• Reklama

Telefon do 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 250$

Postprzez szamangniewko » 21 wrz 2014, o 18:33

Witam,

Chciałbym kupić jakiś nowy smartfon. Wybrałem kilka propozycji, mógłbym dostać kilka rad, co wybrać i dlaczego? Byłbym wdzięczny.

1. Elephone P8
2. Huawei Honor 3X Pro T20
3. iOcean X8
4. Jiayu G6
5. UMI X3
6. Newman K2S
7. Zopo 998

Nie mam pojęcia który z nich jest wart swojej ceny, a który lepiej sobie darować bo coś tam coś tam. Chciałbym 5 lub więcej cali ale mniej niż 6 cali, bo to już wygląda jak mały lotniskowiec. Z dobrym aparatem i dźwiękiem. Dual SIM. Reszta jest sprawą drugorzędną. Mam teraz ZTE V987 a żona Zopo 990, oba mają swoje zalety i wady więc do nich mógłby ewentualnie porównać.
szamangniewko
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 20:19
Lokalizacja: opole

Reklama

Re: Telefon do 250$

Postprzez fzfzfz » 22 wrz 2014, o 00:27

Jest coś godnego polecenia do 200$ +50$ na ewentualny vat? Bardzo ważny jest dla mnie GPS. Max 5" i 2GB ram. Nie gram w gry na smartfonie. Minimum 16GB lub 8GB i slot na kartę. Rozdzielczość HD i slot na 1 kartę sim mi wystarczy.

Mam już zamówionego Zenfona 5 2/16, za tydzień będę zamawiał Coolpad F1. Chcę zrobić małe porównanie i zostawić sobie to co mi najbardziej będzie pasować.
fzfzfz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 19:02
Telefon:: l620

Re: Telefon do 250$ z b.dobrym aparatem

Postprzez ZachodniChinol » 23 wrz 2014, o 19:38

Poszukuję chińskiego telefonu, oczywiście max do 250$. Zależy mi na:

- Przede wszystkim bardzo dobrym aparacie (jak będzie przycisk do robienia zdjęć to cudownie). Ważne żeby zdjęcia wychodziły także po ciemku, oraz żeby funkcje aparatu były bardziej niż 'podstawowe'. Przedni aparat nie jest ważny
- Bezawaryjnym GPS, czyli taki, co łapie sygnał. Oczywiście nie musi być od razu, ale ważne żeby nie było to dłużej niż 2-3 minuty i żeby ten sygnał się utrzymywał
- Slot na kartę pamięci i/lub pamięć 32 GB lub 64 GB. Muszę gdzieś pomieścić te zdjęcia
- Wyświetlacz max 5' - nie większy, nie pomieszczę takiego klocka w kieszeni :-)
- Pamięć RAM min 2GB, może być 3GB, nie obrażę się ;-)
- Nie tragiczna bateria, byle by trzymała od rana do wieczora na mocnym użytkowaniu.
- Fajnie jak serwis byłby w PL, ale rozumiem że może to być niemożliwe
- Wytrzymała obudowa będzie atutem

Pisząc tutaj mam nadzieję, że post przeczytają osoby bardziej ogarnięte ode mnie, ponieważ dopiero dzisiaj zacząłem przeglądać chińskie elektrofony, marek o których nigdy wcześniej nie słyszałem.
Bardzo mi się podoba Xiaomi Mi 4, lecz jest niestety za droga, także drodzy forumowicze, co poradzicie? :->
ZachodniChinol
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 18:33
Telefon:: galaxy s II

Re: Telefon do 250$

Postprzez HooCairs » 23 wrz 2014, o 20:20

W tym przedziale cenowym (u chińczyków) nie znajdziesz lepszego aparatu niż 13 mpix, różnią się one co najwyżej matrycą i oprogramowaniem, które w marginalny sposób wpływa na jakość zdjęć. Jeżeli aparat ma być głównym wyznacznikiem to kup jakąś nokię lumię, ew dozbieraj na jakiegoś chińczyka +350$, lub np. trochę tańszą xperie z1, w której z tego co wiem siedzi ten sam układ co w z2 i z3.
Avatar użytkownika
HooCairs
AKTYWNY
 
Posty: 260
Dołączył(a): 13 wrz 2014, o 19:09
Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Re: Telefon do 250$

Postprzez ZachodniChinol » 23 wrz 2014, o 21:00

13 Mpx w zupełności wystarczy, tylko żeby właśnie reszta w aparacie też była spoko. Z tego co wiem najczęściej montują tam podzespoły Sony, także mi to bardzo pasuje.
Pytam się po prostu jaki telefon najbardziej (najbliżej) spełniał by te moje oczekiwania.
I problemem nie jest brak finansów, tylko to, że nie chcę wydawać za dużo na smartphona, ponieważ boję się że go zgubię/zepsuję, miałem już parę przygód z serwisami i gubieniem telefonów, także wiem, że nie chcę w to za dużo inwestować. Dlatego też wybrałem chińskie marki :-D
ZachodniChinol
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 18:33
Telefon:: galaxy s II

Re: Telefon do 250$

Postprzez HooCairs » 23 wrz 2014, o 21:53

Sam stoję przed podobnym wyborem, póki co jestem niemalże zdecydowany na coolpad f1, ale trochę hamuje mnie jego chiński wygląd :P. Rozważałem też zenfone 5, ale jest on sporawy, do tego ma gorszy aparat (choć jest bezkonkurencyjny w kwestii zdjęć przy zerowym oświetleniu). Zastanawiam się też nad wydawanym za ok miesiąc Doogee dg900, ale dopłacamy względem coolpada prawie 60$ za: ekran w 1080p, nowszą gorillę, nowszy system i conajmniej pozornie lepszą jakość wykonania obudowy. Nie do końca jestem przekonany czy warto, ale nie spieszy mi się z zakupem. Póki co wątpię by w tej cenie ktokolwiek doradził Ci coś oprócz sprawdzonych zenfona 5 i coolpada F1.
Avatar użytkownika
HooCairs
AKTYWNY
 
Posty: 260
Dołączył(a): 13 wrz 2014, o 19:09
Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Re: Telefon do 250$

Postprzez bearman79 » 23 wrz 2014, o 22:17

coolpad F1 jest na MT wiec mogą być problemy z GPSem ;/
ZachodniChinol pomyśl nad ZTE Nubia Z7 mini lub Huawei Honor 6 4G LTE Dual
oba pasują do Twoich wymagań. Ja mam podobne wymagania i zastanawiam sie który z nich wybrać. Czy jest sens dokładać 100$ na Huawei? Czy jest on aż o tyle lepszy od ZTE?. Z wyglądu mi napewno pasuje bardziej tylko pytanie czy jest sens ładować wiekszą kase? Przy okazji to pytania kieruje też do wszystkich forumowiczów ;)
bearman79
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 22:06
Pochwały: 1
Telefon:: samsung+sony

Re: Telefon do 250$

Postprzez piechucki » 23 wrz 2014, o 22:34

Coolpad F1 nie ma problemów z GPS. Jiayu G4s owszem.
piechucki
AKTYWNY
 
Posty: 268
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 07:40
Pochwały: 18
Telefon:: LeEco Pro 3 X722

Re: Telefon do 250$

Postprzez ZachodniChinol » 23 wrz 2014, o 22:49

bearman79 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ta Nubia wygląda naprawdę spoko, zaraz się zorientuję w cenach na Aliexpress ;-)

p.s. chyba że są miejsca gdzie dostanę ją najtaniej? na Ali jest w okolicach 300$ :(
ZachodniChinol
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 18:33
Telefon:: galaxy s II

Re: Telefon do 250$

Postprzez sruciok » 26 wrz 2014, o 21:28

Miarka się przebrała, srzedaję swojego Xiaomi 1S i szukam następcy. Mam dylemat między Asus Zenfone 5 2/16, Xiaomi Note Pro w wersji z dual simem oraz jiayu g4s. Sparzyłem się przy Xiaomi i żałuję, że pozbyłem się wcześniejszej wersji RedRice. Nie chcę wydać więcej niż 220 dolarów, biorę pod uwagę niedzielną zniżkę przy zakupie przez aplikację. Jak teraz jest z vatem, trzepią każdą przesyłkę?
sruciok
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:30
Pochwały: 1
Telefon:: RedRice/Honor 3C

Re: Telefon do 250$

Postprzez Doman » 26 wrz 2014, o 21:44

A coz takiego zrobilo Ci Xiaomi 1S? :-)

Z VATem nadal loteria i kwestia szczescia. Chociaz po wpisach na forum ma sie wrazenie ze lapia niestety co raz wiecej przesylek :-(
Doman
AKTYWNY
 
Posty: 603
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:16
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Re: Telefon do 250$

Postprzez sruciok » 26 wrz 2014, o 21:47

Wiesz, co aktualizację liczyłem, że nie będę musiał się martwić o to czy telefon się zaraz wysypie przy 2 włączonych aplikacjach i czy nie poparzy mi nogi :D
sruciok
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:30
Pochwały: 1
Telefon:: RedRice/Honor 3C

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama