• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez roki » 21 kwi 2014, o 10:19

zadzwonie do nich zapytam o co chodzi i jak mozna rozwiazac ten problem, no tak casio nie kupowalem przeciez
roki
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 21:31
Telefon:: HTC

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 21 kwi 2014, o 10:23

Grech napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wtedy pewnie co 5 telefon z Chin bylby zatrzymywany bo prawie każdy wygląda identycznie jak Samsung :)
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Grech » 21 kwi 2014, o 10:31

Dlatego napisałem teoretycznie. Fotoradary też są ustawione wyżej niż ograniczenia bo łapałyby prawie wszystkich i odpowiednie służby nie nadążyłyby z wysyłaniem mandatów. Przypuszczam że z tych 5 tys. które zaproponowała kancelaria to z 4 idzie do ich kiszeni a reszta dla Casio. A i nie zdziwiłbym się gdyby od czasu do czsu celnicy dostawali jakieś pieniążki za dzielne wykrywanie podróbek :) Firmy zegarkowe czy odzieżowe mogą być hojniejsze, stąd częstsze zatrzymania przesyłek z tymi towarami.
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 21 kwi 2014, o 10:31

roki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jedyna linia obrony, to kupowałeś w "dobrej wierze", że zegarki nie są oryginalne i byłeś w świadomości, że to są normalne zegarki, ponieważ NIC nie pisze w aukcji na temat zegarka casio i tym się musisz podeprzeć jako 100% argument!!!!! Porób screny z aukcji już teraz, bo potem może być zmiana aukcji.
Napisz takie pismo do UC, a jak nie to zakładają sprawę do sądu. Najlepiej gdyby sprawa była założona w sądzie wynajmij prawnika sobie i tak to jest mniejszy koszt oraz to jest większy komfort samopoczucia Twojego w sądzie. Na spokojnie, to "bierz".....i odwołuj się za każdym razem.....nigdy nie przyznawaj się ,że kupowałeś zegarki casio oraz, że o tym wiedziałeś. Nie znasz się na zegarkach......?
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ebola1972 » 21 kwi 2014, o 11:15

Zaiwaniaj do radcy prawnego lub prawnika. Wydaje mi się ze nie chodzi o to żeby wygrać w sądzie tylko uniknąć kosztów ekspertyz, niszczenia zegarków i takie tam. Policz koszty prawnika. Poczytaj temat studenta i jego zegarków CK. On zawarł ugodę z kancelarią i zeszli mu dużo z pierwotnej kwoty.

Wysłane z Xiaomi Redmi
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wensz » 21 kwi 2014, o 19:10

Najlepiej na kogoś nieletniego, ale na ten sam przy którym mieszkamy, bo jak nieletni miał zrobić zakup za granicą i jeszcze w dolcach. A, jak się jest opiekunem dziecka to jest się jakby jego pełnomocnikiem urzędowym. I w zaparte ze to prezent o kolegi chińczyka do naszego krzaka.
wensz
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2014, o 17:50
Telefon:: mam

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez roki » 21 kwi 2014, o 20:17

dobra plan mam taki:
-zadzwonie i wyczuje ich czy bardzo zalezy czy nie (zadzwonie bo pismo zostawi slad, a telefonu wyprzec sie moge)
-napisze odwolanie ze nic nie wiedzialem ze kupuje casio (po poradzie prawnej napisze)

i jeszcze jedno list z kancelari to polecony, a dziwnym trafem lezal w skrzynce, ja bym go nawet nieodebral jakbym zobaczyl ze z kancelari....
roki
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 21:31
Telefon:: HTC

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Robbo » 21 kwi 2014, o 20:21

Nie ma potwierdzenia odbioru, nie otrzymałeś listu.
Chyba, że nasz umowę z pocztą, że mogą zostawiać polecone w skrzynce...

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez roki » 21 kwi 2014, o 20:42

wlasnie jutro ide na poczte z tym listem i zapytam kto to podpisal i czemu bylo u mnie w skrzynce
roki
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 21:31
Telefon:: HTC

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Robbo » 21 kwi 2014, o 21:37

To przyznasz się, że list otrzymałeś.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bugmenot » 21 kwi 2014, o 21:55

@up: Tak na zdrowy rozum, to żeby się "oficjalnie" przyznał, to musiałby podpisać odbiór tego listu. Jeśli ma umowę z pocztą o dostarczanie poleconych do skrzynki to pewnie i tak wygląda to w ten sposób, że taki list polecony jest z miejsca uznawany za dostarczony w momencie wrzucenia do skrzynki (tak sobie myślę tylko, pewny nie jestem)

@roki daj znać co i jak :)
bugmenot
 
Posty: 189
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 21:17
Pochwały: 3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Grech » 21 kwi 2014, o 22:02

Już to ktoś wcześniej napisał. Idź do prawnika. Im szybciej to zrobisz tym lepiej. Prawnik wcześniej czy później każdemu będzie potrzebny więc lepiej mieć już jakiegoś sprawdzonego, zaprzyjaźnionego. Coś mu tam zapłacisz a być może dzięki temu oszczędzisz kilka tysięcy złotych.
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron