• Reklama

Zakup laptopa

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Zakup laptopa

Postprzez djvenom1 » 19 lut 2017, o 19:56

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez przesadyzmu już ;)

w przypadku lapków z pascalami różnica wynosi ~5% to nie jest tak dużo :-)
djvenom1
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 12:41
Telefon:: xiaomi
ROM: global

Reklama

Re: Zakup laptopa

Postprzez robertsl » 19 lut 2017, o 20:33

Co do Asusa to on nie ma grafiki.
Co do grania to w domu jest stacjonarny oraz ps4, ale jak to dzieci chcą być mobilne.
Na obecną chwile korzystają z leciwego Acera 9300, oraz ThinkPada.
Byłem dziś zrobić rekonesans organoleptyczny, zobaczyć, dotknąć i ten Lenovo przypadł do gustu.
Biorąc pod uwagę że w sklepie stacjonarnym ceny są dużo wyższe, to z tymi parametrami ciężko coś ustrzelić.
Muszę jeszcze poczytać o tych Smart7 i Hyperbook, tak żeby mieć pogląd na całokształt.
Wiem że są zwolennicy i przeciwnicy tych i innych marek, dlatego muszę zobaczyć co i jak to jest.
robertsl
 
Posty: 131
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 12:21
Lokalizacja: sosnowiec
Pochwały: 1
Telefon:: Ulefone p6

Re: Zakup laptopa

Postprzez akir » 19 lut 2017, o 20:35

djvenom1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez przesadyzmu już ;)

w przypadku lapków z pascalami różnica wynosi ~5% to nie jest tak dużo :-)

Chyba cie poniosło to zachwalanie laptopów... Zdecydowanie desktop to inna półka wydajności.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei
Góra

Re: Zakup laptopa

Postprzez djvenom1 » 19 lut 2017, o 20:40

Oczywiście jak na pc zrobisz overclocking ale to trzeba się na tym znać i odpowiednie, drogie chłodzenie. Powiedz januszowi czy sebie, żeby overclocking zrobił :D
Nie zachwalam laptopów ale akurat dla mnie są wygodniejsze. gdybym miał większe mieszkanie to pewnie bym kupił normalny pc. Jak narazie laptop starcza, w najnowsze gry gram bez problemu a jak trzeba to podpinam pod tv 50 cali
djvenom1
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 12:41
Telefon:: xiaomi
ROM: global

Re: Zakup laptopa

Postprzez Flyagaric » 20 lut 2017, o 01:56

djvenom1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Hahahaha. Lubię takich cwaniaczków, co myślą, że wszystko już widzieli i za nic mają zdanie innych, bo udało mi się kupić udanego lapa za 3.5k i myślą, że pana boga za nogi złapali...

Moja stopka z forum nhl.pl:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
- to było długo przed aktualizacją, przed M6700 i nowszymi wersjami 840-tki.
W tej chwili mam w domu chyba 8, lub 9 lapów - chcesz zdjęcie?

W pracy przechodzi przez mój dział ok. 100 lapów miesięcznie, więc każdy nowo wydany model musi przejść przez moje testy, bo m.in. zajmuję się przygotowaniem obrazu firmowego. Dostaję próbki nowo-wydanych modeli HP, czasem Dell i Lenovo, tylko dlatego, że ktoś w firmie może ich chcieć użyć.
Nie będę się z leszczem licytował, bo to poniżej mojego poziomu, ale żyj w przeświadczeniu, że faktycznie coś wiesz.

djvenom1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


- to jest piękne i właściwie wszystko mówi o posiadanej przez ciebie wiedzy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup laptopa

Postprzez ipfader8 » 20 lut 2017, o 17:17

ipfader8
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lut 2017, o 17:14
Pochwały: 1
Telefon:: huawei

Re: Zakup laptopa

Postprzez robertsl » 20 lut 2017, o 20:32

Dobra dzięki. Tak pozostanę przy tym Lenovo. Patrzyłem jeszcze na Asus ROG GL552VW-DM349T, przewinął się nawet jakiś MSI GL62, itd.
Podoba się córce jest wydajny, no i ma dobre chłodzenie. Mam nadzieję że nie będą narzekać na niego.
Pozdrawiam.
robertsl
 
Posty: 131
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 12:21
Lokalizacja: sosnowiec
Pochwały: 1
Telefon:: Ulefone p6

Re: Zakup laptopa

Postprzez radier » 20 lut 2017, o 22:27

Lenovo ma fatalny ekran przykryty szybą.
Avatar użytkownika
radier
AKTYWNY
 
Posty: 395
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 23:40
Pochwały: 11
Telefon:: Samsung

Re: Zakup laptopa

Postprzez Flyagaric » 21 lut 2017, o 00:01

Ja bym się bardziej martwił zawiasami, ale ten model to rozsądny kompromis moc/cena. Za te pieniądze nie można mieć wszystkiego.
Dalej pozostaję przy wrażeniu, że to nie był dobry wybór do tych celów - do pracy za dużo, do gier za mało. Oby służył.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup laptopa

Postprzez potiomkin » 21 lut 2017, o 00:14

Mam y700-15ISK i tutaj zawias jest poprawiony względem y50-70. Wcześniej miałem właśnie y50-70 i zawiasy nie wytrzymały pół roku. Odesłałem na gwarancję i dostałem w zamian y700-15. Ekran jest przykryty folią matującą, którą warto od razu zerwać np. podgrzewajac ją suszarką do włosów. Wydajność jest bardzo dobra. Wymagające gry trzymają 30 FPS na wysokich ustawieniach. Ostatnio grałem w RE7 i lapek daje radę. Kipeksa jest jakość wykonania obudowy. Tu skrzypi, tam skrzypi, no ale nie można mieć wszystkiego za 3500. Aha, dodam jeszcze, że SSD to konieczność, bo seryjny HDD to jakiś straszny badziew.

Wysłane z mojego Axona 7
Avatar użytkownika
potiomkin
 
Posty: 79
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 17:33
Pochwały: 2
Telefon:: x822

Re: Zakup laptopa

Postprzez Dyrusz » 23 lut 2017, o 16:05

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Faktycznie Lenovo ma coś z zawiasami. Mi pierwszy padł po roku, więc od 8 lat jadę na jednym...
Dyrusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:16
Telefon:: Sony
ROM: CD

Re: Zakup laptopa

Postprzez Flyagaric » 23 lut 2017, o 17:01

Ale tylko w serii IdeaPad. ThinkPady są od tych przypadłości wolne.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron