• Reklama

WLtoys, mini dron z kamerką

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez secretsanta » 23 sty 2015, o 22:30

Wltoys to producent dobrze znany fanom zabawek zdalnie sterowanych.
Quad-copter V66G to ich pierwszy produkt tego typu. To co ciekawe w tym mini dronie to wbudowana kamera o rozdzielczości 2 mpx. Obraz przez nią rejestrowany możemy na śledzić na monitorze zamontowanym na padzie sterującym. Ułatwieniem dla początkujących "pilotów" będzie opcja automatycznego powrotu do jednostki sterującej.
Mini dron WLtoys V66g jest do kupienia na aliexpress i u innych sprzedawców międzynarodowych za około 125 USD.
Warto tutaj dodać że w sprzedaży jest również inny quad-copter firmy JJRC, model V686 o dokładnie takich samych parametrach technicznych ale tańszy o 10 dolarów.

Obrazek
Obrazek

Źródło: gizchina
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Reklama

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez existe » 23 sty 2015, o 23:44

jakby ktos bardzo sie napalil na te zabawke, to warto zauwazyc mankamenty:
- kamera 1.5mpx
- czas lotu 10 min
- zasieg do 100 m
zrodlo ktore zacytowales - niestety pisze nieprawde "o tych samych parametrach obu wersji"
sa roznice w wielkosci oraz auto return, zreszta watpie aby w urzadzeniu za te cene automatyczny powrot wogole dzialal
urzadzenie nie posiada gps'a ani innego typu geo-lacznosci - wiec auto powrot jest tylko falszywa informacja i klamstwem, ktorego nie nalezy powielac, no chyba ze lata toto na uwiezi - no to ok Osmielam sie napisac to dementi stanowczo - wbew reklamom, bo wersji 686G nie ma na dzien dzisiejszy w sprzedazy, podobno za tydzien ...

hmm, nie polecam tego produktu ani dla dzieci - niestety to bardzo niebezpieczna zabawka, ani dla doroslych - nie polatasz tym na wolnym powietrzu bo minimalny wiaterek i ... poszlo :-)
ale przeciez to tylko moja opinia "))
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez secretsanta » 24 sty 2015, o 00:13

Nie bądźmy aż takimi pesymistami. Na ulepszone wersje nie będziemy chyba długo czekać. Ktoś musi zacząć przecierać ten szlak.
Co do parametrów, fakt gizchina wydaje się tym helikopterkiem mocno zafascynowane i ubarwili nieco swoją historyjkę. Choć przyznam szczerze, gdybym miał syna z przyjemnością wykorzystałbym to jako pretekst do kupienia takiej zabawki :)
Funkcja powrotu może być realizowana za pomocą fal radiowych, wystarczą dwa punkty namiernicze lub analizator za prawie ćwierć miliona zł...
albo postepujemy w sposób następujący: kupujemy dzwonek bezprzewodowy, w nadajniku bateryjkę zastępujemy wydajniejszym źródłem zasilania, guzik dzwonka zamieniamy na zwykły włącznik i uruchamiamy dzwonienie na stałe i taki nadajnik montujemy w dronie, nasz odbiornik czyli dzwonek pozbawiamy elementu dzwoniącego a za pomocą drutu przedłużamy antenkę i montujemy to w padzie sterującym(standardowa bateryjka da tutaj radę)
I tak mamy rozwiązany problem naprowadzania na "dom"
Po co komu GPS :)
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez existe » 24 sty 2015, o 00:36

secretsanta napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


szlak jest juz przetrarty (dji, walkera ..), ale oczywiscie swiat czeka na ulepszenia

ja wlasnie przestrzegam przed uleganiem emocji i kupowania takiej zabawki dla dzieci, ta zabawka ma 4 ostre noze ktore kreca sie kilka tysiecy obr na minute i nie ma co sie rozpisywac nad jakimkolwiek (nie)bezpieczenstwem takiego latajacego nozownika - zwlaszcza w rekach dziecka !
quadcopter to jest zabawa - ale dla doroslego czlowieka, a nawet im ....
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JIcLLrRdE2s[/youtube]
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez blue_voyager » 24 sty 2015, o 00:40

Ja tylko czekam, aż pojawi się pierwsza informacja o śmiertelnym wypadku spowodowanym przez nieumiejętne obchodzenie się z tego typu urządzeniem. Może to jest czarnowidztwo ale jak czasami widzę co ludzie wyprawiają to skóra cierpnie. A będzie gorzej bo już się mówi o tym, że to teraz number one wśród komunijnych prezentów. Strach się bać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez ddr » 24 sty 2015, o 00:50

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak chcesz mogę Ci przesłać kilka fotek, porozcinane oczy, poharatana krtań, najczęściej pocięte ręce.
Kilka takich przypadków dziennie, a ty czekasz na pierwsze info, hahahaha :D.
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez Kasztelan » 24 sty 2015, o 04:03

Kasztelan
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 02:09
Telefon:: chinski

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez secretsanta » 24 sty 2015, o 09:18

Trudno nie przyznać Wam racji, taka zabawka może być niebezpieczna. Tak samo jak bumerengi czy łuki a raczej strzały które miały na końcu przyssawki i zostałe one ściągnięte, albo prawo jazdy od 16 roku życia.
Pewnie nawet ludzie pierwotni tak byli tak samo przerażeni gdy sąsiad w jaskini obok rozpalił ognisko....
Czyli to kwestia czasu gdy Unia Europejska zabroni używania quadcopterów itp.
A tak na marginesie, kto dzisiaj wieczorem siedząc przy kompie napije się piwka? Tylko pamiętajcie, alkohol jest niebezpieczny.

Zabawki tego typu mogą być niebezpieczne, to fakt i nikt temu nie może zaprzeczyć. Ale znajdzie się sposób by był bezpieczniejsze a my nauczymy się z nimi "żyć". Tak wygląda postęp cywilizacyjny.
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez blue_voyager » 24 sty 2015, o 09:29

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak chcesz mogę Ci przesłać kilka fotek, porozcinane oczy, poharatana krtań, najczęściej pocięte ręce.
Kilka takich przypadków dziennie, a ty czekasz na pierwsze info, hahahaha :D.

ddr, ja wiem, że Ty lubisz wykpić wszystko co przeczytasz, ale zwróć z łaski swojej uwagę na to, że pisałem o informacji o wypadku śmiertelnym. Nie rżyj więc bez sensu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez ddr » 24 sty 2015, o 16:29

Koleś z rozprutą krtanią udławił się własną krwią - przypadek śmiertelny. I nie jedyny.
Duża część osób z pociętymi rękami umiera z wykrwawienia - kolejne przypadki śmiertelne.
Niestety nie mam informacji na temat tego z rozciętymi oczami.

Masz coś jeszcze do powiedzenia na ten temat?
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez blue_voyager » 24 sty 2015, o 17:15

Tak, mam. To, że jeśli te wypadki śmiertelne rzeczywiście były i nie jest to jedynie wytwór Twojej wyobraźni, to tylko umacnia to moje zdanie co do ryzyka jakie niesie traktowanie tego jak zabawkę.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: WLtoys, mini dron z kamerką

Postprzez snajp » 24 sty 2015, o 17:37

Jak by ktoś chciał samemu złożyć sobie quadcopter, polecam tą stronę
http://myquadcopter.weebly.com/wst280p.html
wszystkie części oczywiście z Chin.

Pochwały przyznane za posta: 2
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Następna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron