• Reklama

Telefon do ok. 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 28 kwi 2016, o 22:00

No dobra, to nie zmieniaj tematu i powiedz co miało wtedy lepszy aparat w tym budżecie?

Faktycznie bardziej 150$ niż 100, ale 186, to już była twoja fanaberia ... nie moja sprawa.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez motiv » 28 kwi 2016, o 22:06

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Hahaha tp Ty zmieniasz temat i swpje zdanie jak choragiewka i fanaberie to Ty prawisz ciagle...
Nie mial w reku telefonu i sie wypowiada.
Twoje zdanie na ten temat jest dla mbie ponizej poziomu i nie biore wpgole pod uwage przy wyborze jakiegokolwiek telefonu pod zadnym wzgledem.
A jak juz twierdzisz ze redmi 2 ma ok aparat to juz wogole smiech na sali.
Zacznij opisywac rzeczywistosc a nie klepies w kazdym temacie jak znawca nie majac nigdy telefonu w reku...
Ale coz net i papier przyjma wszystko i znajdzie sie jakis co sie zlapie ba twoje herezje, idz do tematu mi5 tam masz ciagle zdanie o tym telu mimo ze nawet go nie masz....
Zal...
A do kolegi ktory chce kupic telefon wyzej, jesli zalezy Ci na aparacie nie ufaj wyzej temu panu, redmi 2 mial i ma vardzo kiepski aparat.
Ale coz pan wyzej mial kazdy telwfon chinski w reku....

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez motiv » 28 kwi 2016, o 22:14

Np jiayu g5s ktory w tym.czasie byl juz za 120-130 dolcow, jiayu g4c, zte v5s redbull... Itp itd itp.itd


Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 28 kwi 2016, o 22:25

Strasznie się podnieciłeś, a to się może niezdrowo skończyć dla ciebie, ale, że zarzucasz mi, że mówię, że ma ok aparat, to zacytuje siebie, żebyś czasem nie pękł, i może postarał się skupić na rozumieniu tekstu:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gdzie tu widzisz, że napisałem, że jest ok? Ochłonąłeś? Rozróżniasz czasy gramatyczne? Gdzie zmieniłem zdanie? Spasuj chłopcze.

Po czym wnioskujesz, że w ręku Redmi nie miałem? Tego Jiayu, to na pewno nie miałem, ale zdjęcia z Redmi 2 to mi się akurat podobały. Nie będę teraz szukał porównań tak starych fonów, ale ogólnie, to ekscytuj się dalej sensorami, ale ja wolę sobie sample oglądać i oceniać po jakości zdjęć, nie parametrach, ok?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez tpawel » 28 kwi 2016, o 22:37

Spokoj chlopaki;)
100$ kosztował w Chinach, to że po drodze do nas zarabialy jeszcze inne osoby to już inna sprawa. W tej cenie nie było konkurencji
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez motiv » 29 kwi 2016, o 05:19

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gdzie tu widzisz, że napisałem, że jest ok? Ochłonąłeś? Rozróżniasz czasy gramatyczne? Gdzie zmieniłem zdanie? Spasuj chłopcze.

Po czym wnioskujesz, że w ręku Redmi nie miałem? Tego Jiayu, to na pewno nie miałem, ale zdjęcia z Redmi 2 to mi się akurat podobały. Nie będę teraz szukał porównań tak starych fonów, ale ogólnie, to ekscytuj się dalej sensorami, ale ja wolę sobie sample oglądać i oceniać po jakości zdjęć, nie parametrach, ok?

Akurat ja oceniam z porownan wykoannych wlasnorecznie zdjec, mam takze porownanie z tamtego okresu do coolpada 7320 i F1 oraz do jiayu g4c, g5s ta slabsza wersja,zte v5s redbull, kazdy z nich mialem w lapie j kazdym z nich eobilem foty i wiem ze redmi 2 wymiekal. Teraz mam
Ht7 pro, redmi 2 na sprzedaz, redmi note 2 i mi 4 a wczoraj akupilem drugi mi4
Takze g... mnie obchodza sample z neta. Patrze na komorce i na Pc oraz na wydruku na jakosc zdjec robionych tym samym obiekta w tym samym oswietleniu, moze nie sa one profesjonalne i nie na statywie ale zawsze lepsze miec w lapie tel.niz opinie z neta.
Takze nie mow mi co i jak, bo wiem ze bily go na glowe w jakosci zdjec.
Fakt nie mialy lte itp... Ale akurat porownujemy aparat.

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 29 kwi 2016, o 12:58

Dalej jesteś silnie podniecony, co wyklucza rzeczową dyskusję, ale postaram się odpowiedzieć.
Primo - twoja ocena jest subiektywna i nie musi nic znaczyć dla mnie ani innych, jak pisałem - mnie się zdjęcia z Redmi 2 bardzo podobały jak na tamten czas i jego budżet. Natomiast dobra opinia o aparacie Redmi 2 była dość powszechna i nie jest to tylko mój wymysł. Ja zawsze piszę, co mi się nie podoba w danym aparacie i zaznaczam, że nie podoba się to mnie - nie narzucam mojej oceny innym.
Możesz wymieniać jeszcze więcej telefonów (kreujesz się na experta, czy jednak chcesz wymieniać uwagi?) w tej dyskusji, ale to nie zmienia faktu, że jednak rozmawialiśmy o aparacie Redmi 2 i dryfujesz od meritum.
Powtórzę - nie dodają powagi twoim argumentom uwagi o tym, że kupiłeś Redmi2 za równowartość $186, jego ceny to żadna tajemnica.

Secundo - ani myślę przeszukiwać teraz internety, żeby ci cokolwiek udowodnić, bo mowa o starych fonach i rzeczach, które nikogo dziś nie obchodzą. Ja nie muszę koniecznie być górą w jakiejś internetowej przekrzykiwance (bo do tego to sprowadzasz) z internetowym napinaczem i zwyczajnie nie będę w tym brał udziału. Jak wrócisz do rzeczowych argumentów i faktycznie będziesz chciał pogadać o aparatach w fonach, to chętnie do tego wrócę.

A tym czasem, ponieważ zgadzamy się w jednym - dziś aparat Redmi2 nikogo nie zachwyci nawet w budżecie do $130 - to dalsze kontynuowanie tej pyskówkio Redmi 2 będzie off-topiciem, więc z mojej EoT.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez cebularz » 13 maja 2016, o 10:22

Testowałem takie telefony:

- Ulephone Be Pro

- Elephone P8000

- Letv x500

- Redmi Note 2

- Redmi3

- Lenovo K3 Note

- były też Blubbo, Blackview i inne niskobudżetowce ale ich nie biore pod uwagę z wiadomych przyczyn...

Każdy z nich dokładnie przetestowałem przez okres około miesiąca;
nie będę się rozpisywał na temat każdego z nich, każdy ma swoje plusy i minusy ale uważam że najlepszy z nich to Lenovo K3 Note ( za całokształt ) - zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę że aktualnie cena jego to 100 $.
Avatar użytkownika
cebularz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 14:42
Pochwały: 10
Telefon:: Chiński
ROM: z Chin

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 13 maja 2016, o 12:02

Hehe, dość niespodziewany wynik podsumowania. Fon jednak swoje "lata" już ma i nie wiem czy jest wystarczająco przyszłościowy. Fon był bardzo lubiany swego czasu, ale pojawiło się tyle konkurencji, że praktycznie zniknął w ich natłoku.

Nie wiem, czy ma sens wrzucanie do jednego porównania 5 i 5.5 calowców. Dla mnie 5.2+ nie wchodzi w grę, inni nie wezmą nic mniejszego niż 5.5.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez cebularz » 13 maja 2016, o 12:45

Porównywałem całokształ, właściwie wybrałem stosunek jakość/wydajność/cena/ i ogólne użytkowanie - Lenovo, pomimo juz starego procka 6752 spokojnie daje rade (aktualnie na Cyanogenmod 12.1 48tys w antutu, fakt bateria jest średnia ale to jedyny minus(tragedii nie ma), ale np porównywalnie z Letv x500 który pomimo wgrania wówczas na tamten czas aktualnego firmware jest minimalnie dłużej,
Kwestia aparatów - wg moich testów:
BePro < RMN2 < Letvx500 < K3 Note =< Redmi3 < Elephone P8000
(Jesli chodzi o aparart jeszcze po drodze był RMNote 3 i włożyłbym pomiędzy K3 Note a Redmi 3, ale do ogółu porównania go nie wkładam bo miałem go bardzo krótko)
Tak P8000 robił wg mnie najlepsze zdjęcia i to się do dziś nie zmienia.

Przypomnę że K3 Note waży 150 gr przy 5,5 cala to naprawdę wyjątek.

Takie są fakty i odczucia po doświadczeniu z wspomnianymi telefonami.
Avatar użytkownika
cebularz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 14:42
Pochwały: 10
Telefon:: Chiński
ROM: z Chin

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez marx » 15 maja 2016, o 13:45

moim zdaniem LeTV X500 robi znacznie lepsze fotki niż Redmi 3
marx
Administrator
 
Posty: 12531
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 16 maja 2016, o 14:38

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


I tu wychodzi subiektywny odbiór. Ja widziałem to podobnie do ciebie, ale oceniam tylko po samplach, więc całokształtu (szybkość focusa, wygoda używania aparatu, itd) ocenić nie mogę. Natomiast twoja ocena każe mi już ostrożniej podchodzić do oceny @cebularz, bo ja i on, chyba zupełnie inne cechy premiujemy w ocenie jakości zdjęć.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron