• Reklama

W jakich piwach gustujecie?

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: W jakich piwach gustujecie?

Postprzez slavo22 » 14 paź 2017, o 07:47

Jeśli chodzi o piwo to w moim przypadku lubię testować te z małych browarów. Jakoś inaczej smakują, nawet zwykłe jasne od tych tluczonych na taśmie. Ostatnio preferuję Gniewosza, Raciborskie i piwo z browaru na wrocławskim rynku - jest tam knajpa w ratuszu, mają swój browar i porter stamtąd jest najlepszym jaki piłem dotychczas.
A jeśli chodzi o wagę to zauważyłem że dużo daje ruch ;) Przytyłem ok 10 kg jak siadłem za biurkiem, potem wróciłem do ruchu i od biegania po kopalni w 3 miesiące te 10 kg się zgubiło. Diety za bardzo nie zmieniałem, aczkolwiek kawy już nie słodzę.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Reklama

Re: W jakich piwach gustujecie?

Postprzez cieplasek » 14 paź 2017, o 09:07

Odnośnie browaru noteckiego. To na początku 2000roku ja byłem w technikum w Goraju obok Czarnkowa to piwo noteckiego to było najgorsze piwo w sklepach :) ala małe mocne . Po kilkunastu latach patrzę a tu taka ekspansja . Ale nie pijam bo jakoś uraz został . Z piw to browar Fortuna szczególnie ciemne oraz Miłosław niefiltrowane .

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
cieplasek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 23:44
Lokalizacja: Wągrowiec
Pochwały: 9
Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Re: Odp: W jakich piwach gustujecie?

Postprzez eSbe » 14 paź 2017, o 10:06

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ty, ale wiesz, że pilsnery, to właśnie piwa jasne? Na wyspach znane jako lager, bo tu nawet na Budziejowickie mówią lager, a nie pils.
Więc coś pomieszałeś.
Beck's to taka sama masówka jak inne.



na bajerach pilsner to pils a jasne to helles : )
w każdym kraju czy regionie mają swoje piwa i inaczej je nazywają.

Jeszcze są rozne odmiany Weissbier (z obowiązkowym Weisswürst'em i słodką musztarda), ale tego to akurat nie lubie.

co do Becks'a to pełna zgoda, ale mimo to mi smakuje.
Paulaner też już nie jest żadnym regionalnym piwem i można zaliczyć ją do masówki.

Piwa tutaj są tanie i nikt raczej nie kupuje pojedynczych butelek, tylko przeważnie kupuje się całe kisty. No bo co to jest dać 15€ za 20 półlitrowych buteleczek złotego napoju
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Re: Odp: W jakich piwach gustujecie?

Postprzez Flyagaric » 14 paź 2017, o 12:09

eSbe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Muszę sobie sprawdzić czym się te helles odróżniają, bo to na pewno jest coś więcej niż odcień. Jasne, to w PL typ piwa (pils), ale każde państwo, które ma tradycje piwne inaczej to sobie nazywa i nie wszystkie kategorie są uniwersalne.
Blondes i Weiss też mają jasny odcień, ale ich do jasnych nie zaliczymy. Weiss, to po prostu pszeniczniaki - w PL chyba też już się utarło mówić na nie białe.
Ja zawsze jak mam okazję być w Reichu, to próbuję sobie tych piw co się zaczynają od 80c. Biorę jak najwięcej rodzajów i próbuję. Masz tam niesamowite możliwości jeśli chodzi o próbowanie :D Aż coś w dołku z zazdrości ściska.
W Polsce już było podobnie, ale widzę, że markety znów zawężają ofertę. Jakoś tak wychodzi, że najłatwiej dostępne zawsze mają piwa od dużych producentów, ech.

To co u was uchodzi już za droższe (80c wzwyż), to na wyspach cenowo jest nieosiągalne nawet dla najtańszych sików w Aldi... Najtańsze zaczynają się w okolicy 1E, a craft potrafią kosztować nawet 3E w sklepie!!
U nas też się raczej kupuje na kraty/kartony, ale z innych powodów - jest drogo i najlepsze promocje zwykle dotyczą wielopaków. Jak mi sie udaje kupić Guinessa po 25E za 24 piwa, to jestem szczęśliwy, bo to pół ceny.
Wspomniana Łomża Export, czy Perła Export, to tutaj 2-2.5E ... strach się bać.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: W jakich piwach gustujecie?

Postprzez afeasr » 14 paź 2017, o 14:09

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


weź sprawdź mistrzu ile kalorii ma piwo, bo gwarantuje że od niego dupa nie rośnie (chyba że wypijasz w hekto), jedynie co piwko powoduje to wzmożony apetyt, ale to samo jest po trawce, ale że tam się wdycha tylko dym to nikomu nie przychodzi na myśl że tyje od dymu XD
afeasr
 
Posty: 91
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 16:59
Pochwały: 4
Telefon:: sd

Re: W jakich piwach gustujecie?

Postprzez rm_125 » 14 paź 2017, o 15:21

A widziałeś kiedy grubego żula ?

Alkohol zaburza trawienie gdy np jesz i pijesz. Wtedy sie nieźle odkłada :D

Nie jestem miłośnikiem piwa jak już to wypije jedno na tydzień. Piwo ogólnie mnie usypia. Wole np dobry bimber
rm_125
AKTYWNY
 
Posty: 286
Dołączył(a): 26 paź 2013, o 12:00
Pochwały: 3
Telefon:: Note 4x
ROM: chiński

Re: W jakich piwach gustujecie?

Postprzez afeasr » 20 paź 2017, o 19:06

w biedronkach Miłosław Niefiltrowane i Pilzner za 2,69zł
afeasr
 
Posty: 91
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 16:59
Pochwały: 4
Telefon:: sd

Poprzednia strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość