• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez wiatr1 » 18 lip 2014, o 17:31

Madzia9966 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Masz status aukcji : closed i wyjaśnienie że sprzedawca nie wysłał towaru.
otwórz sobie zakładkę "Financial" finanse tam powinno być wszystko Ali... z automatu zwraca kasę,
gdy sprzedawca nie wyśle.
zwrot 3-10 dni roboczych
wiatr1
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 19:06
Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo a820

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Madzia9966 » 18 lip 2014, o 19:47

Dziękuję za pomoc :))
Madzia9966
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 10:13
Telefon:: samsung V

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez metys » 21 lip 2014, o 11:30

metys napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Otwieraj spór z pełnym zwrotem kwoty, bo sprzedawcy już nie ma i nie masz do kogo napisać.Nie ma co czekać.
Czasem paczka pojawia się w śledzeniu po 2 tygodniach, ale powinna pojawić się max do 10 dni.

otwarłem spór i odezwał się sprzedawca:
"
2014-07-16 20:04:35

dear friend,
we have sent the parcel to post company,
this is the photo with tracking number RSxxxxxxxxNL
(Http://springglobalmailtracker.com)"
i

" 2014-07-16 20:35:44

dear friend
could you close the dispute?
thanks
best regards"

ale to nic nie znaczy rozumie, że jak by oddalił spór to dostał bym info o tym?


dostałem taki info
Obrazek
i informacj na Ali brzmi
"Reminder:
The seller did not accept your dispute request, but offered a solution.
You can view the seller's proposal in your dispute information. You can continue to negotiate a solution until 10 calendar days 10 hour 37 minute 32 second .
If you do not agree to a solution by that time, the dispute will be escalated automatically and Alibaba will step in to mediate."
co powinienem zrobić ?
metys
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 17:05
Telefon:: 666666666

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 23 lip 2014, o 08:39

napisz do nich
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

szybko odpisują co robić ,napisz ,że sklep nie istnieje ,być może już mu zamknęli. Nie zapomnij wspomnieć o zmianie też przewoźnika . A najlepiej spróbuj od razu eskalować spór
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez snajp » 23 lip 2014, o 12:13

Tak dla informacji.
Mój spór z Apollo (SR5 Despatch 4111 ten z 22 Maja) zakończył się powodzeniem. Ali przyznało mi zwrot kasy.
Tak więc chyba lepiej trochę przepłacić na Ali i mieć jakieś zabezpieczenie, niż kupować w sklepie gdzie sprzedawca ma Cie daleko w d....
Wiem że kilka osób także próbuje odzyskać kasę z tego transportu, tak więc mam nadzieję że również u Was sprawa zakończy się pomyślnie.
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 23 lip 2014, o 19:26

Witajcie, może mi coś podpowiecie.
Kupiłam sukienkę na Ali, nie ukrywam, że trochę zaryzykowałam bo to miała być sukienka przyjęcie i potrzebowałam ją dostać do konkretnego terminu.. przy wyborze rozmiaru, a wiadomo, że z tymi ciuchami to trzeba wszystko mierzyć sugerowałam się tabelką z wymiarami. Sukienka przyszła a i owszem, wykonanie bez zarzutu, ale nijak te wymiary z tabelki u chińczyka mają się do tego jak jest w rzeczywistości.. :roll: jest po prostu za mała :/ i teraz mam problem.. Z jednej strony wolałabym jej nie odsyłać bo niby dlaczego mam ponosić dodatkowo koszty (a sukienka tania nie była) skoro ktoś mnie robi w bambuko, ale z drugiej czy mogę żądać pełnego zwrotu pieniędzy (bo tak to bym kupiła u innego sprzedawcy, a nóż zdąży dotrzeć, a jak nie odda to będę kupę kasy w plecy :evil: ) – co właściwie się zwyczajowo wpisuje w miejscu gdzie podajemy jaką chcemy kwotę zwrotu?


I w ogóle o co chodzi z tym eskalowaniem?
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Libero » 23 lip 2014, o 19:32

Jak za mała to trzeba schudnąć :) Żarcik taki a poważnie to raczej bez odesłania nie zwróci Ci pełnej kwoty bo i z jakiego powodu?
Możesz zawsze wystawić na Alledrogo i kupić coś na miejscu :)
Avatar użytkownika
Libero
NewsMan
 
Posty: 391
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 20:33
Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 23 lip 2014, o 19:39

Wybierając rozmiar wybierałam taki by mieć jeszcze parę centymetrów zapasu ;) no ale niestety :roll: myślałam, że może udałoby się ją sprzedać, ale ona sporo kosztowała i boję się, że nie będzie chętnych :/
Wątpię też czy chińczyk jakoś zareaguje..
jeszcze zanim paczka przyszła pisałam do niego maile z zapytaniem, chyba z 5 łącznie wysłałam - olał wszystkie :roll:

Ponadto piszecie, że refundują tylko części kwoty.. ja przy wypisywaniu sporu wpisałam połowę kwoty którą zapłaciłam.. tzn, że chińczyk może oddać mi połowę tego co wnioskowałam?
Czy to znaczy, że powinnam była wpisać pełną kwotę by w razie jak nie zgodzi się na całość oddał część z zapłaty?
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Libero » 23 lip 2014, o 19:45

Ja bardzo kosztowna? Wiesz sporo ciuszków damskich zamawiałem po rodzinie i nigdy problemu nie było z rozmiarem no może raz z długością. U nich chyba nie ma wysokich dziewczyn.
A potwierdziłaś odbiór? Jeśli nie to otwieraj spór i pisz że wysłał mniejszy rozmiar. Odesłanie to nie taki duży koszt. Coś koło 20zł.

edit: Jak już wpisałaś połowę kwoty no to jedynie czekać na to czy się zgodzi.
Ostatnio edytowano 23 lip 2014, o 19:46 przez Libero, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Libero
NewsMan
 
Posty: 391
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 20:33
Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 23 lip 2014, o 19:46

khaleesi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zrób pomiary ze zdjęciami , miarka na sukience aby było widać ,ze się wymiary nie zgadzają wtedy można coś ugrać czyli towar nie zgodny z opisem . Tylko jest jedno ale , u nich trzeba dobrze patrzeć na ich tabelki bo wręcz pozorom zamawia się niby dobry rozmiar tyle ,że nie zawsze one pokazują dokładnie co ma ile ,często bywają w opisie zamienione .

jeszcze może edytować spór i złożyć o full refund
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 23 lip 2014, o 20:38

Libero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


57$ jak na sukienkę to sporo.. i nie jest tu problemem jej długość - choć mogłaby być odrobinę dłuższa :-P Zrobiłam screena tabelki z rozmiarem zaznaczyłam jak wyglądają wymiary dla rozmiaru który zamówiłam, dodałam także zdjęcie mojej sukienki z metką gdzie widać jaki rozmiar doszedł i następnie obfotografowałam te wymiary dla porównania..
Najgorsze to czekanie, bo czas leci a ja zaraz zostanę bez kreacji na przyjęcie :evil:

lexio napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak zrobiłam i chyba edytuję.. czytałam, że wiatr1 (jeśli pomyliłam użytkownika to przepraszam, trochę tych stron było do czytania ;) ) pisał, że ali z reguły przyznaje 33% tego co się wnioskowało :roll: więc lepiej wpiszę pełną kwotę - wtedy jest szansa, że cokolwiek oddadzą :(

Kurcze pierwszy zakup i taka wtopa :-(

Swoją drogą - czy ja mam możliwość w jakikolwiek sposób sprawdzić, czy sprzedawca odczytał w ogóle treść sporu czy ma w poważaniu ?
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg
Góra

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Jacuss » 23 lip 2014, o 20:46

Jak będzie miał w poważaniu to dobra Twoja bo po X dniach spór się sam zamknie na Twoich warunkach
Avatar użytkownika
Jacuss
AKTYWNY
 
Posty: 387
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 00:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 15
Telefon:: One Plus 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron