Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez dmxzor » 26 lip 2015, o 10:00

Panowie,

Chińczyk chce mi sprzedać zegarek z wysyłką DHL zapakowany w zabawkę, tak by nie było cła itp.

Jak to wygląda od strony celnej ?
dmxzor
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 paź 2010, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Apple

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 26 lip 2015, o 10:07

Każda próba oszustwa może się obrócić przeciwko Tobie, po co Ci to? Myślisz, że skaner tego nie pokaże?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Banggog - płatność i ewentualny vat

Postprzez zoozool » 27 lip 2015, o 11:05

Witajcie
Wrzuciłęm do koszyka w banggood kilka przedmiotów, częśc opłaciłem dodatkowy tracking, część wybrałem darmowy bez śledzenia.
Razem wyszło z ~400zł może więcej, zapłaciłem paypalem za wszystko, na karcie i w historii paypal mam całą sumę bez wylistowania pozycji co i za ile.
Dziś przyszedł jeden przedmiot o wartości chyba z 30zł
RJ575334638CN
I naszła mnie myśl, bo inne paczki, które opłaciłem jedną płatnością dostaną vat raczej napewno, jakie potwierdzenie płątności miałbym im wysłać by vat został naliczony od poprawnej kwoty?
screen aukcji wiadomo widać cenę, faktura z banggood również zawiera cenę, lecz będą chcieli potwierdzenia płątności z karty/paypal, jeśli tak to jak przedstawić dowód, ze tyle faktycznie zapłaciłem za to.
zoozool
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 sty 2014, o 14:09
Telefon:: apple

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Venn » 29 lip 2015, o 11:49

Jeśli ktoś będzie miał podobną sytuację jak ja to może przyda mu się ta informacja:

W razie złego naliczenia wysokości podatku VAT (u mnie podstawa opodatkowania za wysoka- nie uwzględniono 28$ kuponów), należy wysłać list do Naczelnika UC w Warszawie z wnioskiem o ponowne poprawne naliczenie wysokości opłat celnych. Należy podać nr OGL (lewy górny róg druku, który przynosi listonosz z paczką z UC), poz. ks. magazynowej, dołączyć te same dokumenty jak do odprawy (dowód płatności, skan dokumentu tożsamości, screen z aukcji) oraz opisać dlaczego wnosimy wniosek, jak powinien zostać naliczony podatek oraz ew. cło. Całość procedury zajmuje +/- miesiąc, a zwrotu VAT dokona na podstawie wydanej decyzji urząd skarbowy właściwy dla podatnika, natomiast UC może dokonać zwrotu cła.

Ogólnie bardzo prosta procedura, warto podać swój adres e-mail i nr telefonu, żeby w razie braków w piśmie urzędnik mógł szybciej skontaktować się z wnioskodawcą - u mnie była taka sytuacja, że zabrakło szczegółu, ale miły Pan z UC nie dość, że momentalnie skontaktował się i poinformował co poprawić to jeszcze nawet podyktował przez tel wzór tego co powinno się w takim wniosku znaleźć na przyszłość, żeby wszystko było w porządku ;)

Żeby tego wszystkiego uniknąć radzę po prostu w mailu do UC tłumaczyć jaka powinna być podstawa opodatkowania, skąd różnica w cenie towaru, a skąd finalna opłacona kwota, bo jak widać wolą zabrać za dużo niż przypadkiem za mało, jeśli mają jakieś wątpliwości na podstawie dołączonych samych pdfów.

Pochwały przyznane za posta: 3
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez rychu147 » 2 sie 2015, o 20:03

Venn napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Witam , mam podobny problem ale trochę inny, jeżeli w trakcie przesyłki sklep zwrócił mi 8.40$ zwrot kosztów za przesyłkę ,to deklaruje to pierwszą kwotę czy tą obniżoną o ten refund .No mi też policzyli vat od 150$ bo tak było napisane na pudełku (Tutaj pozdrawiam "WER Zabrze") zamiast od 108$.Jak byś posiadał wzór tego pisma, to by było fajnie,tylko tyle wiem że muszę wysłać go do Rybnika.
rychu147
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 12:41
Pochwały: 1
Telefon:: Htc one x
ROM: Stock

Na kogo UC wystawia fakturę VAT?

Postprzez piechu11 » 3 sie 2015, o 13:52

Witam! Sytuacja jest taka, że brat zamówił mi telefon z Chin (on, ponieważ nie mam karty walutowej..) i podał własny adres. Czy skomplikuje mi się sprawa z odliczeniem VAT-u za telefon, który będę używał w swojej firmie? Interesuje mnie to, czy faktura jest "automatycznie" wystawiana na odbiorce?
piechu11
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 lip 2015, o 13:21
Telefon:: HTC Desire S

Re: Na kogo UC wystawia fakturę VAT?

Postprzez blue_voyager » 3 sie 2015, o 14:07

UC nie wystawia żadnej faktury. Bo i za co?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez piechu11 » 3 sie 2015, o 14:20

Czyli nici z odliczenia podatku VAT?
piechu11
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 lip 2015, o 13:21
Telefon:: HTC Desire S

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Asalas77 » 3 sie 2015, o 14:55

Mam pytanie, potrzebuję zamówić sporą ilość części z aliexpress/banggood, ceny za jedną część w granicach 2-15 usd. Czy jest sens rozbijać zamówienie na osobne paczki tak, żeby każda miała wartość poniżej 20 czy 25 usd, czy zamówić wszystko jedną paczką za około $300 ?
Asalas77
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 sie 2014, o 11:43
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Quis » 3 sie 2015, o 15:03

Asalas77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli wysyłka darmowa to rozbijaj na osobne paczki.
Quis
VIP
 
Posty: 812
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:50
Pochwały: 29

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez marcin19883 » 4 sie 2015, o 19:57

Może być tak, że jak kupisz raz, potem drugi itp, to sprzedawca zauważy tą samą osobę i ci wyśle jedną paczką i tak. Więc najlepiej kupić u kilku sprzedawców. Jeden sprzedawca ci raczej nie rozbije paczek na mniejsze, bo to chyba większy koszt, niż jedną wysłać razem?
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez anna.turner » 5 sie 2015, o 13:04

Witam
Jako wiekowy emeryt mam zamiar założyć firmę [bez VAT, ryczałt].
Drobne pojedyncze artykuły zamawiane i płatne przez PayPal o wartości kilku $ USD każdy od różnych sprzedawców z poza UE, wysyłka gratis. Po otrzymaniu przesyłki pocztą, jak dokonać opłat celnych, aby być w zgodzie z przepisami po ewentualnej kontroli Urzędu Skarbowego. Przykładowo przesyłka o wartości 1,50$ USD, jak powinna przebiegać taka procedura?
anna.turner
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 10:53
Telefon:: NOKIA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron