• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Kacper20 » 27 sty 2018, o 14:10

Mam pytanie odnośnie darmowej przesyłki. Ostatnia aktualizacja 13 grudnia.

2017-12-13 15:31

HONG KONG, 【HONG KONG】 Shipment transiting to next station
2017-12-13 15:31

HONGKONG, 【HONGKONG】 Success in giving to the airline
2017-12-11 15:18

Czy to normalne u tego przewoźnika? zastanawiam się czy prosić o rozszerzenie ochrony o 30 dni czy otworzyć spór na początku lutego jeśli status się nie zmieni.
Kacper20
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 14:17
Telefon:: Lenovo

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cjano » 28 sty 2018, o 00:04

Witam jak wyglądają wasze doświadczenia z EMS China, ja mam przesyłkę LX019857926CN, na którą czekam juz 60 dni. Mam wydłużony czas ochrony o 30 dni, zdarzało mi się na rejestrowane tyle czekać ale czy z EMS też mieliście takie doświadczenia?
cjano
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 21:50
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cjano » 28 sty 2018, o 09:58

cjano napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nieaktualne właśnie zeskanowana WER Warszawa
cjano
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 21:50
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Jacuss » 29 sty 2018, o 12:41

A ja mam pytanie dot. postNL czy oni ważą przesyłkę po dotarciu do Poslki czy już w Holandii? Bo przeoczyłem i mam problem. 2 przesyłki dzień po dniu wsyztskie statusy - jedna w doręczeniu a druga nadalw drodze do Warszawy :P I tak myśle, że może statusy sie zawiesiły /jeśli ważą w PL/
Avatar użytkownika
Jacuss
AKTYWNY
 
Posty: 387
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 00:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 15
Telefon:: One Plus 5

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez zor-ro1970 » 29 sty 2018, o 14:10

RO579907950CN dotarła po 77 dniach ech
zor-ro1970
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 13:32
Telefon:: Axe

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mario537 » 29 sty 2018, o 18:50

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

Trzeba by było założyć nowy wątek Ile najdłużej czekałeś na przesyłkę z Azji :cry:
mario537
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2018, o 20:03
Telefon:: Samsung Galaxy J3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cynek777 » 30 sty 2018, o 10:41

Zamówiłem 2 przedmioty u jednego sprzedającego na ali. Za każdy płaciłem po około $10 za przesyłkę. Kupowałem i płacilem pojedynczo. W obu przedmiotach jest identyczny numer przesyłki. Czy sprzdawcy praktykują wysyłanie zamówień jedną paczką? Nie wiem czego sie spodziewać przy odbiorze. Co jeśli będzie tylko jeden przedmiot? Co jeśli przesyłka trafi do celników? Specjalnie zamawiałem osobno, żeby w razie kontroli nie płacić za całość.
cynek777
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 23:46
Telefon:: Redmi 4 pro

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 30 sty 2018, o 13:30

cynek777 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak, często praktykują.

Nagraj otwieranie paczki. Jeśli będzie jeden przedmiot, założysz spór. Filmik będzie bardzo doskonałym argumentem dla twoich racji.

Przesyłka trafi do celników tak czy siak. Jeśli zdecydują się owatować, dostaniesz informację, zapłacisz VAT i tyle. To normalne "ryzyko" przy zakupach pow. 22EUR spoza UE.

Zamawiałeś osobno, ale zapewne nic nie napisałeś sprzedawcy, że zależy ci na oddzielnych przesyłkach, prawda? Będąc w takiej sytuacji Ty też wysłałbyś kilka zamówień w jednej paczce.

Na przyszłość, jeśli chcesz być pewny dwóch oddzielnych wysyłek, kup jedną sztukę, zaczekaj na wysyłkę i dopiero kup drugą sztukę.

Po otrzymaniu paczki możesz założyć spór o zwrot jednego kosztu wysyłki (o ile sprzedawca nie ma z góry ustawione, że liczy za wysyłkę każdej sztuki towaru; by to sprawdzić, wejdź na stronę oferty i zobacz, czy zmienia się koszt wysyłki, jak zaznaczysz 2 sztuki danego towaru).
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Alyaa » 30 sty 2018, o 14:36

Jak kupowałam buty to pisałam sprzedawcy, że proszę o osobne przesyłki, żeby podatku nie było. Koleś tak sobie wziął do serca, że przepakowano je jeszcze w UE (wcześniej jedna para od niego normalnie z Chin szła bez przepakowania). Inna rzecz, że często koszt przedmiotu dzielą na przedmiot i przesyłkę (w końcu lepiej wygląda cena 5$ i 10$ przesyłka niż koszt przedmiotu 15$). Co ciekawe zdarza się, że dwa różne sklepy i idzie jedną przesyłką, bo sprzedawca ten sam,.
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez xsysiu » 30 sty 2018, o 17:49

Powiedzcie mi jak to jest z przesyłkami idącymi z Urumqi, nie miałem jeszcze przyjemności... Paczka miała trafić do Olsztyna a od razu, bez Warszawy jest w Suwałkach RO587985450CN. Dostałem fake tracking czy to idzie jakimś pociągiem np z Rosjii?
xsysiu
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 03:54
Telefon:: le max 2

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rafcio082 » 30 sty 2018, o 17:59

Właśnie dzisiaj moja przesyłka z Urumqi też zameldowała się w UP Suwałki 1. Zadzwoniłem tam i miła pani poinformowała mnie, że przesyłki które idą przez Litwę idą przeważnie przez Suwałki. Nie potrafiła mi jedynie powiedzieć czy przesyłka trafi jeszcze na WER Warszawa czy od razu pójdzie na WER, który obsługuje nasz region.
rafcio082
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 07:58
Pochwały: 1
Telefon:: LG G6
ROM: 7.0

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez xsysiu » 30 sty 2018, o 18:22

Dzięki
xsysiu
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 03:54
Telefon:: le max 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron