• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fake4r » 9 lis 2016, o 16:27

Na razie musisz czekać do momentu dostarczenia lub gdy już będzie ci się kończył czas ochrony. Tak to ciężko coś powiedzieć na jej temat. Sam czekam na Szanghaj wysłany ponad 3 tygodnie temu. Cierpliwości i tyle, nie można nic przyspieszyć tak czy siak.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez SquashPL » 9 lis 2016, o 17:51

Napisałem do Singapore Post na FB i napisali mi tak:

"Hi, we need tracking number of your parcel for us to raise a tracing request. Thanks" - po kilku wiadomościach zwrotnych wypieli się na mnie - Ali ma mi kasę wrócić 21, więc chyba tylko na to trzeba czekać.
SquashPL
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lis 2016, o 22:01
Pochwały: 1
Telefon:: Mi5

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fenster » 9 lis 2016, o 19:55

Można było by napisać..".ale pech". Niestety takie sytuacje są coraz częstsze(nie pierwszy Despach w tym roku kończy swoja podroż nie wiadomo gdzie). Cóż, czas otworzyć spór u Goldiego...
fenster
 
Posty: 0
Dołączył(a): 1 maja 2014, o 19:00
Telefon:: alcatel ot506

Re: [zakupy] Geekbuying, Singapure Post recenzja, tracking

Postprzez nemoein » 10 lis 2016, o 11:16

Witam wszystkich, poniżej podaje pełną recenzje zamówienia ze sklepu geekbuying.com:
13.10.2016r. Zamówiłem telefon - mianowicie MEIZU M3 NOTE, płatność przez numer karty i kod cvv, - wybrałem darmową opcję nazwaną "Registered Airmail" - co niekoniecznie tłumaczyło jaką pocztą wyślą, być może na FAQ byłaby odpowiedź. Przelew doszedł do nich po około 2 dniach roboczych - po kolejnych dwóch dniach napisali że zamówionego przedmiotu niema na stanie i będzie "w tym tygodniu" w związku z czym poprosiłem o zmianę zamówienia na inny telefon za moją dopłatą - mianowicie Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon 3/32), na następny dzień dostałem wiadomość z linkiem do dopłaty, co oczywiście zaraz zrobiłem, po dwóch dniach dostałem wiadomość, że pieniądze przyszły i zmiana przedmiotu jest zakończona, ale że i z tym telefonem jest problem z dostępnością i będzie w przyszłym tygodniu, poczekałem kilka dni i około środy kolejnego tygodnia dostałem info że paczka już wysłana z chin przez Singapure post - razem z tracking numerem RF422993715SG. Po kolejnych kilku dniach mogłem już oglądać ją na stronach z trackingiem (przesyłka z Chin do Singapuru) - Jeśli o sklep jestem zawiedziony, wysyłka po około dwóch tygodniach od zamówienia, pani o nicku Debbie - odpisuje zwykle po upływie od 24-48 godzin więc dość długo, maile zwykle przychodziły między 4-11 rano naszego czasu (wówczas w chinach są godziny pracujące) - zatem warto odpisywać wcześnie rano. Pani natomiast była bardzo miła, angielski na poziomie w zupełności wystarczającym do komunikacji, jednak często było widać że tekst jest z "kopiuj - wklej" ale rozumiem, że tak jest łatwiej. Możliwe że przelew z PayPala doszedłby szybciej. Jeśli chodzi o proces wysyłki to nie mam żadnych spostrzeżeń, przesyłka z Singapuru do Polski szła 13 dni, zatem pełen proces od zamówienia do przyjścia paczki trwał około 27 dni. Aby nie przedłużać wrzucę pełne zapiski z trackingu:

17track.net:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Alipaczka.pl
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Poczta Polska:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Singapure Post:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kilka notek odnośnie trackingu - paczka doszła około 11:30, ale odnotowano to trochę później - Vat nie został naliczony mimo dwóch "zatrzymań" w urzędzie celnym. Zmiana statusu przychodziła do kilku godzin po jej aktualnej zmianie, przy czym najszybciej aktualizowany był tracking Poczty Polskiej (kiedy była już w Polsce) i na Singapure Post gdy jeszcze była w drodze do Polski - co nieszczególnie powinno dziwić, że na stronie bezpośrednich przewoźników zmiana statusu była odnotowana najszybciej i oczywiście najdokładniej (na innych stronach czasem brakowało jakiegoś statusu). Nr Despatch 4314.

Podsumowując - Jestem zawiedziony nieco sklepem geekbuying.com, natomiast w pełni mogę polecić wysyłkę przez Singapure Post, choć zdaję sobie sprawę, że zamówienie jednego przedmiotu nie jest w pełni miarodajne. Recenzję zamieszczam, gdyż podczas zamówienia ciężko było znaleźć rzetelne bądź aktualne informację na temat sklepu, a także ile jeszcze będzie szła paczka przy danym statusie np. zatrzymano przez urząd celny - co było dość frustrujące.

Autor postu otrzymał pochwałę
nemoein
 
Posty: 0
Dołączył(a): 5 lis 2016, o 22:16
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi
ROM: cynanogenmod

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Zyga » 10 lis 2016, o 11:39

Bardzo rzetelna recenzja, na pewno sporo niektórym wyjaśni dzięki za dobrą robotę
Jeśli nie chce się tobie czytać FAQ-a lub poszukać odpowiedzi w poprzednich wątkach, koniecznie zadaj pytanie... ;-)
Avatar użytkownika
Zyga
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 10:13
Lokalizacja: Le-wo
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: 3GB/64GB

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez thekonrab » 10 lis 2016, o 13:36

Shipment in transit at Transit Center. Thanks for your waiting.
Taki status od goldwaya, czyli jeszcze w chinach ?
thekonrab
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 wrz 2015, o 10:37
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TediPower » 11 lis 2016, o 21:48

Co jest?
Obrazek
Ile razy i o co z tym chodzi.
The item has been processed in the country of destination

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 12 lis 2016, o 01:03

Czego nie rozumiesz?
Wrzuć sobie do google translatora i wychodzi "przedmiot został przetworzony w kraju przeznaczenia". Teraz jaśniej?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TediPower » 12 lis 2016, o 03:07

Nom a widzisz obrazek pytam dlaczego jest to 2 razy i widnieje niedorzeczno.
Pierwsze od góry i czwarte od góry / data 11.11 i 08.11
Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 12 lis 2016, o 05:11

Tracking robi więcej złego niż dobrego dla niektórych. Nie byłoby śledzenia to nie byłoby głupich pytań, tylko każdy by czekał.
Przetwarzają drugi raz, bo 2 dni wcześniej była nieudana próba doręczenia.
Czekaj, może w poniedziałek przyniosą.

BTW. "niedorzeczno"? Czytasz co piszesz?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TediPower » 12 lis 2016, o 09:17

Ale jaka próba doręczenia?
Skoro w domu jest osoba która się z niego nie rusza i listonosza nie było. A gdyby był to by chyba zostawił powiadomienie w którym pisało by że paczkę mogę odebrać na poczcie po godzinie xx.
Proszę masz po polsku z Google bo program ma taką opcję ale są osoby co rozumieją to lepiej w oryginalnym języku niż Google.
Obrazek
Patrz od dołu i od 1 dnia i wyjaśnij mi to bo ja chłop z małej mieściny nie pojmuje.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 12 lis 2016, o 11:21

O tym mówię
"2016-11-09 15:39 The delivery of the item was unsuccessful"
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama