. Przychodzi jakiś ich pracownik i ogląda czy są znaczki, instrukcja w języku polskim itd. i wydaje opinie w formie pisemnej. A co do tego, że teraz ciągle się czepiają to wygląda mi na to, że niedługo z Chin nie będzie można już nic kupić... Produkty chińskie tylko u dystrybutorów w Polsce czyli monopolistów typu ABC data, którzy żądzą całym rynkiem. Pewnie znowu ktoś się gdzieś wybudował albo jakąś kamienice w spadku dostał, a szary lud cierpi. ;-)
Avatar użytkownika
napkuba
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 kwi 2016, o 12:44
Pochwały: 1
Telefon:: Lenovo
ROM: 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 2 lut 2017, o 20:33

Nie rozumiem jednej kwesti: Zrobiłem tu wpis,został skasowany - ok, admin stwierdził, że jest off topem.

Jednak wpisy po mnie, a dotyczące dokładnie tego samego istnieją. O co kommon ? Jakieś tajne akcje pacyfikacyjne, które dotyczą tylko mnie ?
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron