• Reklama

Telefon do 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez Doman » 8 sie 2014, o 08:03

Ale po co w ogole ta dyskusja? Tu nie chodzi o "mozliwosc" wymiany baterii, ale o "mozliwosc szybkiej wymiany" bez dodatkowych narzedzi. Sorki, ale modele z "wbudowana" bateria nie umozliwiaja szybkiej wymiany wiec nie ma sie tu co madrowac.

Chociaz sam uzywam powerbanka to przyznam, ze druga bateria jest bardzo dobrym rozwiazaniem na intensywny dzien lub jakas podroz "bez pradu".
Doman
AKTYWNY
 
Posty: 603
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:16
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Reklama

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez Nojs » 11 sie 2014, o 20:24

Zdecydowałem już, że kupie sobie Huawei honor 3c LTE, albo Xiaomi redmi note, zależnie od tego jaką wielkość ekranu wybiorę.
Pozostaje tylko jedna kwestia. Gdzieś tam w internecie przemknęło mi, że telefony dual sim, mają jedną kartę działającą w 3g, a drugą w 2g. Czy to prawda, czy w tych telefonach też tak jest?
Miałem plan do jednego slotu wsadzić swoją podstawową kartę do rozmów(tu raczej musi być 3g), a do drugiego, kartę prepaid plusa z internetem. Nie wymagam jakichś prędkości LTE, ale jeśli internet ma działać w 2g (pamiętam czasy zmulonego edge), to jaki to ma sens?.. Z drugiej strony, albo mi się zdawało, albo w którymś temacie o honor 3c było, że zadziałały obie karty w 3g.
Nojs
 
Posty: 92
Dołączył(a): 8 cze 2014, o 01:46
Telefon:: brak

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 11 sie 2014, o 20:39

3g można przełączać w ustawieniach. Rozmowy mogą być w 2g.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez Doman » 11 sie 2014, o 20:51

Ale w 3G masz rozmowy w HD... kto testowal ten zna roznice.

W sumie ciekawe pytanie: czy sa telefony z aktywnym 2x3G, a jezeli nie to dlaczego nie ma?
Doman
AKTYWNY
 
Posty: 603
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:16
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 11 sie 2014, o 21:59

Nie wiem, dla mnie w takim redmi 1s przy 2g było bardziej niż zadowalająco.
Chyba są takie, ale nie jest to zbytnio jakoś potrzebne no i takie rozwiązanie ma więcej wad niż zalet.

Tak jak wspomniałem, można przełączać na której karcie ma być 3g, ale nie będzie to zbyt wygodne rozwiązanie. No cóż, nie da się mieć wszystkiego ;).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez Nojs » 11 sie 2014, o 23:38

Zdarza mi się że muszę rozmawiać kilka godzin dziennie w podróży, wtedy rozmowy w HD na prawdę robią ogromną różnicę.
Nie jest to potrzebne? Mi jest potrzebne :) Jakie to ma wady według Ciebie?
Poza tym, chyba może się zdarzyć sytuacja sytuacja, że nie będzie zasięgu 2g, a będzie 3g, prawda? No i internet by działał, a telefon nie..
Nojs
 
Posty: 92
Dołączył(a): 8 cze 2014, o 01:46
Telefon:: brak

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 12 sie 2014, o 00:06

No w sumie zawsze też można sobie wyłączyć 3g.
Nie wiem jak wpływa jedna antena 3g na drugą ani jakie ma wymagania konstrukcyjne taka antena. No i też mało osób korzystałoby z obu kart na 3g, ja też, ale nie miałbym nic przeciwko gdyby telefon posiadał 2 anteny (czy tam moduły).

Wtedy przełączasz 3g na kartę z telefonem :p.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez Nojs » 13 sie 2014, o 10:32

Rozumiem, ale wejście w odpowiednie opcje + czekanie aż sieć załapie(ile trwa takie przełączenie z punktu widzenia?)
Da się to jakoś zaprogramować, by od razu po włączeniu internetu, ten przełączał się na 3g w miejsce karty do rozmów, a po wyłączeniu, wracał na 2g?

Chcę to jakoś pogodzić, zaprzestanie korzystania z 3g do rozmów to cofnięcie się, w jakości, i do mniejszego zasięgu (chyba) na którym mi zależy:) Bo.......
Ciekawe czy wszędzie tam gdzie nie ma zasięgu 2g, również nie ma 3g. Albo jeśli jest 3g, to czy to oznacza że będzie również 2g. To by oznaczało, że korzystając w 2g, stracę jedynie jakość rozmów, a zasięg pozostanie, to może mógłbym przełknąć.
Nojs
 
Posty: 92
Dołączył(a): 8 cze 2014, o 01:46
Telefon:: brak

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez igoor1983 » 13 sie 2014, o 11:59

podejrzewam ze niejeden juz to zaprogramowal, jest taka aplikacja tasker , poczytaj troche na necie, napewno sie da
igoor1983
 
Posty: 82
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 08:06
Telefon:: niestety x7s

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez piotrox » 13 sie 2014, o 12:01

Nojs napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Xiaomi Redmi Note ma jeden slot 3G, a drugi 2G (sam wolalbym zeby bylo 3G w obydwu slotach).

Co do jakosci rozmow to jestem zadowolony (rozmawiam po kilka godzin dziennie).
piotrox
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 18:12
Pochwały: 2
Telefon:: Redmi Note Pro
ROM: MIUI Polska

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez Ania234 » 14 sie 2014, o 20:35

Hej, przeglądałam kilka wątków na forum, jednak nadal mam wątpliwości, obecnie posiadam HTC One V, ale już strasznie mi się zacina. Telefon ma mi służyć głównie do internetu, przeglądanie stron, youtube, itp, czasem przyda się gps, ekran najlepiej do 5cali. Zastanawiam się nad Coolpadem F1, czy będzie zauważalnie lepszy od mojego obecnego telefonu? Czy może powinnam poszukać czegoś innego?
Ania234
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 16:46
Telefon:: HTC

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez kaw23 » 14 sie 2014, o 21:18

Lenovo P780 jest spoko posiadam i jak na razie nie mam żadnych problemów z nim :)

--------------
dobre szkoły językowe warszawa
kaw23
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lip 2014, o 14:01
Telefon:: iphone 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron