• Reklama

TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez Rura » 3 wrz 2019, o 21:05

chinczyk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Może niepotrzebnie walisz focha?
Napisałeś, że szukasz smarka... I uparłeś się na smarka za niecałą stówę, a temat dotyczny tak jakby droższych? Ze dwa razy?
I nie zgodzę się z soniciem... Osobiście uważam, że Umidigi F1Play, czy ostatni X (obydwa w granicach 170 dolków) robią zupełnie znośne foty... A i bata wytrzymuje... I mają nadspodziewanie fajne ekrany... O pleckach nie wspomnę.
Napisz pytanie we właściwym temacie i w ów czas możesz Pan fochować... ;-)
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Reklama

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez Alyaa » 5 wrz 2019, o 11:34

Witajcie. mam nadzieję, że post w temacie będzie :) Mój Oukitel K6000 pro zaczął mieć problemy z ładowaniem, naprawiony, ale postanowiłam skorzystać z sierpniowych wyprzedaży na Ali i tak został zakupiony Cubot Max 2 z gradientową obudową. Zamówiony w nocy w piątek, w poniedziałek wysłany z magazynu PL, we wtorek rano był już u mnie. Zapłaciłam przez P24 516z (z kuponami). Telefon przyszedł naładowany, sprawdzony, od razu gotowy do uruchomienia. Bez problemów dokonałam migracji ze starego Oukitela. Wyświetlacz może nie powala rozdzielczością, ale dla mnie wystarczy.Za to na dworze w słońcu nie ma problemu z korzystaniem, co jest sporym plusem. Zależało mi na dużym ekranie (czytam sporo ebooków na telefonie) i braku aż takich przekłamań kolorów na zdjęciach jak było w przypadku Oukitela (kolor fioletowy zawsze na zdjęciach był niebieski, niezależnie od oświetlenia). No i się nie zawiodłam, zdjęcia mają naturalne kolory, a dużej rozdzielczości mi nie potrzeba (od tego mam aparat). Przy okazji czekała mnie wizyta w salonie i wymiana karty sim na nano. Już mogę stwierdzić, że u mnie zasięg na kartach bardzo się poprawił (w porównaniu do Oukitela i Lumii) - jest nawet na karcie sim, na której w poprzednich telefonach miałam tylko w jednym miejscu. Bateria wytrzymuje 2 dni na pewno mimo sporego użytkowania (jak to nówka telefon) i problemów z siecią (nie ma u nas dominujących nadajników). Płynność działania przy 4gb RAMu jak dla mnie ok (porównywalna do Ulefona kumpeli, który ma 6gb RAMu, ale to starszy model). Jak dla mnie strzał w dziesiątkę, chociaż dla wielu będzie przeszkadzać rozdzielczość. Dla mnie minusem jest brak case'ów na Ali dla niego.Za to mąż zakupił na Gearbeście tego samego dnia Cubot Questa. Czekamy na to aż dotrze. Cena podobna (różnica w groszach), ale mniejszy ekran i niby wytrzymalszy. Zobaczymy. Ciekawe ile teraz się czeka na priority line na GB.
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez Flyagaric » 6 wrz 2019, o 09:10

Z tymi Oukitelami, to bym też ostrożnie. To mi się bardzo nie spodobało:
oukitel-c8-t39020.html
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez Alyaa » 6 wrz 2019, o 18:56

To nie tylko na Oukitelach, bo coraz częściej sie o tym słyszy. U mnie na tych starych było ok, na Cubotach też, zobaczymy ten od męża jak dotrze.
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez zimon » 10 wrz 2019, o 21:32

czy w cenie do 200$ znajde cos lepszego niż
Xiaomi Mi A3 4/64 Global Version Grey/Blue
Cena 172,99$
?
zimon
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2 sie 2015, o 16:04
Telefon:: nubia m2 / le max 2

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez rodan77 » 11 wrz 2019, o 07:27

Lepszy w czym ?
Napisz może jakie masz priorytety bo na tak postawione pytanie to ciężko odpowiedzieć.
Np. Meizu X8, Meizu 15, Realme 3 Pro.
każdy z nich jest lepszy od Mi A3 w jakimś aspekcie.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez zimon » 11 wrz 2019, o 09:00

Głównie aparat bo telefon dla teściowej, słyszałem że wyświetlacz słaby bo nie fhd tylko HD, ale czy to jest bardzo zauważalne i na minus?
zimon
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2 sie 2015, o 16:04
Telefon:: nubia m2 / le max 2

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez rodan77 » 11 wrz 2019, o 09:35

To Meizu 15 powinien być ok. Chyba, ze teściowa używa intensywnie to problemem może być mała bateria.
Dodatkowo ma kompaktowe wymiary co często jest ważne dla teściowych :)
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez CozzY » 5 paź 2019, o 18:08

Witam

Mam lekki przystanek przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegoś chińczyka dla mamy. Kobieta leciwa (75 l. żeby ktoś nie pomyślał że leciwa to 45 lat), do tej pory jechała na Lumii z Windows Phone i w zupełności jej wystarczało. Niestety WhatsApp będzie na WP tylko do końca roku, a to apka podstawowa dla niej.

Wymagania prawie żadne, ponad te:
- stabilne działanie przy użytkowaniu podstawowych funkcji
- bateria która nie będzie wymagała ładowania po godzinie rozmowy [WINKING FACE]
- czytelny, duży display
- LTE B20 też by było miło bo mieszka w małym miasteczku

Żadnych wymagań w stosunku do aparatu, wydajnego układu do gier, NFC, czytnika linii papilarnych itp.

Zastosowanie to głównie wspomniany WhatsApp (długie rozmowy, czasami z kamerą, przeglądanie zdjęć i filmów z wnukami), bzdury typu Plotek i Pudelek, pogoda.

Aktualnie, stosując kryterium ceny max. ok. 100 EUR oraz w/w parametrów wytypowałem:

- Umidigi A5 Pro
- Umidigi Power

Nie miałem do tej pory do czynienia z tą marką. Sam używałem bądź kup kupowałem dla rodziny Xiaomi, Meizu bądź Leeco. To Umidigi chyba powoli wychodzi z tego najniższego segmentu i do tak prostych zadań powinno się nadać, ale mogę się mylić.

Macie jakieś doświadczenie z tymi modelami?

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
CozzY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 14:55
Pochwały: 1
Telefon:: Leeco Le Max 2

Re: TOP 10 smartfonów do 800zł (200$)

Postprzez masterwilo » 6 paź 2019, o 15:28

Cena (bez VAT): 800zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: >6 cali
Ilość RAM/ROM/Procesor: 6 gb
Dual/Single sim: nie musi być
Preferowane marki: rozważę każda jeśli warto
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętne
Wymagania (parametry, funkcje): bateria, która wytrzyma > cały dzień, dobry aparat, dobry GPS, nie musi być NFC, sklep Play,
Opis:
Szukam tel o specyfikacji jak powyżej. Rozważam tylko nowy sprzęt.
Z góry dziękuję za pomoc.
masterwilo
 
Posty: 65
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 08:56
Telefon:: LG

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron