• Reklama

Telefon do 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez krzych_u » 7 sie 2014, o 23:17

Mi bateria w zte v970 wytrzymuje do 3dni (fakt ustawiłem oszczędzanie procka, odpowiednie profile jasności ... a po za tym w nic nie gram itp. tylko telefonuje, wysyłam trochę smsów, czasami odpalę aero2 żeby coś sprawdzić). Więc chyba lepszym rozwiązaniem jest huawei honor 3c... Korci mnie także THL 5000 ale ciężko o jakieś wiarygodne informacje.
Ostatnio edytowano 7 sie 2014, o 23:22 przez krzych_u, łącznie edytowano 1 raz
krzych_u
 
Posty: 155
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 18:55
Pochwały: 1
Telefon:: Letv cool1

Reklama

Re: Odp: Smartfon do 800zł

Postprzez Jacuss » 7 sie 2014, o 23:19

bonano napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale dzięki temu jest ona polimerowa

Wyslane z ASUS ZenFone 5
Avatar użytkownika
Jacuss
AKTYWNY
 
Posty: 387
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 00:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 15
Telefon:: One Plus 5

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez majkel_94 » 7 sie 2014, o 23:27

Jakby to jakaś cudowna technologia była :P
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 7 sie 2014, o 23:28

Jeszcze nie widziałem telefonu z niewymienną baterią. Proszę, pokaż mi taki.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez krzych_u » 8 sie 2014, o 00:36

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tylko wiesz kto chce chodzić ze śrubokrętem w kieszeni itp. narzędziami. Ja tam wolę jak w telefonie prosto wymienia się baterie: zdejmuje tylny panel i wymieniam baterie :-P Zawsze można dokupić zapasową i nosić w portfelu. Już widzę jak powerbank mieści mi się do portfela ...
krzych_u
 
Posty: 155
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 18:55
Pochwały: 1
Telefon:: Letv cool1

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez Jacuss » 8 sie 2014, o 00:39

krzych_u napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tylko wiesz kto chce chodzić ze śrubokrętem w kieszeni itp. narzędziami. Ja tam wolę jak w telefonie prosto wymienia się baterie: zdejmuje tylny panel i wymieniam baterie :-P Zawsze można dokupić zapasową i nosić w portfelu. Już widzę jak powerbank mieści mi się do portfela ...


Na prawdę nosisz ze sobą dodatkową baterie w portfelu?
Avatar użytkownika
Jacuss
AKTYWNY
 
Posty: 387
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 00:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 15
Telefon:: One Plus 5

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez krzych_u » 8 sie 2014, o 00:50

Czasami zdarzają się takie sytuacje... jak trzeba gdzieś szybko wyjść i niema czasu na podładowanie bateryjki. To wkładam do portfela, jak telefon padnie podczas rozmowy, szybko wkładam drugą i jadę dalej ;) Baterie nie są duże (bynajmniej do zte v970), powerbank by się nie zmieścił ;-)
krzych_u
 
Posty: 155
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 18:55
Pochwały: 1
Telefon:: Letv cool1

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 8 sie 2014, o 00:54

krzych_u napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Już to widzę...
Bez zewnętrznej ładowarki o którą ciężko ta zapasowa bateryjka szybciutko poleci do pudełka.

Pogódź się z tym, twój argument jest inwalidą.
Obrazek
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez bonano » 8 sie 2014, o 01:00

Nie widzę powodu, aby przyklaskiwać rozwiązaniom, które utrudniają mi łatwą wymianę baterii. Oczywiście, jeśli chcesz łapać mnie za skróty myślowe, to możemy się tak bawić. Bo wiadomo, że każdą baterię można wymienić, tyle że patrząc w tych kategoriach można w ogóle przyjąć, że wszyscy użytkownicy telefonów powinni mieć umiejętności pozwalające im samodzielnie, a więc zręcznie i szybko wymieniać chociażby pęknięte ekrany.
Avatar użytkownika
bonano
 
Posty: 63
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 12:33
Pochwały: 1
Telefon:: 3210

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 8 sie 2014, o 01:44

Nic trudnego, odkręcasz 13 śrubek, ściągasz pokrywkę, odpinasz taśmę ze slotami na karty, odpinasz baterię i wyciągasz. Bierzesz nową baterię i powtarzasz kroki w odwrotnej kolejności.
Tadam, właśnie popsuta bateria została wymieniona. Banalne, nieprawdaż?

Ale na szczęście dla ludzi takich jak Ty utworzono projekt Ara ;). Już nawet nie będziesz musiał wyjmować klapki. Może nawet będzie się dało wsadzić 2 baterie. Albo nawet 3 :D.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez bonano » 8 sie 2014, o 02:10

Widzę, że się nie dogadamy. Wychodzisz po prostu z założenia, że to co dla ciebie jest banalnie proste, takie samo musi być dla każdego innego użytkownika smartfona. A tak niestety nie jest. Dla większości osób, które znam smartfon to owszem urządzenie na pewno ważne i przydatne w codziennym życiu. Ale z drugiej strony jest to jednak sprzęt, z którego chcą po prostu swobodnie korzystać, a więc bez wewnętrznej potrzeby zagłębiania się w jego wewnętrzną konstrukcję. I tak, jak nie wymienią samodzielnie ekranu z "pajączkiem", tak nie zamontują sobie nowej baterii, przy której trzeba już jakkolwiek popracować mechanicznie.

Druga sprawa - jeżeli ktoś kupuje sprzęt z polskiej dystrybucji, mając na niego udzielone dwa lata pisemnej gwarancji, to tym bardziej nie zacznie grzebać wewnątrz śrubokrętem. Bo najzwyczajniej w świecie (z niewiedzy) będzie obawiał się o uszkodzenie plomb albo pozostawienie ewidentnych śladów grzebania we wnętrzu konstrukcji. I dla mnie jest to akurat w pełni zrozumiałe. Gorzej, że producenci na baterię udzielają często krótszego okresu ochronnego, a zakup u producenta odpowiedniej sztuki (nawet z darmową wymianą) jest zwykle niewspółmiernie wysoki do realnej wartości ogniwa wraz z jego montażem.

Mam wrażenie, że próbujesz błyszczeć ironią, ale dość mizernie ci to wychodzi. Cud, że ze swoją wiedzą nie poszedłeś jeszcze nawracać milionów posiadaczy telefonów komórkowych w Polsce. Po co mają komukolwiek płacić za usługę? Tylko że wtedy wszystkie serwisy gsm oraz komisy dawno by już z pewnością poupadały. Z ciekawości: pecety, laptopy, konsole, telewizory, sprzęt agd czy samochody też naprawiasz we własnym zakresie? A twoja żona, matka, córka też sobie z tym radzą?
Avatar użytkownika
bonano
 
Posty: 63
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 12:33
Pochwały: 1
Telefon:: 3210

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 8 sie 2014, o 03:14

Yo, co mogę to naprawiam we własnym zakresie i doskonale zdaję sobie sprawę że są rzeczy które nawet dla mnie są za trudne do zrobienia, ale nie oszukujmy się, jajecznicę "każdy" usmażyć potrafi. Nie wierzę że istnieje ktoś kto nie byłby w stanie odkręcić kilka śrubek i przepiąć kilka tasiemek. No chyba że ten ktoś nie posiada śrubokrętów lub zdrowie mu na to nie pozwala.
Co do gwarancji, tu pół plusa leci na korzyść wymiennej baterii bowiem wystarczy kupić nową od producenta i już, a w przypadku wbudowanej są trzy opcje, wymienić samemu, pójść z nową baterią do serwisu (gwarancja nie traci ważności) lub odesłać w ramach gwarancji.
Oj uwierz mi że serwisy nie popadają, w zenfonie "każdy" jest w stanie wymienić baterię czego nie powiem o takim iPhone 5. No i nie tylko bateria pada.

Ale jeśli komuś straszne otwarcie klapki to z pewnością go zainteresuje projekt Ara. Tylko ekranu i chyba bebechów nie idzie wymienić ;).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron