• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 9 lut 2018, o 10:18

rafcio082 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam wrażenie, że uległeś magii trzech liter - DHL.
DHL eCommerce to zwyczajna oferta, taka sama jak przesyłki pocztami szwedzką, singapurską, holenderską czy fińską. Czekasz raz 15 dni, innym razem 60 dni. To normalne!
Przykładowy tracking:
Obrazek
Dodam, że w trackingu Poczty Polskiej status WER Warszawa pojawił się 18 grudnia.
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rafcio082 » 9 lut 2018, o 12:10

Nie, nie uległem magii DHL tylko z tego co czytałem i również potwierdza to twój traking to po paru dniach od wysłania paczki była już przynajmniej na Okęciu. No nic muszę uzbroić się w cierpliwość.
rafcio082
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 07:58
Pochwały: 1
Telefon:: LG G6
ROM: 7.0

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 9 lut 2018, o 15:47

rafcio082 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli to rzeczywisty status, a nie np. status mówiący o tym, że przesyłka dopiero wyruszyła na Okęcie w Warszawie.
Tego niestety chyba nikt tu nie wie.

Skąd takie podejrzenia? Nadejście do WER W-wa w trackingu Poczty Polskiej = PLWAWA, Poland w pokazanym trackingu. Co oznacza więc status Warszawa WER, Poland w trackingu DHL? Kolejne pytanie: dlaczego trackingi na stronach https://ecommerceportal.dhl.com i https://ecommerceportal.dhl.com/track dla tych samych przesyłek są zazwyczaj różne?!

Nigdy nigdzie statusów o nadejściu na Okęcie nie traktowałem poważnie. Dla mnie to tylko "puste" statusy w wewnętrznych systemach operatorów pocztowych.
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez _ff_ » 9 lut 2018, o 16:46

Na tym kończy się rola DHL. Nie wiem jaką oni mają umowę z Pocztą Polską podpisaną, ale ktoś się tym powinien u nich zająć. Leży to w kontenerze, czy gdzie, i czeka na wypakowanie. WER Warszawa wskakuje po zeskanowaniu przez pocztę. Jak widać nikt się z tym nie śpieszy. Ja dzisiaj zamawiam kolejną DHL Economy i zobaczymy ;). Frustrujące, że DHL jest ekspresowy, ale jednak... Można prześledzić economy do Niemiec(i te trackingi z dotarciem do kraju docelowego są prawdziwe. Problem jest po stronie polskiego operatora, który zajmuje się przesyłkami na Okęciu).
_ff_
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 wrz 2017, o 15:51
Telefon:: HTC

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Azael » 10 lut 2018, o 23:57

Jakieś dwa tyg zamówione z gearbest.com i numer śledzenia nie działa. Ściema ten numer?
RX803634106CN
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Warson » 11 lut 2018, o 11:10

Teraz to w ogóle jakieś jaja, paczka zamówiona tydzień później ma juz WER Warszawa a ta pierwotna jeszcze nic... A tym samym transportem zamówione...
Warson
 
Posty: 58
Dołączył(a): 9 mar 2015, o 19:01
Telefon:: Samsung Galaxy S V

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez golfer_1984 » 11 lut 2018, o 15:39

Panowie paczka zatrzymana w cle, koszt 80 zł, dokumenty wysłane, naliczą coś??
golfer_1984
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:49
Telefon:: Sony Z

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez SpeedoFST » 11 lut 2018, o 16:16

a jak, naliczą jakieś 36pln ;)
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez akir » 12 lut 2018, o 06:12

Moja paczka po 70 dniach uznała że jest w Polsce. Miała pauze na 50 dni między trakcingiem

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez arthur » 12 lut 2018, o 15:52

Cześć,
Możecie mi wyjaśnić o co chodzi na tym trackingu:
http://www.17track.net/?nums=RG982446905BE
Paczka była w Polsce i wróciła do Belgii i nadal tam sobie leży?
arthur
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 gru 2017, o 22:55
Telefon:: P

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez SpeedoFST » 12 lut 2018, o 17:13

może jakiś problem z czytelnością adresiku był i wróciła? z tego co wiem belgium post nie lubi polskich znaków w adresie?
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mario537 » 12 lut 2018, o 17:55

arthur napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Rzeczywiście dziwne, dostała się już do WER Warszawa i z powrotem została zawrócona, pierwszy raz takie coś widzę.

Swoją drogą ja bym uderzył pod ten adres:
https://www.facebook.com/pocztapolska/posts/10152086629135662
mario537
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2018, o 20:03
Telefon:: Samsung Galaxy J3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama