Chińskie tablety, opinie, porady, zakup
Odpowiedz

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

12 lis 2014, o 21:11

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mi zaliczał z wiechę pod sam koniec testu- jak kamera zatrzymywała się koło tej jakby "armaty" . Ani razu nie przeszedł testu pozytywnie.
Mój tablet po 5 dniach już BEIJING. Orientuję się ktoś ile może jeszcze iść do Shenzhen ( OKQI) ?
Może faktycznie tylko parę sztuk miało ten problem. Zastanawiam się czy nie dogadać się ze sprzedającym co do wymiany na nowy ale przed wcześniejszym sprawdzeniem tym programem do OPENGL 3.0 . Próbowałem dogadać się z dwoma innymi sprzedawcami tych tabletów żeby zrobili test tym programem (udostępniłem apke na mediafire) ale jeden uparcie twierdził że link nie działą i że nie może pobrać( link działa sprawdzałem) a drugiemu się albo nie chciało albo nie kumaty w tych sprawach.
Podaje link do OPENGL ES3.0 :

http://www.mediafire.com/download/faoerw8cx35ft88/com.Maniac.UBenchEnhanced.apk

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

12 lis 2014, o 21:17

Witam jako swieży na forum :) Po lekturach przyznam że i ja się skusiłem na zakup tego tabletu. Też na wczorajszej promocji, tylko coś jeszcze dorzuciłem do zamówienia (na ali przy 99$ był rabat 10$, ale przy 199$ był rabat 20$, więc niewiele trzeba było więcej zamówić i wychodziło praktycznie za darmo :))

majkel_94 - czy poczta z NL post ma znaną zieloną pieczątkę? Przez NL jeszcze nic nie zamawiałem, natomiast przesyłki ze Sweden Post nigdy nie miały pieczątki, zupełnie tak jak przesyłki wewnątrzunijne. No i wiadomo co to znaczyło dla kupujących :mrgreen:

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 00:10

Mój niestety utknął na cle, wysyłany przez OKQI 23 października przez pocztę holenderską, przedwczoraj przyszło pismo żeby przesłać dodatkowe dokumenty do procedury celnej. Czeka mnie niestety w związku z tym co najmniej zapłata VAT.

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 11:30

Zamówiłem we wtorek i wpłata cały czas czeka na akceptację, czy też tak macie?? Jak aliexpress zatwierdzi wpłatę to jeszcze raz napisze do sprzedawcy w celu sprawdzenia przed wysyłką. Pokusiłem się na kuriera DHL, ciekawe czy czeka mnie cło;) Ostatnio zamawiałem dwa razy pocztą zwykła i miałem cło, więc teraz zaryzykowałem kurierem;)

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 12:03

Rowniez zamowilem we wtorek. W wiadomosci do sprzedawcy poprosilem o sprawdzenie ukladu cpu/gpu -> mam podkladke w razie jakis komplikacji ale sprzedawca poki co nie ustosunkowal sie do prosby.
Platnosc jest juz zaakceptowana i czeka na wysylke. Rowniez zamowilem kurierem. Cla nigdy nie placilem.

"EDIT"
Przed chwila napisala do mnie Anna Feng z pytaniem jaka wartosc chce miec zadeklarowana na paczce. Powiedziala, ze dla tabletu bezpieczenie jest 80$ i wysylka 20$. Zgodzilem sie. W razie przeprawy celnej bede myslal jak to wykorzystac.

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 14:12

drwalu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dostałem dokładnie to samo pytanie (wcześniej poprosiłem o wysyłkę jako prezent o wartości 20$), płatność w końcu zaakceptowana ale waham się co odpisać, jak będzie wpisane 80$ to raczej będzie oclona, czy mogą przepuścić??
Zamawiałeś wcześniej kurierem z wartością większą niż 20$ i nie płaciłeś cła??
Odnośnie sprawdzenie przed wysyłką, też nic nie odpisali:/

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 14:55

Przy DHL zawsze jest opłata VAT + kilkadziesiąt zł dla DHL za ich "obsługę".

Co do deklaracji CN22 która jest wypełniana przez nadawce - jeżeli paczka trafi na cło (a czym większa i cięższa tym większa szansa), to te deklaracje to sobie mogą wadzić nie powiem w co. Celnicy nie są głupi i wiedzą że chińczyki zaniżają. Jeszcze nigdy nie trafiło mi się aby zapłacić VAT od wartości podane w deklaracji. Zawsze musiałem wysyłać dokumenty do wer zabrze i naliczają VAT od rzeczywistej wartości.

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 15:00

Wczesniej nigdy nie zamawialem kurierem. Teraz mialem kupony znizkowe i kurier wyszedl tyle i wysylka za free. Kupowalem rozne rzeczy, rowniez takie 200$ + wysylka free i nigdy nie placilem vat'u. Wychodzi na to ,ze zamowienie DHL"em bylo zla decydja:/ zastanawiam sie czy nie anulowac wysylki.
Tym bardziej, ze istnieje szansa ze tablet moze miec walniety uklad.

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 16:29

Co do uszkodzonego układu to raczej bym się nie bał. Już wiele osób do nich napisało, więc wątpię, żeby się w ogóle nie zainteresowali.
Poza tym zwróćcie uwagę ile sztuk sprzedali 11.11, myślę, że część kupujących zerknęła chociażby na xda, więc na pewno znają problem ;)

Co do opłat celnych to za ten tablet zamkną się pewnie w 200zł. Słyszałem, że przesyłki słane DHL'em nie są otwierane, kurier zgłasza paczki do opłat "hurtem" zgodnie z wartością zadeklarowaną, aby maksymalnie wszystko przyśpieszyć. Chyba, że paczka wzbudza jakieś wątpliwości. Przy 80$ powinno pójść, natomiast przy 20$ można było kazać napisać sprzedawcy, żeby wysłał jako photoframe. Chociaż pewnie tutaj nie ma żadnej reguły.

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 17:22

Czy paczka z zadeklarowaną wartością np. 200$ zawsze trafi do oclenia? Czy zadeklarowan wartość ma większego znaczenie czy czy coś trafia to oclenia czy przejdzie bez weryfikacji?

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 17:53

Przy wysyłce kurierem ok. 90% paczek ma naliczane opłaty. Natomiast przy wysyłce pocztą to już loteria, nie zatrzymują wszystkiego tylko jakiś tam % bo by się zwyczajnie nie obrobili ;) Jeśli zamówiliście 11.11 to istnieje duża szansa, że Wasza paczka utonie wśród innych i wybiorą tylko te najbardziej wartościowe.

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

13 lis 2014, o 19:57

witam,

mam pytanko czym różnic się p98 air II nie ma 3g? brać z stąd

http://www.geekbuying.com/item/Teclast- ... 35781.html

pozdro
Odpowiedz