• Reklama

Telefon do ok. 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez lukmarq » 4 cze 2016, o 12:13

igor_x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak naprawdę nie zależy mi za bardzo na tym który tel wykręca lepsze wyniki w antutu. Ma mieć 2 karty sim + wejście na kartę + Dobry GPS i Kompas.
A co powiecie o tym tel Xiaomi Redmi 3
lukmarq
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 12:00
Pochwały: 1
Telefon:: nokia

Reklama

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Esper » 4 cze 2016, o 12:50

redmi na 2 sim lub 1 sim i karta, ja nie narzekam, ale raczej ze wzgledu na baterie go bralem :)
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez buddookan » 4 cze 2016, o 23:56

A o Leagoo Shark 1 co myślicie ? 150$
Ktoś juz ma ?
http://pl.aliexpress.com/item/2016-New- ... 55ba08fe9f
buddookan
 
Posty: 22
Dołączył(a): 25 maja 2016, o 23:50
Pochwały: 2
Telefon:: DOOGEE
ROM: 8GB

Zgłupiałem już! Pomocy.

Postprzez Havoc » 12 cze 2016, o 12:22

Eksperyment z BB OS nie wypalił, system umiera. Czas wrócić do tego przeklętego androida. A że zawsze miem chrapkę na MIUI to patrzę od kilku dni na Xiaomi.
Obecnie jest kilka promocji i pomóżcie proszę uporządkować ten bałagan w głowie, bo ja już tyle tego na oglądałem że zaczynam zapominać co jest co, jeszcze trochę i mi się pomiesza wszystko.
Mi4i - rozumiem, że to najbardziej budżetowa wersja Mi4 tak? Ale kosztowałby mnie 90GBP z wysyłką z EU.
Redmi 3 - to już 120GBP
A pierwszy Mi4 wciąż jest w sprzedaży i znalazłem go za 140GBP
Mi4c to jakiś kosmos cenowy, dużo lepszy jest od zwykłej 4ki?

Takie z pozoru nie duże dopłaty, ale między Mi4i a Mi4 różnica jest już ogromna.

A jeśli chodzi o wymagania.
Gry - 0% do 5% czasu w ciągu roku.
Nawigacja - najistotniejsza kwestia. Musi pracować tak, żebym nie kur***ał w czasie jazdy. Byłoby miło gdyby w czasie pracy nawigacji i jednoczesnego ładowania telefon nie rozgrzewał się do 100*C jak to lubi BB q5 robić.
Internet, dużo grafik, wykresów więc musi ładować ogólnie obrazki, flashe,html5 sprawnie.
Bluetooth musi też być sprawny (stream do CarAudio).
Aparat mam w kieszeni lub torbie wraz z obiektywami i lampą - tak więc bardzo mało istotna rzecz, a te które są w tych modelach do okazjonalnego pstryku wystarczą podejrzewam.
Czytniki linii papilarnych i inne pierdoły są dla mnie zbędne.
Havoc
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 19:48
Telefon:: Motorola

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 12 cze 2016, o 13:31

Mi4i, to niby najbardziej budżetowy, ale i najmniej udany. Wcale nie jest tani. Jak na ten procek, to powinien znacznie lepsze czasy na baterii kręcić i się znacznie mniej grzać. Ma chyba najsłabsze wsparcie nieoficjalne. Trzymałbym się z daleka, póki pozostałe dostępne.
Mi4 to ich pierwszy flagowiec z serii 4. Trochę lepiej wykonany od dwóch pozostałych, bo jest metalowa ramka. Ma pojedynczy sim.
Mi4c wcale kosmosem nie jest i wyraźnie droższa jest tylko wersja 3/32GB. Wersja 2/16GB oscyluje w podobnych granicach jak Mi4.
GPS, to akurat we wszystkich wymienionych chodzi bez zarzutu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez iver11 » 13 cze 2016, o 00:01

Niektórzy narzekają na przerywający dotyk w Mi4c kiedy telefon leży na blacie/łóżku, ktoś z was się z tym spotkał?
iver11
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 cze 2016, o 19:14
Telefon:: Cool1
ROM: Havoc 8.1

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Jacke55 » 21 cze 2016, o 16:35

Ale z drugiej strony Mi4i i Mi4c mają lepszy aparat niż Mi4 ,nie mówię tu jaki mają na papierze aparat tylko jakie robią zdjęcia bo miałem te 3 modele w jednym czasie w ręce. Po za tym czuć ,że Mi4 to trochę starsza konstrukcja w jednej cenie powiedzmy za 120$ bo takie promocje się pojawiały bym wybrał Mi4c potem ex aequo Mi4 i Mi4i - zależy czy dla kogoś priorytetem jest wykonanie czy aparat i możliwości
Avatar użytkownika
Jacke55
AKTYWNY
 
Posty: 436
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 13:26
Pochwały: 21
Telefon:: opo

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez nomundo » 21 cze 2016, o 17:29

Cześć, praktycznie zdecydowałem się już na Mi4c ALE jako że zawsze mi super doradzaliście w sprawie zakupów to jeszcze dopytam:

Poszukuje fona w granicach 100-150$
Z Chin
Conajmniej 2gb ramu (nie wiem czy więcej potrzebuje - facebook, messanger , mail , internet, pdfy )
W granicach 5" +-0,3", nie musi być fHD
I najważniejsze :dual sim + super aparat.

Na aparacie mi najbardziej zależy, reszta może być do modyfikacji (oprócz d-sim), cena tak samo.
Gdybym dorwał gionee e7 w dobrej cenie to pewnie już by do mnie leciał ;)

Moje typy: mi4c, redmi 3 (aparat gorszy, ale bateria)

Co sądzicie?
Avatar użytkownika
nomundo
 
Posty: 71
Dołączył(a): 15 sie 2013, o 15:04
Lokalizacja: Ciechanów
Telefon:: Lenovo

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 21 cze 2016, o 20:18

nomundo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No, to albo jakość premium i fajny aparat (Mi4c), albo super bateria i całkiem znośny aparat średniaka (Redmi 3) - to jest dylemat. który musisz sam rozwiązać.
Nie wiem czy byłbyś zadowolony z E7 - ja ze swego nie jestem. Odkleił mi się digitizer (najpewniej od ciepła w kieszeni i ugniatania, bo duży jest). Bateria trzyma dużo gorzej niż kiedy go kupiłem. Leży teraz beż karty w trybie samolotowym i wytrzymuje 4 dni, choć wcale (!) go nie używam. Bardzo stary Haier W910 wytrzymuje 2 tygodnie, w tych samych warunkach, choć baterię ma sporo mniejszą (2100 vs 2500mAh). E7 okazał się sporym rozczarowaniem i bardzo przeszkadzał mi jego rozmiar.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez nomundo » 21 cze 2016, o 20:26

W takim razie mi4c, bateria = mam powerbanka więc jakoś to zniosę, aparat ważniejszy. Teraz tylko przypoluje na jakieś promki na ten model...

Dzięki wielkie :)
Avatar użytkownika
nomundo
 
Posty: 71
Dołączył(a): 15 sie 2013, o 15:04
Lokalizacja: Ciechanów
Telefon:: Lenovo

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Jacke55 » 21 cze 2016, o 21:38

Bez przesady z tym powerbankiem ,aż tak tragicznie nie trzyma ten Mi4c :P
Avatar użytkownika
Jacke55
AKTYWNY
 
Posty: 436
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 13:26
Pochwały: 21
Telefon:: opo

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez tpawel » 21 cze 2016, o 22:23

Dokładnie, na miui v8 te 4-5h SoT pociągnie
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama