• Reklama

Cashback

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Cashback

Postprzez lipszczak » 9 mar 2017, o 12:50

No tak, czyli od tej którą zapłaciłem, bo przecież tam brutto=netto - nie ma VAT. Wartość zamówienia może wzrosnąć jeśli UC naliczy 23% podatku, ale to co zapłaciłem na Aliexpress to właśnie netto. Dlatego też nie rozumiem odjęcia 23% VATu.
Chyba, że dla Was jest to konieczne bo urząd skarbowy z góry zakłada, że każdy zakup jest obarczony VATem i musicie to wykazać przed skarbówką.
Dla mnie mimo wszystko powinna być jasna notka w regulaminie, że system automatycznie odlicza 23% VAtu, nawet jeśli koszt zakupu go nie zawierał.
lipszczak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 21:32
Pochwały: 10
Telefon:: Samsung Galaxy Mini

Reklama

Re: Cashback

Postprzez cashgoback_pl » 9 mar 2017, o 13:12

lipszczak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dla nas było jasne, że stawka netto to kwota całkowita - 23% vat. Ale faktycznie, może to wprowadzać w błąd. Dopisaliśmy szczegółowy punkt do regulaminu. Dziękujemy za uwagi :)
cashgoback_pl
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 12:26
Telefon:: LG

Re: Cashback

Postprzez bergmen » 9 mar 2017, o 14:10

Tak, planetplus liczy od kwoty netto. Zakupy na aliexpress to 100%netto. Aliexpress nie odprowadza VAT gdyż nie jest to firma zarejestrowana w Polsce czy Europie.

Planetplus do kosztów zwrotu nie bierze jedynie pod uwagę kosztów wysyłki.
Oto dowód że planetplus doskonale wie że zakupy na aliexpress to 100 netto (nie ma żadnego vat, co zresztą doskonale obrazują faktury za takie zakupy. Oraz zdrowy rozsądek. Aliexpress jest portalem chińskim a w Chinach nie ma żadnego VAT)
Obrazek

Próbujecie w rogi walić Klientów? Czy nie wicie o tym?
stawka 23% obowiązuje podczas zakupu w Polsce. A jaki "VAT" będziecie odejmować z zakupu w sklepie niemieckim? też 23%?

Ja oczywiście w życiu nie skorzystam z Waszej oferty gdyż w obliczu powyższej dyskusji doskonale pokazaliście że jesteście niekompetentni i niewiarygodni. Żeby nie wiedzieć co to jest podatek VAT... żenada :) ....Albo świadome działanie mające na celu okradanie Klientów... A co gdy Klient przedstawi fakturę za zakup gdzie nie będzie pozycji VAT? Takiemu nie będziecie odejmować 23%? Żeby dostać należny zwrot od Was w gwarantowanej wysokości należy się o to specjalnie upominać czy wstąpić na drogę sądową?
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Cashback i kupony appki

Postprzez Hopek » 9 mar 2017, o 18:44

Witam!
Mam pytanie odnośnie cashback, a mianowicie czy jest możliwość skorzystania z cashback oraz z kuponu na apce? w jaki sposób to zrobić?
Pozdrawiam!
Hopek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 lut 2017, o 16:28
Telefon:: sg prime

Re: Cashback

Postprzez lipszczak » 9 mar 2017, o 19:15

Hopek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak wchodzisz w przeglądarce na telefonie na strone z cashbackiem, falej znajdujesz link do aliexpress, klikasz w niego, a wtedy android powinien się zapytać, czy chcesz uruchomić link w apce czy dalej w przeglądarce. Klikasz w apkę i dalej robisz zakupy. Kupony z ali wstawiasz przy potwierdzeniu zakupu, a przed płatnością. Jedna tylko uwaga żaden serwis nie gwarantuje, że cashback wykryje transakcje z apki. Mi przeszło, wielu innym także, ale trzeba pamiętać że nie zawsze musi.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
lipszczak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 21:32
Pochwały: 10
Telefon:: Samsung Galaxy Mini

Re: Cashback

Postprzez radman. » 9 mar 2017, o 19:56

Dziwna sytuacja z tym odliczaniem vatu to takie robienie netto z netta ;)
Jest jeszcze jedna sprawa w PL obowiązuje kilka stawek vat i jaki wtedy odliczają? ;)
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
Avatar użytkownika
radman.
 
Posty: 179
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 18:18
Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy S9+

Re: Cashback

Postprzez Hopek » 9 mar 2017, o 20:31

A jak to jest na cashgoback? przechodzi u was aPPka ?

Dzięki Lipszczak :)
Hopek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 lut 2017, o 16:28
Telefon:: sg prime

Re: Cashback

Postprzez bergmen » 9 mar 2017, o 21:43

radman. napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

w Chinach jest stawka 0% to liczą 23%...
Jeśli stawka w Polsce to załóżmy 23% to powinni liczyć...46%
Jeśli 8% to 31%
Chyba że mają jakiś swój wzór matematyczny... Może trzeba obserwować regulamin cashgoback?
Są bardziej kreatywni w ściąganiu VAT od PIS :D
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Re: Cashback

Postprzez lipszczak » 9 mar 2017, o 21:54

Hopek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


mi zliczyło. Pamiętaj jednak że cashgoback nie da Ci 12.5% (o ile nie minęło Ci już 48h od rejestracji) ale realne 10.2%. Tak czy siak to chyba teraz najlepsza oferta.
lipszczak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 21:32
Pochwały: 10
Telefon:: Samsung Galaxy Mini

Re: Cashback

Postprzez marek29111972 » 9 mar 2017, o 23:54

cashgoback_pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dla nas było jasne, że stawka netto to kwota całkowita - 23% vat. Ale faktycznie, może to wprowadzać w błąd. Dopisaliśmy szczegółowy punkt do regulaminu. Dziękujemy za uwagi :)


Fajnie, że jako firma obserwujecie co się o Was pisze w internecie i włączacie się do dyskusji, ale zmiany w regulaminie to nie wszystko. Czy do Was dociera, a jeśli nie to jak Wam to wytłumaczyć, że wasze naliczenia zwrotów są błędne? Jeśli zachęciliście ludzi podwójnym zwrotem w wysokości 12,5% to tyle musicie naliczyć. Wasz algorytm liczy na niekorzyść nas klientów, śmiem twierdzić, że dobrze wiecie co robicie. Ludzie doświadczeni w tym temacie piszą Wam, że jest to błąd, a Wy ograniczacie się do usunięcia czegoś, albo dopisania czegoś. Zwrot od zakupów za 100 zł przy wartości 12,5% wynosi 12,5 zł. Sprawa na pewno będzie miała dalszy bieg, bo pokrzywdzonych osób na pewno będzie więcej.
marek29111972
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 04:31
Telefon:: LG

Re: Cashback

Postprzez bergmen » 10 mar 2017, o 01:14

regulamin cashgoback:
21. Cashback naliczany jest od wartości netto zrobionych zakupów (tj. pomniejszona o vat 23%) //zmiana 09.03.17r. punkt ten nie zmienia zasad działania serwisu ani prowizji, dopisany jest tylko w celu ujednolicenia zasad

Czyli niezależnie od tego czy płaciliśmy podatek VAT czy nie, to kwota zwrotu będzie liczona od rzeczywistej zapłaty - (minus) 23%... ja zostaję wierny planetplus. Mam tam rzeczywisty zwrot od kwoty netto (jak kupuję w chinach to 100% wpłaty to netto) 7% który jest czasem powiększany do 14%
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Re: Cashback

Postprzez pcfan » 10 mar 2017, o 14:41

To niezły wałek z tym podatkiem tam robią, a już chciałem się zapisać skuszony tym podwójnym zwrotem. Jeśli takie tam akcje odchodzą, to nie wiadomo czy w ogóle cokolwiek wypłacają. Dostał już ktoś jakiś zwrot na konto?
pcfan
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 wrz 2013, o 12:11
Telefon:: Nokia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość