• Reklama

Telefon do ok. 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez as1as » 16 lis 2017, o 18:06

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak wygląda sprawa z softem na Cool1, wszystko działa OK czy trzeba samemu wgrywać.
Na JD są dwie wersje po 126.99$ i w jednej można wybrać oprogramowanie z rootem chyba?
Nigdy tu nie kupowałem, zawsze na Ali. Są jakieś kupony?
Naprawdę nie mam czasu czytać forum dlatego proszę o radę.
A fona muszę kupić teraz bo niestety poprzedni zaliczył podłogę i amen.
I jeszcze jedno czy jest szybsza przesyłka niż standardowa do 60 dni.
Avatar użytkownika
as1as
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:37
Pochwały: 2

Reklama

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez omi » 16 lis 2017, o 18:33

Jeśli JD to możesz poczekać na kolejne kupony. Na święta czy nowy rok zapewne jakieś będą, a czy na czarny piątek i czy nadal będzie dostępny Cool1 to nikt nie wie.
JD generalnie słynie z pachnących nowością niezasyfionych badziewnym softem fonów i to trzeba im przyznać.
Soft co prawda trzeba zmienić, ale zwykle nie ma aż tylu problemów niż gdy są wgrane syf softy sprzedawcy. JD sprzedaje czystą chińszczyznę - to duży plus dla JD Collection.
Z VAT-em bywa różnie i nie idzie tu tyle o szczęście, a jak wyślą.
Coo1 teraz masz też w innych sklepach. Możesz też wybrać coś innego.
Z braku laku redmi note 4 na Snapie 625 z Band 20 to też ciągle dobry i bezpieczny wybór, a sporo tego i to w dobrych cenach.
Może i aparat gorszy (nawet sporo), ale jak nie spodoba się to zawsze ktoś przygarnie jak Ci się znudzi, a Cool-a nie wiem. U nas ma drugą młodość.
Sam mogłem wziąć z jd wersję 4/32 za 114,99$ ale nie chciałem.
Bawić się, wgrywać softy i później robić komuś prezent mi się nie chce, zaś zarobienie stówki (jeśli dojdzie bez VAT) na Kolegach z forum też mnie nie kręci.
To dobry fon, ale podstawa by Tobie podobał się - przynajmniej w chwili zakupu. Czarny nigdy nie będzie i band 20 też nigdy nie będzie miał.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez avatarek » 16 lis 2017, o 20:18

czekać półtora miesiąca by zaoszczędzić 15-30 zł xD
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez omi » 16 lis 2017, o 20:28

Nie idzie o to by zaoszczędzić, a o to by kupić znacząco drożej niż Kolega z forum.
I tu już serio czy po trosze tak nie macie. Ja przynajmniej tak mam, szczególnie gdy kupuję coś do czego nie jestem przekonany.
Jeśli zaś coś już mega mi pasuje (niestety jeszcze nigdy nic z Chin) to ma to mniejsze znaczenie. Coś podoba mi się, chcę i już. Cena ważna, ale bardziej chcę i już ;-)
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez as1as » 16 lis 2017, o 20:46

Dzięki za odpowiedź.
Nie potrzebuję topowego telefonu (to dla syna) tylko coś w granicach właśnie 130$ w jak najlepszych parametrach (stosunek cena/jakość). Ja mam x501 i bawiłem się w zmianę ROMów, także jak coś trzeba wgrać to nie ma problemu. Xiaomi też ogarnę bo mam w domu i Redmi 3 Pro na snapie 650 i Redmi 4x. Także Note 4x to dobry pomysł 5.5 cala mnie (syna) interesuje. Zbliża się czarny piątek także może coś jeszcze okazyjnego się znajdzie, jednak poczekam młody znalazł jakiś zastępczy telefon i poczekam na dobrą okazję.
Avatar użytkownika
as1as
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:37
Pochwały: 2

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez omi » 16 lis 2017, o 20:56

Jak masz x501 to może rzeczywiście Cool1 lub jakis inny Leeco. Nie jesteś leszczem co zaczyna od zera, czy leniem co nie ma ochoty na zabawy, więc śledź promocje.
Zabawy nic nie zastąpi, jeśli masz czas pobawić się. Tu pasjonaci co sobie poradzą, ale nie każdy taki jest, lub ma ochotę, a wówczas tylko Xiaomi lub wycieczka do sklepu.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 17 lis 2017, o 15:11

Akurat Cool 1 tej zabawy nie wymaga. Jeśli nie zrobi się automatycznego update'u po wyjęciu fona z pudełka, to wgranie LeRee, czy India (oba ROMy firmowe) jest badziewnie proste.
Zabawa zaczyna się jak chcemy coś więcej: root, twrp, Andek 7, itp, itd.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez boldboy77 » 20 lis 2017, o 13:10

znowu pojawiły się Coolpad cool1 od 112$ w zależności od ilości RAM, ROM i koloru
https://www.joybuy.com/3297793.html?isActivitying=false
boldboy77
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 wrz 2017, o 16:15
Pochwały: 2
Telefon:: Coolpad Cool 1
ROM: EvolutionX

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez srambo » 22 lis 2017, o 16:04

Nieuchronnie zbliża się czas wymiany mojego Oukitela k4000 na coś nowego. Swoje już przeszedł, trudy znajomości ze mną widać od pewnego czasu na wyświetlaczu. To cud ,że wytrzymał blisko dwa lata.

Od jego następcy oczekuję przede wszystkim dobrze działającego GPSa (tu był z tym problem) oraz solidnej baterii i ogólnego wykonania. Aparatu używam sporadycznie więc nie musi być jakiś super, w gry też nie gram. Zdarza mi się za to wypełniać różne dokumenty w excelu czy wordzie oraz oglądać mecze czy seriale. Używam też telefonu jako hotspotu wifi.

Wywnioskowałem z forum ,że najlepszymi wyborami będą obecnie Xiaomi Redmi Note 4 oraz Coolpad Cool1. Proszę o propozycje jeśli polecacie coś innego. Budżet może być troszkę wyższy niż w tytule, chciałbym się zmieścić w 600 pln.

Generalnie raczej nie ogarniam tych wszystkich rootów, romów itp ale mógłbym się w to pobawić, czas mam.
srambo
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 21:57
Telefon:: samsung

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez GrekuPL » 22 lis 2017, o 19:30

Witam wszystkich, żona zdecydowała się zakupić telefon w Chinach i teraz pytanie do Was, co wybrać? Nie ukrywam, że nie mam zielonego pojęcia na co zwrócić uwagę, co wybrać. Telefon ma działać u nas w PL, ma mieć menu w języku PL. Pytanie moje a dokładnie żony czy jest możliwość instalowania aplikacji tj. są dostępne np. na androida? :) Opcje zakupu są dwie, albo sami kupujemy na alli albo koleżanka żony co mieszka w Chinach nam kupi i przywiezie na święta do PL. Pytanie co wybrać najlepszego do 130-150$...
GrekuPL
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 19:26
Telefon:: sony xperia m5
ROM: xxx

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez tpawel » 22 lis 2017, o 19:43

Poświęć godzinkę i przeczytaj chociaż 20 ostatnich stron najpierw

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Herezja » 22 lis 2017, o 20:36

Popieram przedmówcę.
Rozumiem lenistwo ale nie aż tak przerażające.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron