• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 27 lip 2015, o 20:24

davenson, pohamuj emocje, a Ty blakristof, poczytaj FAQ i nie zadawaj pytań, na które znajdziesz tam odpowiedź.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 27 lip 2015, o 20:32

Nie bulwersuj się tak;] Czyli jeśli nic z tym nie będe robił to albo odeślą przedmiot albo go zniszczą i na tym moja przygoda sie kończy, mam racje?
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 27 lip 2015, o 20:33

sorki :)
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Zupa1 » 27 lip 2015, o 23:11

blakristof napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Odeślą ale i tak może nie dojść do sprzedawcy tak było z moim telefonem UC odesłał a w Amsterdamie go "niby" zniszczyli bo za droga była przesyłka do sprzedawcy. I co wtedy? Sprzedawca zaproponował mi 50% zwrotu lub nowy tel. za 50% ceny. Czy takie rozwiązanie by Cię satysfakcjonowało? Bo mnie nie. Aktualnie wystąpiłem o chargeback i czekam jak się sytuacja skończy. Więc zastanów się czy warto "nic z tym nie robić".

Jak się sprawa zakończy to opiszę całą sytuację od początku do końca w jakimś wątku.

Autor postu otrzymał pochwałę
Zupa1
 
Posty: 123
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 23:41
Pochwały: 6
Telefon:: IOcean x7HD

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 27 lip 2015, o 23:16

Dzięki za odpowiedz. Ja spróbuję wysłać do nich te dokumenty. Potwierdzenie bankowe i zrzut z alliexepress financial. Może mi naliczą te 70 pare złotych VATu i nie będą zaglądać do paczki. Jeśli chodzi o zawartość to mam wpisać ile tam się znajduje zegarków? Napisze chyba prawdę że jest 5 zegarków i poczekam co dalej.
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yaroo » 28 lip 2015, o 10:09

Cześć, mam do was pytanko. WER warszawa zatrzymał mi paczkę więc spodziewałem się listu w którym będę proszony o dosłanie stosownych dokumentów. Postanowiłem nie przyznawać się do paczki. Chyba trochę przekombinowałem bo pomyślałem sobie, że w ogóle nie przyznam się do adresu zamieszkania. Gdy pojawił się listonosz został poinformowany, że taka osoba pod wskazanym adresem nie mieszka. Z krajowymi paczkami czy listami procedura jest taka, że paczka zostaje od razu odesłana do nadawcy, myślałem że w tym przypadku będzie tak samo.
W liście z UC zawsze jest, że w razie nie otrzymania dokumentów do 20 dni przesyłka zostanie odesłana do nadawcy. W moim przypadku mija już prawie 40 dzień. Co o tym myślicie? Czekać dalej na jej odesłanie czy pogodzić się z utrata zainwestowanych pieniędzy?
Yaroo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 09:54
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 28 lip 2015, o 10:18

A myślisz, że jeśli odeślą przesyłkę do nadawcy to odzyskasz 100% pieniędzy? Jesteś w błędzie. Należności celne leżą w Twojej gestii i sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za to, że Ty nie przyznałeś się do paczki.,
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Bubel89 » 28 lip 2015, o 12:14

blakristof napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I co wysłałeś, jaki WER?
Bubel89
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 lip 2015, o 18:33
Telefon:: Htc

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yaroo » 28 lip 2015, o 12:17

Nigdzie nie napisałem, że oczekuje 100% zainwestowanej kwoty więc nie wiem skąd takie wnioski. Nawet jeżeli, to Ty jesteś w błędzie. Masz racje pisząc po której stronie leży obowiązek uiszczania opłat, ale prawo prawem a doświadczenie doświadczeniem. Udało mi się dwa razy odzyskać 100% kwoty ale to wynik szczęścia. Jak myślisz, jakie mogą być dalsze losy tej paczki. Dlaczego tak długi okres czasu paczka ma stan: Zatrzymanie przez urząd celny.
Yaroo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 09:54
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 28 lip 2015, o 17:08

Bubel89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I co wysłałeś, jaki WER?


WER Komorniki. Jutro mam to zamiar zrobić ale mam problem:( Posiadm konto walutowe w t-mobile uslugi bankowe i okazało się że nie moge tam pobrać potwierdzenia płatności karta gdy robie npo zakupy na aliexpress, konsultant mówił mi ze tak właśnie jest i aż nie chce mi sie wierzyć. Mieliście podobny problem? Jak w takim wypadku pobrać potwierdzenie, czy screen wystarczy?
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Venn » 28 lip 2015, o 17:15

Ja robiłem prinstscreen historii transakcji z konta walutowego i w paincie wycinałem jedną potrzebną transakcję- przechodziło bez problemu już kilka razy.
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Pompa » 28 lip 2015, o 17:59

Ile czasu zajmuje UC WER Warszawa odczytanie wiadomości e-mail? (szacunkowo)
Pompa
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 14:15
Telefon:: Doge

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron