• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Odp: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tomasiq » 16 lip 2015, o 09:05

Hmmm. W sumie od zatrzymania nie dostałem jeszcze żadnego listu. Status też się nie zmienił. Często się zdarzają takie opóźnienia?
tomasiq
 
Posty: 8
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 00:29
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 25 lip 2015, o 11:20

Hej proszę o rade. Zamówiłem z aliexpress 10 zegarków. Sa to podróbki casio. Na aukcji oczywiście nie było żądnego loga itd wyglądało to na "no name". Sprzedawca wysłał do mnie 2 paczki, jedna z nich została zatrzymana i status zmienił sie na "Zatrzymanie przesyłki w cle". 2 paczka narazie jest w warszawie, nie wiadomo czy zostanie zatrzymana. Za całość zapłaciłem 90$. Prosze mi doradzić co mam teraz zrobić żeby uniknąć konsekewncji. Czy jest możliwość że nie przyznam sie do tego że jest to moja paczka? Skad urzad celny bedzie wiedział że to ja za nia zapłaciłem skoro moge zamówić paczke na każdy inny adres?? Prosze o porade i pozdrawiam 
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez haber01 » 25 lip 2015, o 11:51

Było na forum. Dlaczego tak trudno się cofnąć kilka stron?
haber01
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 04:14
Pochwały: 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 25 lip 2015, o 12:09

nie znalazłem przypadku w ktorym ktoś miłą taka ilość podróbek. Może inaczej się spytam, jeśli dostane pismo to znaczy że oni chcą żebym tylko opłacił cło? Jak wygląda sprawa z podróbkami w sensie czy jest wtedy wysyłane jakieś inne pismo?
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 25 lip 2015, o 12:49

Dowiesz sie dopiero jak odeslesz im papiery ktore beda potrzebne czy tylko vat czy cos wiecej.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 25 lip 2015, o 13:20

[quote="basa"]Dowiesz sie dopiero jak odeslesz im papiery ktore beda potrzebne czy tylko vat czy cos wiecej.


Kurcze, to jak myślisz, warto odsyłać im te papiery czy nie warto i lepiej nic z tym nie robić?
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 25 lip 2015, o 13:51

Za mało danych by wywróżyć opinie , nie wiem co kupowałeś nie znam linku do aukcji ani tego co faktycznie jest w srodku w paczce , skoro az tak bardzo chciales zamowic 10 niepewnych zegarków w jednym zamówieniu to teraz przyjmij to na klate albo napisz do chinczyka aby wysłał ci na adres email real foto co jest w paczce aby chociaz wiedziec czy sa jakies zastrzezone znaki towarowe w srodku.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 25 lip 2015, o 13:57

No napisałem w pierwszym poście że na aukcji nie było widocznego żadnego loga, ale wiedziałem że są to podróbki CASIO G-SHOCK choć aukcja na to nie wskazywała. Więc jak bym chciał usłyszeć krytykę o zamawianiu nie pewnych zegarków to od razu napisałbym do Urzedu Skarbowego. Pierwszy raz mam taką sytuacje i stąd moje obawy, bo na dobrą sprawe nie wiemjak to może sie skończyć i jakie są możliwe scenariusze :(
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 25 lip 2015, o 14:30

Nie za bardzo rozumiem ?

- zamowiles 10 zegarków nie wiedzac o tym ze sa to podróbki
- aukcja nie wskazuje ze sa to podróbki Casio G-Shock

Wiec w czym problem ? Skad nagle podejrzenie ze sa to podrobki ? Skad podejrzenie ze sa to podróbki Casio G-Shock ? W koncu zamawiajac nie miales zadnych podejrzen co do podróbek tak ? to ze celnicy zatrzymali nie oznacza wcale ze dlatego bo maja podejrzenia co do podrobienia towaru , moze poprostu chca naliczyc oplaty celne.. Skoro nie chcesz wziasc tego na klate ani podac linka do aukcji to przynajmniej poswiec czas i poszukaj podobnych przypadków które byly walkowane nie raz na tym forum bo nikt tu ci nic nie wywróży skoro nawet nie wiemy gdzie , od kogo , i co było kupowane.. z mojej strony koncze wypowiadanie sie w tym temacie.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 25 lip 2015, o 14:59

Kolego napisałem że WIEDZIAŁEM i byłem tego świadom mimo że aukcja na to nie wskazywała.

http://www.aliexpress.com/item/Newest-L ... 78041.html
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcin19883 » 25 lip 2015, o 16:19

Opłaty celne będą tylko, przecież przesyłka przekracza ok 50$
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 25 lip 2015, o 16:29

No własnie nie wiem bo za całość zapłaciłem 90$ i chińczyk rozbił mi zamówienie na 2 paczki z czego jedna jest już zatrzymana druga na razie jest w warszawie :(
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama