• Reklama

Aliexpress Tanie zakupy na przykladzie telefonu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez paparacco » 26 lis 2012, o 22:23

Mam pytanie, dlaczego ten sklep ma tylko 19 polubień na "fejsbuku" i brak żadnych komentarzy i opinii pod produktami? Czy dlatego że jest mało popularny czyli tym samym mało pewny? Czy raczej dlatego że jest świeży na rynku?

Kwestią pozostaje również fakt że domena jest polska, rejestratorem domeny jest firma francuska, natomiast dane kontaktowe do włąściciela sklepu to chińczyk z Hong Kongu. Cóż za kombinacja.

Ponadto whois.pl podaje dziwne dane abonenta domeny... adres chiński, telefon polski, kod pocztowy same zera. Super podejżana sprawa.

Ja jestem na NIE. 100% nie ufam.
paparacco
 
Posty: 41
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 11:49
Lokalizacja: z kątowni

Reklama

Postprzez bumbum » 8 sty 2013, o 16:52

Dostałem kupony na 5usd .
US $5.00
Form:snsshare2 Valid All AliExpress Items 29 Nov,2012 01:25:06 ~ 28 Jan,2013 01:25:06 Only used on one order value ≥ US $50.00
Use now

Jak je wykorzystać?
Gdy klikam Use now, to przenosi mnie na strone glówną aliexpress.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Postprzez xm3 » 8 sty 2013, o 18:15

W trakcie płacenia za towar powinna byc opcja do zaznaczenia wykorzystania kuponu.
Avatar użytkownika
xm3
 
Posty: 166
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 12:32
Lokalizacja: chinkong
Pochwały: 2
Telefon:: Oukitel WP-5

Postprzez bumbum » 10 sty 2013, o 11:23

Faktycznie. Miałem wazne do końca stycznia więc szybko wykorzystałem i kupiłem dwa smartphony :)
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Zakupy aliexpress porażka serwisu

Postprzez waszzbawiciel » 12 sty 2013, o 20:11

Teraz już koniec ery drobnych szarych myszek którzy kupują na aliexpress, dziś otrzymałem na zapytanie odnośnie płatności Skrill(Moneybookres) że portal aliexpress kończy współpracę z tą firmą więc dla tych młodych allegrowiczów jest to duży cios, bo dostać kartę kredytową to trzeba mieć zdolności, a przy przelewach to nie sądzę że ktoś by się w to bawił że zwłaszcza czas zwykły oczekiwania na zatwierdzenie płatności to ok 7 dni (z byt długo jak na detaliczną sprzedaż dla pośredników)

Najpierw poleciał pay pal
a teraz skrill

Porażka życiowa dla tego serwisu.
waszzbawiciel
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 19:41
Lokalizacja: lbn

Postprzez adamfon » 12 sty 2013, o 20:24

Nie ma co płakać. :-)
Z Chin kupować dalej można, a jak sprzedawcy zaczną tracić klientów to w niedługim czasie wszystko powróci do normy (może już nie z Aliexpress). :-)
adamfon
AKTYWNY
 
Posty: 202
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 13:40
Lokalizacja: z Polski

Re: Zakupy aliexpress porażka serwisu

Postprzez veilen » 13 sty 2013, o 10:34

waszzbawiciel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mylisz się kolego.
Zwykłe przelewy bankowe dochodzą na drugi dzień po wpłacie jeżeli transakcja została zlecona do godz. 12.
Jedyny mankament to prowizje bankowe np: kupując telefon za 181$ zapłaciłem 15 zł prowizji dla mojego banku i 85 zł dla banku w Singapurze.
veilen
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 10:39
Lokalizacja: podlaskie

Postprzez rybnic » 13 sty 2013, o 10:38

Witam,ja płacę z konta wirtualnego w ING ,koszt otwarcia to 20 pln , konto ważne 2 lata ,zakładając że masz bankowość internetową dostajesz nr konta data ważności oraz kod CVV, koszt przelewu to koszt $ +spreed np. za zakupy w kwocie 10,46$ zostało mi ściągnięte 33,38 pln Pozdrawiam
rybnic
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lis 2012, o 09:01
Lokalizacja: rybnik

Postprzez marx » 13 sty 2013, o 11:56

Niestety będzie drożej, no chyba że wróci skrill lub paypal.
Moja ostatnia transakcja przez skrill była po kursie 3,20
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez east-import.pl » 13 sty 2013, o 13:30

Nie będzie już Płatności przez Moneybookers W alibaba.com A tym samym w innych serwisach Właściciela Alibaba.com Pozostają Płatności przelewem lub Kartą
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 17:37
Lokalizacja: east-import

Postprzez marx » 13 sty 2013, o 17:17

Przeanalizowałem kilka dostępnych wirtualnych kart płatniczych i zdecydowałem się na kartę z mBanku którą możemy dostać do darmowego eKonta lub jak jesteś niepełnoletni to do izzyKonta


Zalety karty:
karta do zakupów internetowych, korespondencyjnych, telefonicznych
definiowanie własnych limitów zakupów - ilościowych i kwotowych
wydawana do rachunku eKONTO lub izzyKONTO
bezpłatny pierwszy rok korzystania z karty
waluta rozliczeniowa EUR lub USD
kilka projektów karty do wyboru – mBankowy, Onet.pl lub Interia.pl

Wady to 25zł za wydanie karty i po pierwszym roku tez 25zł (pierwszy rok darmowy)

Na plus dla mBanku jest to że posiadając darmowe ekonto możemy tanio ubezpieczyć samochód, kupować jednostki funduszy inwestycyjnych bez prowizji czy też inwestować na giełdzie. z czego namiętnie korzystam :)

eKONTO to:

internetowe konto bankowe z dostępem 24h na dobę
brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta od przeszło 10 lat
bezpłatne przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet i telefon
atrkacyjne oprocentowanie na rachunku mSAVER Sprawdź szczegóły
rabaty do 55% przy płatnościach kartą Sprawdź szczegóły
bezpłatne wypłaty z ponad 4 800 bankomatów BZ WBK, Cash4You, eCard, Euronet w kraju i wszystkich zagranicą

Wygodny dostęp do pieniędzy

masz dostęp do rachunku 24 godziny przez internet, telefon oraz SMS
płacisz w internecie szybkim przelewem mTRANSFER lub kartą do rachunku
przelewasz ekspresowo pieniądze do innych banków
możesz wpłacać i wypłacać większe kwoty w PLN, EUR oraz USD w kasach MultiBanku
wpłacasz bezpłatnie pieniądze na rachunek dzięki ogólnopolskiej sieci wpłatomatów

Wiele dodatkowych korzyści

kupujesz i sprzedajesz bez prowizji jednostki kilkuset funduszy inwestycyjnych
możesz wykupić online tanie ubezpieczenie komunikacyjne OC/AC
kredyt uruchomisz samodzielnie a pieniądze otrzymasz na rachunek nawet w 15 minut
możesz korzystać ze wszystkich bankomatów aktywując usługę Wypłaty ze wszystkich bankomatów za 5 PLN/m-c
otrzymujesz niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego dla osób przelewających wynagrodzenie dzięki programowi Plan na hipotekę
zyskujesz spokój i bezpieczeństwo dzięki atrakcyjnemu ubezpieczeniu kart oraz NNW
wygodnie kontrolujesz i zarządzasz swoimi finansami przez telefon komórkowy oraz inne urządzenia mobilne dzięki bankowości mobilnej mBanku
Ostatnio edytowano 13 sty 2013, o 22:58 przez marx, łącznie edytowano 1 raz
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez xm3 » 13 sty 2013, o 17:26

Już o tym pisałem, ale powtórzę.
Do zapłacenia na Alie można użyć konta o którym pisała rybnic lub
tak jak ja robię karty internetowej.
To nie jest żadna karta kredytowa ani debetowa tylko taka wirtualna karta płatnicza do której dostajesz od banku numer i kod CCV (PIN) i możesz jej używać do płatności w sklepach w których akceptują karty kredytowe. Zasilasz ją w złotówkach równowartością kwoty lekko większą a rozliczana jest w walucie ( u mnie USD) płatność jest natychmiastowa bez żadnej zwłoki na potwierdzenie itp. Konto karty jest zasilone tylko w chwili wykonywania płatności a później może na nim byc 0 zł (jak ktoś sie boi przewałek) poza tym można je dodatkowo ubezpieczyć.
Można jej także używać do konta PayPal. Kosztuje 20 zł za rok i wydawana jest w Multibanku od razu na 5 lat.
Avatar użytkownika
xm3
 
Posty: 166
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 12:32
Lokalizacja: chinkong
Pochwały: 2
Telefon:: Oukitel WP-5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron