• Reklama

Zakup laptopa

Rozmowy na wszystkie tematy

Zakup laptopa

Postprzez robertsl » 18 lut 2017, o 16:50

Witam.
Noszę się z zamiarem kupna laptopa dla córki. Nie mam jakiś szczególnie wymagań, do szkoły, domowej obróbki zdjęć, rysowania na tablecie graficznym, no i jakieś gry przygodowe. Wybór mój niejako padł na
http://www.nieidealny.pl/forum/topic/4- ... 700-15isk/
lecz mnogość wersji przyprawia mnie o zawrót głowy. Próbując porównać niektóre wersje nie widzę różnic w wyposażeniu, a jedynie w cenie
http://www.x-kom.pl/p/328434-notebook-l ... 23ac0c8a05
http://www.x-kom.pl/p/318801-notebook-l ... 23ac0c8a05
Czy jest ktoś może kto by mnie oświecił o co w tym wszystkim chodzi. Laptop ma być w granicach 3300, i aby parametry nie wykorzystane teraz okazały się brakującymi za rok, czy dwa. Może ktoś ma coś lepszego do zaoferowania. Chętnie wysłucham wszystkie za i przeciw.
Dziękuję.
robertsl
 
Posty: 131
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 12:21
Lokalizacja: sosnowiec
Pochwały: 1
Telefon:: Ulefone p6

Reklama

Re: Zakup laptopa

Postprzez akir » 18 lut 2017, o 17:07

Ja za 3500zl kupiłem y700 Lenovo z i7 HQ i 8gb ramu

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Zakup laptopa

Postprzez djvenom1 » 18 lut 2017, o 17:34

Bierz coś na clevo, hyperbook, dream machines, xtreem, saelic. Mam xtreem smart7 z gtx 1060 i sobie chwalę.

w granicach 3300zł są te
SMART7 L514B-5 GTX 1050

HYPERBOOK N85 i5-7300HQ 8GB 120GB SSD 1050
djvenom1
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 12:41
Telefon:: xiaomi
ROM: global

Re: Zakup laptopa

Postprzez Flyagaric » 18 lut 2017, o 19:38

Kompletnie nie rozumiem po co masz brać takie laptopy, które są raczej dla osób uruchamiających wymagające gry 3D (pozornie, bo ich moc i tak jest niska w porównaniu z desktopami, za to ciepła generują więcej).
O ile takich nie będzie, to trzymaj się z dala od Laptopów z dedykowaną kartą graficzną. Szukaj takiego ze zintegrowaną!
Po pierwsze - kultura pracy jest o niebo lepsza - czisza, niskie temperatury, itd.
Zintegrowane grafiki radzą sobie dziś bez problemu z grafiką 3D. Ustawienia muszą być oczywiście o wieele niższe, ale grać się da i to płynnie.
Po drugie - sprzęt jest o wiele trwalszy i pozwala się cieszyć maszyną, bez zamartwiania się o ewentualne problemy.
Takie sprzęty są praktycznie nieśmiertelne.

Laptopy Ideapad Y700 mają nieciekawe zawiasy - psują się z czasem i to brzydko. Dać za niego 3.5k, to mi się w głowie nie mieści.

Szukaj lepiej jakiegoś laptopa HP z serii Probook, lub EliteBook. Od Lenovo, to raczej ThinkPad, a nie IdeaPad. Mogę też być Delle Vostro, lub wyżej.
To jest miejsce do wybierania fonów i zakupów z Chin, a po laptopy udaj się na forum tematyczne - http://www.nhl.pl/index.php?showforum=2

djvenom1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To już w ogóle kuriozalne propozycje dla takich wymagań jak wypisane.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup laptopa

Postprzez robertsl » 18 lut 2017, o 22:26

dzięki za stronkę. zacznę ją studiować, a co do parametrów to tak jak pisałem, z dziećmi nie wiadomo co im wpadnie za jakiś czas, i jak będą chciały pograć w jakąś bardziej wymagającą gierkę, wolę mieć i nie użyć niż nie mieć i żałować potem.
Jeszcze raz dziękuję.
robertsl
 
Posty: 131
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 12:21
Lokalizacja: sosnowiec
Pochwały: 1
Telefon:: Ulefone p6

Re: Zakup laptopa

Postprzez djvenom1 » 18 lut 2017, o 23:24

za 3300 to wchodzi w grę tylko clevo a jak nie grasz w gry to macbook 13" to tyle


@flyagaric, chyba nie miałeś doczynienia z takimi laptopami, wydajność prakwie taka sama jak na desktopie a szególnie te nowe z pascalami. Mam gtx 1060 i przy graniu w bf1 mam temperatury niezbyt wysokie, około 70C procek i 60C grafa
djvenom1
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 12:41
Telefon:: xiaomi
ROM: global

Re: Zakup laptopa

Postprzez radier » 19 lut 2017, o 09:32

Ciekawe jak z hałasem. Podaj model to sobie sprawdzę. Clevo i inne wynalazki to nie target dIa autora tematu.
Avatar użytkownika
radier
AKTYWNY
 
Posty: 395
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 23:40
Pochwały: 11
Telefon:: Samsung

Re: Zakup laptopa

Postprzez djvenom1 » 19 lut 2017, o 10:57

CLEVO.P650RP6-G
djvenom1
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 12:41
Telefon:: xiaomi
ROM: global

Re: Zakup laptopa

Postprzez Flyagaric » 19 lut 2017, o 17:45

djvenom1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chyba miałem i właśnie dlatego uważam, że to kuriozum. Wiesz jakie ja mam temperatury na moim Elitebooku 840 g3? Proc takie same i tyle, bo video jest zintegrowane. A WoTa na LAN party pociągnie. Natomiast, na dzień używam mocnego desktopa i tutaj nie muszę się silić na żadne kompromisy.
Mój ostatni mocny laptop, to był Precision M6700 w topowym konfigu i już wiem, że to na dłuższą metę nie ma sensu.

robertsl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak kolega się obawia o braki w mocy, to powinien myśleć o desktopie, bo ciężka kasa włożona w lapa gwarantuje nawet nie połowę mocy desktopa za tą samą kasę.

radier napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie - to lapy dla entuzjastów. Z tego co pamiętam, to w PL jest jeden sensowny dystrybutor tych sprzętów i to pod inną nazwą. Ceny już nie są takie super - za 3.5k poszaleć się nie da. Kupno za granicą, to już inny temat.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup laptopa

Postprzez djvenom1 » 19 lut 2017, o 19:27

Znasz się na lapkach jak mucha na gównie. W bf1 na ultra i rozdziałce fullhd mam 60+ fps czyli tyle samo co na stacjonarnych pc z gtx1060 więc mi nie mów, o słabej wydajności.
Możesz wejść na benchmark albo purcepc, tam każdy kto ogarnia temat powie ci, że takie lapki nie ustępują wydajnością stacjonarnym pc.
djvenom1
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 12:41
Telefon:: xiaomi
ROM: global

Re: Zakup laptopa

Postprzez Gravis » 19 lut 2017, o 19:33

djvenom1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez przesadyzmu już ;)
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Zakup laptopa

Postprzez radier » 19 lut 2017, o 19:52

Ja bym do tych zastosowań postawił na ten model ASUS'a

http://www.x-kom.pl/p/340394-notebook-l ... win10.html
Avatar użytkownika
radier
AKTYWNY
 
Posty: 395
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 23:40
Pochwały: 11
Telefon:: Samsung

Następna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron