• Reklama

Telefon do ok. 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez _Michal_ » 21 sty 2018, o 19:51

Witam,
to mój pierwszy post na forum.
Obecnie używam Lenovo K5, które chciałbym wymienić na coś lepszego.
Ekran jaki mnie interesuje to 5.2 - 5.7.

Myślę o Coolpad cool1 ze względu na dobry aparat, który jest dla mnie najważniejszą kwestią, ale zniechęca mnie bardzo niska trwałość wyświetlacza. Podobno wyjątkowo łatwo pęka i jest to wada fabryczna.

Czy inne telefony Leeco w podobnej cenie są równie warte uwagi i czy mają lepsze - niepękające wyświetlacze? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy ekran można rozbić, ale do tej pory miałem telefony głównie Lenovo także z gorilla glass i mimo upadków z dużych wysokości żadnego ekranu nigdy nie rozbiłem.

Jeśli nie Cool1, czy inny telefon od Leeco, to może coś innego możecie polecić?
Od kilku dni jest promocja telefonu Sharp Z3, który wydaje się dobrą propozycją, jednak informacji o nim w sieci jest jak na lekarstwo.
_Michal_
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 sty 2018, o 19:41
Telefon:: Lenovo

Reklama

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez jeedek » 21 sty 2018, o 20:26

Jak możesz dołożyć do 160$ to Nubia M2 wydaje się być ciekawa
+ aparat (nie wiem czy lepszy jak w Cool 1 zobaczę jak przyjdzie)
+ amoled
+ QC3
+ wygląd

- stary android (cool też ma a nakładka wg mnie jest do kitu)

Rozważyłbym
LeEco Le Max 2 - piekielnie szybki, sprawia wrażenie lepiej wykonanego - aparat trochę gorszy w dzień ale za to z optyczną stabilizacja obrazu. Duże wsparcie społeczności na minus bateria
LeEco X722 - to co na górze ale mniejsza wsparcie społeczności ale lepsza bateria
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez avatarek » 21 sty 2018, o 22:50

Nie cool1 tylko jeśli jużto Leree 3. To to samo co cool1 tylko z dodanym b20 ( dodatkowe pasmo LTE)
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez jeedek » 22 sty 2018, o 00:04

Na lightinthebox kupisz cool 1 za 104$ czyli 16$ taniej jak LeRee i dodatkowo tanio ubezpieczysz od VAT. Jeśli nie potrzebujesz B20 to cool1 to dalej lepsza opcja. Szczególnie, że PDM w banggood tanie już nie jest.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez _Michal_ » 22 sty 2018, o 09:34

Dzięki za propozycje.

Czy Leree 3ma taki sam, wadliwy ekran jak Cool1? Jak sprawa z ekranem wygląda w przypadku LeEco Le Max 2?
Zbyt dużo negatywnych opinii jest na temat ekranów w Cool1. Jak już pęknie, to podobno bardzo ciężko dobrać taki, który będzie dobrze dopasowany do telefonu.

Widziałem też w dobrej cenie Vernee M5. Wyświetlacz co prawda 5.2, ale może wystarczy.
Nubia M2 wydaje się ok, chociaż jak już miałbym dopłacać, to chyba wybrałbym Sharpa Z3.
_Michal_
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 sty 2018, o 19:41
Telefon:: Lenovo

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 22 sty 2018, o 12:18

_Michal_ napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To nie kwestia ekranu, a jego umocowania. Niektórym upadał już parę razy i mają cały. Innym pęka od byle pierdnięcia. Pęka raczej digitizer, ale jest, oczywiście, zintegrowany z ekranem. Prawdą jest, że kupując zamiennik, to nie wiadomo co dostaniesz, bo z komentarzy wynika, że każdy dostaje ciut inny ekran... Jeśli się na niego zdecydujesz, to skazany jesteś na jakieś etui z mocno wystającym nad ekran rantem. LeRee, to będzie to samo, bo to te same fony. Tylko brand dali inny.

Z pozostałych 3-ech, to właściwie są wciąż bardzo nowe - przynajmniej w sensie, że do tej pory nie miały zbyt wielu userów. Najbardziej obiecująco wygląda Nubia, ale rewelacji nie ma. Nubie zwykle mają bugi w sofcie i firma nie garnie się do ich poprawiania. Podpytałbym tych co już je dostali, czy tym razem są to uciążliwe rzeczy, czy pierdoły.
Sharp wygląda świetnie na papierze, ale to jest jedna wielka niewiadoma. Filmiki na YT, które wychwalają jego aparat są IMHO, mało wiarygodne. Nie wiadomo jak sprawdzi się ROM, bo oni raczej nie robili wersji INT swego softu.
Na twoim miejscu poważnie rozpatrywałbym jeszcze LeEco X722.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez avatarek » 22 sty 2018, o 19:52

Le max 2 to 5,7 qhd z baterią 3100 mah więc lekki żart.

Nubia m2 i x722 to telefony do 170 usd ( wliczając wysyłke) a nie do 130.

do 130 to jest redmi 4x i leree le 3 ( cool1 z b20)
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Ironclad » 25 sty 2018, o 03:55

avatarek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Żart nie żart, ale masz topowy hardware i specyfikację, która miażdży wszystko do $200 i uczucie, gdy odłożysz telefon na 50 min i masz w pełni naładowaną baterię, quick charge 3.0 działa perfekcyjnie. Tak więc żarty włóżmy między bajki.

Wysłane z mojego NX595J przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY
 
Posty: 501
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 02:10
Pochwały: 18
Telefon:: OnePlus
ROM: OxygenOS

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez droite » 25 sty 2018, o 13:05

Ironclad napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

brałbym go bez zastanowienia, gdyby nie to że w LITB w przywoitej cenie dostępny jest tylko różowy.. to samo Leeco Le Pro3 Elite X722 za 169$ ale tylko na bangood
droite
 
Posty: 69
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 17:05
Pochwały: 2
Telefon:: Redmi Note 2

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez tpawel » 25 sty 2018, o 13:58

X722 różowy? Były w ogóle takie? To na 99% jest normalny zloty

Wysłane z Le Pro3
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez jeedek » 25 sty 2018, o 14:12

droite napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

brałbym go bez zastanowienia, gdyby nie to że w LITB w przywoitej cenie dostępny jest tylko różowy.. to samo Leeco Le Pro3 Elite X722 za 169$ ale tylko na bangood

Sam go miałem zamówione i jakos by mi ten róż nie pasował. Ale są szkła haftowane na cały przód i by zaslonily ten róż z przodu. Do tego etui i było by ok.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez avatarek » 25 sty 2018, o 15:00

Ironclad napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Żart nie żart, ale masz topowy hardware i specyfikację, która miażdży wszystko do $200 i uczucie, gdy odłożysz telefon na 50 min i masz w pełni naładowaną baterię, quick charge 3.0 działa perfekcyjnie. Tak więc żarty włóżmy między bajki.

Wysłane z mojego NX595J przy użyciu Tapatalka

x722 tez ma qc3, tez ma snapa 820, ma lepszą baterie. JEdynie stabilizacji nie ma w x722, dopiero w x720 droższym 2 krotnie jest. Jesteś pewny, że to stabilizacja optyczna a nie cyfrowa.... to chyba nie te pieniądze na stabilizacje optyczną.... Pewnie działa ale nie w full resolution czyli cyfra
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron