• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez drago68 » 9 gru 2013, o 14:37

To jest loteria, który przewoźnik szybszy. Niby HK Post szybszy od CP, ale to rożnie bywa!!!
Moje paczki HK dochodziły od 9-18 dni, a CP od 10-60 dni.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mkimki » 9 gru 2013, o 15:12

Dziwna rzecz mi się przytrafia, zamówienie z dx z 2013-10-21 - Wysłane w dwóch paczkach (sporo gratów drobnych w zasadzie) - RB663434702CN i RB657483752CN na początku wszystko fajnie czyli wysyłka itd. Przygotowywałem się na standardowy miesiąc od zamówienia a tutaj - NIC :)

Wg trackingów paczki utknęły 16 listopada na statusie Departured Shanghai i od tego momentu totalna cisza. Trochę nie chcąc zostać z ręką w nocniku otworzyłem spór w PayPal. Dx w osobie "lemon" oczywiście jest super miłe cyt. "If the package get lost,we will refund,pls believe that DX will not let its customs to suffer a loss,OK?" - trudno mi w to uwierzyć bo raz przy zamówieniu za 4$ mnie olali. No i teraz pytanie jak byście rozszyfrowali ten status? Dosłownie czyli wsiadła do samolotu i leci - tylko wtedy coś długo to latanie jej zajmuje ;)... Każde moje poprzednie zamówienie w tydzień po powyższym statusie trafiało do domu, a tutaj dupa i w zasadzie nie wiem czy nie oszczędzić sobie czasu i nie próbować odzyskac pieniędzy od razu czy jednak czekać na tę paczkę.

Od razu też wyjaśnię - nie nie chcę dostać paczki i za nią nie zapłacić. Chcę po prostu uniknąć utopienia 80 dolarów.

Pozdr i z góry dziękuję za pomoc!
Maciek
mkimki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 15:00
Telefon:: iP5
ROM: 7.0.4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez princeover » 9 gru 2013, o 15:35

Hmm ja mam wrazenie, ze cos sie stalo z paczkami z konca pazdziernika. Ja czekam od 2013-10-24 i status niezmienny Opening 10010200 PL 20131025. To tak wyglada jakby moja paczka zostala zablokowana w Urzedzie Celnym w Cinach. Pierwszy raz mi sie takie cos przytrafilo I czytajac poprzednie strony na forum jest kilka osob, ktore rowniez nie otrzymaly paczek z konca pazdziernika. Ehh...Jezeli chodzi o CP ja otworzylem spor na AE, ale musze niestety czekac do uplyniecia max 60 dni, aby starac sie o zwrot kasy. Zobaczymy jak to sie zakonczy.
princeover
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 mar 2011, o 12:10
Lokalizacja: jaworzno

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mkimki » 9 gru 2013, o 15:57

Też zauważyłem ale zaciekawił mnie status Departured - czyli co wypadła z samolotu? ;)
Wygląda na to, że będę musiał próbować odzyskać kasę przez PayPal...
mkimki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 15:00
Telefon:: iP5
ROM: 7.0.4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez KarlosW » 9 gru 2013, o 16:21

China post robi problemy z bateriami i z tel z 2 bateriami - mi wysłali niby, wróciło od celnika ichniejszego i wysłali ponownie ale juz nie China Postem ale Sweden Postem.

P.S - Towar 5.12 wyjechał z Hong Kongu HK i dzią pojawił sie w trackingu w W-wie więc szybciutko idzie, China sporo dłużej..


2013-12-09 12:28, Wysłanie przesyłki, WER Warszawa
2013-12-09 07:44, Nadejście przesyłki, WER Warszawa
2013-12-05 00:00, The item (RC128558295HK) left Hong Kong for its destination on 5-Dec-2013


PS
Co powiecie o Sweden Post? Długo idzie? Jak szybko pojawia se w trakerze? (w piątek wysłane)
Ostatnio edytowano 9 gru 2013, o 16:49 przez KarlosW, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mpatrykb » 9 gru 2013, o 16:39

HK Post zdecydowanie najszybsze, dzisiaj pobiłem rekord swój, 5 dni od wysyłki !! poprzedni wynosił 8 dni
China Post, 17 dni minimum, natomiast na jedną paczkę czekam już 37 dzień, niby od 15 listopada była w PL, teraz zniknęła z trackingu PP w ogóle..
mpatrykb
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 13:25
Telefon:: zp820

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ALEX-77 » 9 gru 2013, o 16:40

Ja już nic przez Sweden Post nie prześle ,kupiłem zegarek i przyszedł zmiażdzony ,paczka cała pognieciona ,a czas oczekiwania dużo nie odbiega od China Post ,na pojawianie się trackingu czekałem 5 dni póżniej kolejne 20 dni aż przesyłka do mnie doszła uszkodzona ,z China Post czy HongKong nigdy takich przypalów nie było .
Avatar użytkownika
ALEX-77
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 23:24
Lokalizacja: POLSKA
Pochwały: 27
Telefon:: Xiaomi Redemi Note
ROM: MIUI Polska

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez KarlosW » 9 gru 2013, o 16:45

ALEX-77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No to piękną wizję mi tu rozpostarłeś..:)
Wysłali Swedenem tylko z powodu baterii dodatkowej.. i oby doszły telefony (2 szt) cało..
A jak z vatem i pocztą szwedzką? Niby szwedzka a nie chinska.. czy to robi różnicę w wyłapywaniu do vatu?
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez aras86 » 9 gru 2013, o 16:51

U mnie jest taka sytuacja. Zamówiłem dwie rzeczy o tego samego sprzedawcy w tym samym czasie. Paczki również zostały w tym samym czasie wysłane przez sprzedającego (dostałem dwa track number). Zamówiłem 17 listopada, 19 listopada Chińczyk wysłał. Jedna paczka paczka doszła kilka dni temu a druga od 21 listopada (niby w Singapurze) ma status "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"
Pisałem do Chińczyka 1 grudnia no i odpisał, że skontaktował się z pocztą i czeka na informację. Co oznacza ten status? Paczka gdzieś się zagubiła, pośród innych?
aras86
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:43

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ALEX-77 » 9 gru 2013, o 17:24

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No to piękną wizję mi tu rozpostarłeś..:)
Wysłali Swedenem tylko z powodu baterii dodatkowej.. i oby doszły telefony (2 szt) cało..
A jak z vatem i pocztą szwedzką? Niby szwedzka a nie chinska.. czy to robi różnicę w wyłapywaniu do vatu?


No wiesz może to tylko taki jednorazowy przypadek ,ale trochę sie zraziłem do tej poczty ,co do Vatu to myśle że nie ma róznicy czy China post ,Swiss Post czy Sweden i tak wiadomo że idzie z Chin bo naklejek na paczce co niemiara ,ja mój tel.miałem wysyłany przez Swiss Post i na Vat się załapałem ,wiec myślę że z Sweden będzie podobnie .
Avatar użytkownika
ALEX-77
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 23:24
Lokalizacja: POLSKA
Pochwały: 27
Telefon:: Xiaomi Redemi Note
ROM: MIUI Polska

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ALEX-77 » 9 gru 2013, o 17:32

aras86 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To jest standardowa informacja w Singapore Post poprostu przesyłka jest zgloszona przez sprzedawcę dostała Tracking Numer ale fizycznie jej jeszcze nie ma na poczcie ,jak Chinczyk ją dostarczy zacznie się właściwa procedura .
Avatar użytkownika
ALEX-77
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 23:24
Lokalizacja: POLSKA
Pochwały: 27
Telefon:: Xiaomi Redemi Note
ROM: MIUI Polska

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fistal » 9 gru 2013, o 18:32

Witam
Czy mógłby ktoś powiedzieć coś na temat przesyłki RB645192179CN ?Minoł już miesiąć od wysyłki a paczki wciąż nie ma...
Czy jest to powód do zmartwień?
fistal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 18:29
Telefon:: sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron