Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez KingdomPL » 15 lis 2013, o 21:42

Mój kumpel tak zamówił Xiaomi mi2s poprzez DHL i Vatu nie zapłacił,także zapakowany z kokardkami :D
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
Avatar użytkownika
KingdomPL
AKTYWNY
 
Posty: 558
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 13:29
Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez wojtaszekk » 15 lis 2013, o 21:56

Dziś dostałem swoja ZTE'czke. Wczoraj była w Warszawie, dziś już u mnie przez WER Kraków, bez vatu. Więc nie wszystkie paczki są trzepane ;)
wojtaszekk
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 11:21
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez KingdomPL » 16 lis 2013, o 00:10

Patrzę na te całe cyrki z tym vatem od miesiąca i widzę jedno:
-Bardzo dużo paczek jest zatrzymywane przez UC,teraz trzeba się cieszyć,że nie zapłaciliśmy Vatu.Kiedyś nikt się tym nie przejmował.
Jednak przez Przemyski UC jeszcze żądna paczka nie przeszła :D
Już się cały telepie bo moja już w Wawie :D
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
Avatar użytkownika
KingdomPL
AKTYWNY
 
Posty: 558
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 13:29
Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez KarlosW » 16 lis 2013, o 00:24

KingdomPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czy wiesz kiedy to było? W sumie to sobie tak wyobrażam: ktos przesyła komus prezent, bierze dhla bo termin tuz tuz a oni biorą na cło i siedzi w sumie z dhlem ponad tydzień zamiast byc po np 3 dniach..;)
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez bumbum » 16 lis 2013, o 00:49

Czy ktoś z was kto płacił VAT od kwoty mniejszej niż 150euro może odesłać mi na priv postawę prawną od naliczenia VAT u? Bo rozumiem że deklaracje celne wypelnialiscie bo taki jest wymóg.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez lukkki » 16 lis 2013, o 01:01

Cło ktoś płacił?
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez KingdomPL » 16 lis 2013, o 01:05

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czy wiesz kiedy to było? W sumie to sobie tak wyobrażam: ktos przesyła komus prezent, bierze dhla bo termin tuz tuz a oni biorą na cło i siedzi w sumie z dhlem ponad tydzień zamiast byc po np 3 dniach..;)


Było to początkiem września
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
Avatar użytkownika
KingdomPL
AKTYWNY
 
Posty: 558
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 13:29
Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez kenner » 16 lis 2013, o 01:12

booolooo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czekaj na pismo. Niestety jest duże ryzyko, że wogóle telefonu nie dostaniesz.
Poznań najpierw sprawdza w UKE certyfikację CE. Jeśli nie ma CE nie będzie też VAT-u, ani telefonu :-(
To chyba jedyny UC, który najpierw sprawdza czy towar jest dopuszczony do użytkowania w europie.

Ja chciałbym zapłacić VAT, ale nawet nie ma o tym mowy. Brak CE. Przykra sprawa. Taka sytuacja.
kenner
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 19:41
Telefon:: Lenovo A820

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez KarlosW » 16 lis 2013, o 01:14

kenner napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A jeżeli jest zakup przez PayPal również jest możliwośc nie odzyskania kasy, tel nie jest odsyłany do nadawcy?
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez colins » 16 lis 2013, o 01:30

kenner napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też odniosłem takie wrażenie, że jak na razie tylko Poznań się przypierdziela do tych certyfikatów. Aż sam się dziwię, że udało mi się parę dni temu wyrwać z ich zachłannych łapek moje Lenovo A820, bo co chwilę ktoś pisze, że mu cofnęli paczkę właśnie w Poznaniu.
colins
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 17:17
Pochwały: 5
Telefon:: Lenovo A820

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez kenner » 16 lis 2013, o 01:37

To klops.
Teraz czekamy na pisemko z UC Poznań: http://telchina.pl/oplaty-celne-za-towary-sprowadzane-z-chin-t1159-720.html

EBE Store przestało wysyłać do Polski
Can not deliver to Poland
Ostatnio edytowano 16 lis 2013, o 01:45 przez kenner, łącznie edytowano 1 raz
kenner
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 19:41
Telefon:: Lenovo A820

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez lukkki » 16 lis 2013, o 01:43

colins napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też odniosłem takie wrażenie, że jak na razie tylko Poznań się przypierdziela do tych certyfikatów. Aż sam się dziwię, że udało mi się parę dni temu wyrwać z ich zachłannych łapek moje Lenovo A820, bo co chwilę ktoś pisze, że mu cofnęli paczkę właśnie w Poznaniu.

Jak udało się wyrwać?
Co do CE to ma podobno zastosowanie do urządzeń elektrycznych do użytku przy napięciach w zakresie między 50 V a 1000 V prądu przemiennego oraz
między 75 V a 1500 V prądu stałego. Telefon chodzi chyba na mniej voltów, czyli powinni zatrzymywać/odsyłać/niszczyć same ładowarki:)
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron