• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dytruff » 14 lut 2014, o 10:47

To teraz sprawdź cennik allegro, to poznasz powód. Allegro samo nie przestrzega swojego regulaminu. Liczy się tylko kasa.
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marx » 14 lut 2014, o 16:08

odpowiedzialnśc za odprowadzenie vatu spada na sprzedającego a nie serwis allegro, który to płaci vat od zysków z prowizji od aukcji.
Jak alegrowicz łamie przepisy to go zacznie ścigać US, a dowiaduje się o tym dzięki donosom z takich spraw jak ta wyżej.
Allegro wtedy ładnie daje całe zestawienie sprzedaży delikwenta.
niestety vat wtedy zapłaca wszyscy co za jego pośrednictwem kupili coś z zagranicy bez podatku dla naszego państwa.
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dytruff » 14 lut 2014, o 17:24

To oczywiste, że nie serwis będzie płacić VAT od takich transakcji, tylko dlaczego pozwala na takie aukcje, a są ich tysiące? Nie wiedzą co jest w regulaminach na stronie o mnie? Przymykają oczy, bo to dla nich zysk z prowizji. Całe Allegro jest jakimś fenomenem.
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Hardknox » 14 lut 2014, o 18:26

Akurat allegro jest największą siecią podróbek na naszym rynku i nic sobie z tego nie robią bo nikt nie zgłasza podróbek no prawie nikt... Poczytaj na wykopie reportaż odnośnie ich praktyk z podróbkami to przestaniesz już zadawać pytania :)
Hardknox
AKTYWNY
 
Posty: 260
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 23:42
Lokalizacja: Mielec
Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Toldo » 14 lut 2014, o 18:56

Zacząłem się dzisiaj niecierpliwić, więc przez 30 minut wydzwaniałem do UC. W końcu się dodzwoniłem i usłyszałem "piękne" wieści, że moja przesyłka jest już "oclona" i przekazana do doręczenia. Ciekawe, że chwilę po moim telefonie status przesyłki zmienił się na Zwolniona z Urzędu Celnego - dzwoniłem o 16, status jest z 12 ;) Nic tylko czekać na listonosza z rachunkiem :/
Toldo
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 15:45
Telefon:: Sony

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez MisiuRider » 1 mar 2014, o 12:54

Witam

mam takie pytanie, do UC trzeba wyslac
-ksero dowodu osobistego tak?
-potwierdzenie zaplaty, czyli screenshot z histori konta osobistego w banku, gdzie widac ile zaplacilem tak?
- i screen z aukcji na ktorej sie kupilo tak?

Tylko ze ja jak klikam w ta aukcje to pokazuje mi 'the page you requested can not be found' czyli nie mozna znalezc strony. Chyba sie aukcja skonczyla czy co...?
Co w takim przypadku? Wyslac im screenshot z strony 'my orders' ? czyli liste zakupow jaka robilem na ali i tam bedzie miniaturka tej aukcji z tytulem?
MisiuRider
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 11:53
Telefon:: SGS2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 1 mar 2014, o 13:09

Możesz dane z dowodu + pesel ,...lub ksero dowodu.
Wchodzisz na "My orders">>>>"View Detail" i tam masz wszystko włącznie z numerem paczki. Robisz screena.
Potwierdzenie płatności bankowej wysyłasz.
Wszystkie dokumenty powinny być w PDF, ale róznie to do tego wymogu stosują się UC.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Hidden » 2 mar 2014, o 16:41

Wcześniej ktoś się pytał o podróbkę S4... to więc jest tak, że nielegalne jest wprowadzanie ich do obrotu, czyli czynem nielegalnym nie jest jego kupno tylko sprzedaż, czyli jakbyś chciał to dalej odsprzedać w Polsce jako oryginalny telefon czy ze znakami to byś robił czyn karalny.
Ogólnie to jeśli celny zobaczy podróbkę to albo ją zniszczy albo odeśle do nadawcy.
Hidden
 
Posty: 51
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 22:14
Lokalizacja: Dolny

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez resmiki » 3 mar 2014, o 13:10

25 lutego Lenovo A850 znajomej dostał status zatrzymanie w cle w Przemyslu.
Do dzis, to jest 3 marca nie ma listu z UC, ani nie dzwonili.

Czekac czy kontaktowac sie z nimi ? Pytam, bo nie znalazłem, zeby A850 miał CE.
resmiki
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 09:44
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 3 mar 2014, o 13:28

Jeżeli będą coś potrzebować to się z Tobą z kontaktują...
Zadzwonić tez możesz i popytać
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Wdhiz » 3 mar 2014, o 14:36

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bardzo ciekawa sytuacja z punktu widzenia prawa. Jeżeli na All. kupuje się telefon a nie usługę sprowadzenia telefonu to cło/VAT powinien zapłacić pośrednik. To on sprowadza sprzęt na teren UE. Fakt, że paczka idzie bezpośrednio na adres odbiorcy nie powinien (CHYBA) mieć tu znaczenia. Oczywiście celnicy nie wiedzą o tym i pobierają opłaty od kupującego. Gdyby kupujący chciał się bawić legalnie powinien się odwołać do UC (prokuratury?) wskazując fakt zakupu sprzętu od osoby fizycznej/osoby fizycznej z działalnością gospodarczą z terenu Polski (kupowanie od kogoś z DG to już prawie czysta sytuacja). Celnicy mogliby wtedy podjąć dwie decyzje:
OLAĆ SPRAWĘ - twój adres na paczce, ty płać podatki.
WSZCZĄĆ ŚLEDZTWO - ktoś sprowadza na teren UE hurtowe ilości towaru [na podstawione adresy ;)] i nie płaci podatków.

W sumie pośrednicy stąpają po kruchym lodzie - jeżeli zestawienia ich sprzedaży na All. trafią w ręce służby celnej to panowie z UC zarobią na premie roczne ;)

Oczywiście są to rozważania teoretyczne. Nie mam doświadczenia prawnego.

Swoją drogą All. jest zaśmiecone ofertami pośredników - wygrzebanie spośród nich ofert z Polski jest mocno upierdliwe. Ciekawe czy zgłoszenie do All. ofert pośrednictwa a nie sprzedaży coś pomoże...
Wdhiz
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 01:29
Lokalizacja: stamtad

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez lucas7911 » 10 mar 2014, o 17:05

Witam, zamówiłem na IbuyGou telefon Xiaomi MI3 , kurierem DHL i miejsce przyjęcia w Polsce to Poznań, szczerze powiem że jestem przygotowany na zapłacenie Vatu ale jak to jest z tymi certyfikatami, bo trochę się naczytałem o Poznaniu że wysyłają do UKE, jak temu zapobiec , lub co robić w tym momencie żeby dało radę jeszcze odesłać do nadawcy.
lucas7911
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 17:53
Telefon:: Samsung Galaxy S
ROM: Stock4.1.1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron