• Reklama

TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez sloniacz » 7 cze 2016, o 17:10

za 3/32 zapłacisz 35$ więcej a jeśli nie używasz dwóch kart sim to masz przecież miejsce na kartę microSD (a przy odrobinie smykałki można mieć dual sim i kartę sd).
Za niewiele ponad 200$ można dostać ZUK Z1. Cały czas zastanawiam się czy to nie byłby lepszy wybór niż MIUI i Redmi Note 3 Pro. ZUK ma Cyanogenmoda czyli czysty podrasowany Andek i wszystko na pokładzie w doskonałej jakości (ekran bateria, dual sim,szybki skaner odcisków, tylko trochę wolniejszy procek ale za to 64GB wbudowanej pamięci, USB-C).
Xiaomi MI5
Avatar użytkownika
sloniacz
AKTYWNY
 
Posty: 226
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi MI5
ROM: xiaomi.eu

Reklama

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez djsun » 7 cze 2016, o 17:46

Ja miałem ten sam problem i zdecydowałem się na X800... Z tym iż nie będzie nowych rom-ów do tego modelu to bym się mocno kłócił. Tak też miałem na początku z z7 max a teraz na niego jest wszystko, od CM12-CM13 MIUI CUCO itd... Przy ilości jaka się na dzisiaj sprzedaje X800 w wersji USA spokojnie stawiam tezę że więcej teamów da wsparcie... Telefon z snapem 810 4 gb ram i 64 gb za 175 dolarów, niech mi ktoś znajdzie lepszą ofertę.
LeEco x800 Us
djsun
 
Posty: 177
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 19:33
Lokalizacja: Pl
Telefon:: x800
ROM: cuco

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez sloniacz » 7 cze 2016, o 18:15

X800 ma dużo więcej mocy od zuk z1 ale przy ekranie 2k i mniejszej baterii to kolejne cacko które z trudem dotrwa do wieczora

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Xiaomi MI5
Avatar użytkownika
sloniacz
AKTYWNY
 
Posty: 226
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi MI5
ROM: xiaomi.eu

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez djsun » 7 cze 2016, o 18:41

najwięcej zależy od romu i od samego użytkownika. Jak ktoś katuje cały dzień telefon z apkami obciążającymi go na maksa to żadna bateria nie wytrzyma... Co nie zmienia faktu że mogli dać większą baterię, chociaż czytając wątki odnośnie tego modelu akurat na baterię nikt się nie uskarżał a przynajmniej sobie nie przypominam....
LeEco x800 Us
djsun
 
Posty: 177
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 19:33
Lokalizacja: Pl
Telefon:: x800
ROM: cuco

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez sloniacz » 7 cze 2016, o 19:28

Ale jednak SOT 4 godziny a 8 godzin to jest duża różnica. I żaden rom tego istotnie nie zmieni

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Xiaomi MI5
Avatar użytkownika
sloniacz
AKTYWNY
 
Posty: 226
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi MI5
ROM: xiaomi.eu

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez prawdydawca » 9 cze 2016, o 11:57

Cześć,
Xiaomi Mi4c, czy Mi4? Jakie są różnice zasadnicze? Który lepszy aparat oraz wydajność? Jak na ich tle wypada Redmi 3? Wszystkie mają podobną cene na Goldway'u.
A może Redmi Note 3 Pro? Trochę droższy, trochę obawiam się, że za duży i nie wiem jak aparat się w nim sprawuje.

Z góry dziękuję za podpowiedź.
prawdydawca
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 cze 2016, o 22:56
Telefon:: Lumia

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez Flyagaric » 9 cze 2016, o 12:10

Aparat lepszy chyba jednak w Mi4c. Mi4 ma stabilizację w wideo. Mi4 sprawia trwalsze wrażenie, bo ma metalową ramkę, ale Mi4c nie robi wrażenia tnaiochy. Wydajność lepszą ma Mi4c, bo to nowszy i mocniejszy SoC. Dzisiaj brałbym chyba Mi4c, ale w wersji 3/32GB, bo oba nie mają slotu SD.
Redmi 3, to zupełnie inna klasa - tańsze komponenty, słabsze transfery, sporo słabszy SoC, itd. Ma za to ogromną baterię i slot SD i w dodatku może się okazać wcale wystarczający do wszystkiego co robisz, o ile nie grasz w jakieś wymagające gry. Redmi to przyzwoity średniak, a seria MI, to w nomenklaturze Xiaomi jest klasa premium. Jeśli bateria jest dla ciebie priorytetem, to powinieneś się skupić na Redmi. Jeśli nie jesteś w stanie pogodzić się z przeciętnym aparatem, to patrz raczej na fony MI.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez prawdydawca » 9 cze 2016, o 23:36

Możliwe że jednak zdecyduję się na Le One Pro, w dobrej cenie teraz jest (190$). Zastanawia mnie tylko oprogramowanie - trzeba coś od samego początku instalować? To będzie mój pierwszy telefon z androidem i nie jestem za bardzo w temacie. Jak wygląda sprawa z gwarancją na telefony z Chin?
prawdydawca
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 cze 2016, o 22:56
Telefon:: Lumia

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez Flyagaric » 9 cze 2016, o 23:51

sloniacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Popularna pomyłka, bo ludzie strasznie narzekają na ten system. W ogóle nie wspierany i ponoć masa bugów. CyanOS ponoć stracił kontrakt na ZUKi 2 przez to słabe wsparcie. To nie jest to samo co CM, tutaj nikt się nie rzuca łatać bugi zaraz po raporcie.

prawdydawca napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Telefon robi w łapie spore wrażenie. Do tego ma naprawdę mocny hardware. Sęk w tym, że trzeba sporo żonglować softami i możesz mieć problem. Primo: nigdy nie wiesz co sprzedawca zainstaluje i możesz dostać kukułcze jajo, więc lepiej zainstalować samemu coś z pewnego źródła. Secundo: różnym ludziom nie działają różne rzeczy na tych samych softach. To może rodzić sporą frustrację. Mogą ci się jak innym pojawić problemy z wifi i BT. Ten zakup polecam tylko jeśliś świadomy ryzyka i liczysz się z tym, że może cię to swędzieć.
Patrz co kolega Rafał1435 pisze w tym wątku:
letv-le1-pro-x800-vs-elephone-p9000-t28125.html

Mi4c, to jednak spore ryzyko i oprócz MIUI jest na niego sprawdzony i działający Cyanogen Mod (tak jest: CM, a nie Cyanogen OS).
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez prawdydawca » 10 cze 2016, o 19:23

@Flyagaric: Mi4c to też spore ryzyko? Bo nie do końca rozumiem twoje ostatnie zdanie. Po twoim wpisie jednak bardziej skłaniał bym się w stronę Mi4c niż Le one pro...
Dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi :)
prawdydawca
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 cze 2016, o 22:56
Telefon:: Lumia

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez Flyagaric » 11 cze 2016, o 13:55

Sam się nie rozumiem. Miało być 'X800, to spore ryzyko' oczywiście. Tym bardziej jeśli nie lubisz grzebać i nie masz doświadczenia w żonglowaniu ROMami.
Sorry za pomieszanie. Ja bym brał Mi4c - spokojniejsza głowa. X800, to wspaniałe wykonanie i hardware, ale męka z softami. Mi4c to bardzo dobre wykonanie i hardware, oraz fajne softy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez chlon123 » 17 cze 2016, o 10:49

Jeżeli nie gram w gry, to warto dopłacać do RN3 Pro w wersji 3/32? Zastanawiam się nad tym telefonem, jednak nie wiem, czy warto. Znowu mając do wyboru RN3 Pro w wersji 2/16 nie wiem, czy nie lepiej wybrać RN2 Prime 2/32?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
chlon123
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 cze 2016, o 12:23
Telefon:: Motorola Moto G

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama