• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 17 paź 2016, o 17:41

Sklep nie ma znaczenia, ważne, że przesyłka idzie z Chin. I ja nie mówię, że nie dochodzą w dwa tygodnie. Tylko to nie jest (ani nie była) norma. A traktowanie tego jako normę prowadzi do takich frustracji jak Twoje.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Darkseeder » 17 paź 2016, o 19:09

Gdzie widzisz frustrację? stwierdzam fakt że źle się dzieje ostatnio z paczkami, ot co

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Darkseeder
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 10:34
Telefon:: umi zero

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ar2rc » 17 paź 2016, o 19:16

mi wcieło 5 przesyłek w okresie od 5 do 15 września ( śledzenie do granicy polskiej) ze sklepów bg i gb także podejrzewam lepkie ręce jakiegoś polaczka z poczty. Mój listonosz zaufany.. ale z warszawy daleka droga
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez drago68 » 17 paź 2016, o 19:21

Niestety potwierdzę przypuszczenia niektórych użytkowników forum, że ostatnio coś z paczkami nierejestrowanymi lub rejestrowanymi tylko na terenie Chin coś się niedobrego dzieje. Mam 4 paczki z lipca i 2 z sierpnia oraz 2 z września, które jeszcze nie doszły. Oczywiście jest przedłużony czas ochrony...czekam cierpliwie, zobaczymy..Albo giną u nas w jakimś WER, bo listonosz jest OK.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez heinep » 18 paź 2016, o 09:32

Potwierdzam. Od lipca,sierpnia jakaś padaka z paczkami.
Około 50% przesyłek nie dociera, aż głupio mi zakładać kolejne spory na aliexpressie.
Zdaje się że to jednak w polsce jest jakiś problem.
Z trackingu wynika że paczki dolatują do Polski a dalej to już tylko czarna Amba wszystko zjada....
Wcześniej bywało że paczka długo dreptała ale w końcu trafiała do adresata a teraz mija termin ochrony przesyłki jeden po drugim.
heinep
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 10:11
Lokalizacja: STONT

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez KangoOS » 18 paź 2016, o 12:47

Również mogę to potwierdzić. Przypominam, że cały worek 4199 został okradziony. Były w nim dziesiątki telefonów Xiaomi (ja miałem Mi5 64/3 koledzy z forum Redmi 3, Notey itd.) więc faktycznie coś się nie dobrego dzieje. Mi już kasę zwrócono więc kij, ale tracić tyle czasu to masakra.

Wysłane z mojego G4S przy użyciu Tapatalka
KangoOS
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17 kwi 2015, o 16:15
Telefon:: Huawei
ROM: CM 10.1, Android 4.2

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kosmogator » 18 paź 2016, o 13:00

Niekoniecznie wina jest zawsze po polskiej stronie. Przykładowo worek 4276 SG Postu został odesłany z Polski z powrotem do Singapuru (nie zgadzała się podana waga lub przyszedł zalany/zniszczony). SG Post go "poprawił" i wysłał ponownie, ale to już dodatkowy tydzień.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Tycior » 18 paź 2016, o 13:22

A coś o tym z 27.09 wiadomo już? Nr. 4257
Avatar użytkownika
Tycior
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 16:07
Telefon:: iPhone 6

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez nxis » 18 paź 2016, o 17:21

Tycior napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pewnie wszyscy dalej mamy ten sam status co 3 tyg. temu. Chyba że na poczcie ktoś się czegoś dowiedział.
nxis
 
Posty: 0
Dołączył(a): 6 paź 2016, o 11:13
Telefon:: Goclever

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rychu147 » 18 paź 2016, o 20:27

RS593094925NL Co tu się dzieje :D Ogniwa plus grzałki hehe
rychu147
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 12:41
Pochwały: 1
Telefon:: Htc one x
ROM: Stock

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fenster » 18 paź 2016, o 20:31

kosmogator napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Właśnie.Podzielisz się informacja skąd te wieści można otrzymać ?
Pytam,bo tu kilka osób czeka na ten nieszczęsny "worek" Nr. 4257
i nikt z nas nie ma pojęcia gdzie się czegoś dowiedzieć co się z nim dzieje.Ja dwa razy rozmawiałem z WER Wawa i tam nic nie wiadomo.
Zanim masowo zaczniemy zakładać spory może jakakolwiek wiedza pozwoliła by na przedłużenie cierpliwości.Ja osobiście już ja powoli tracę.
fenster
 
Posty: 0
Dołączył(a): 1 maja 2014, o 19:00
Telefon:: alcatel ot506

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kosmogator » 18 paź 2016, o 20:48

Oczywiście, nie jest to żadna tajemnica. Jeżeli worek jest odsyłany (modelowym powodem jest niezgodność wagi rzeczywistej i deklarowanej albo nieakceptowalny stopień jego zniszczenia) zarówno SG Post jak i Poczta Polska nie są łaskawe poinformować o tym na swoich trackingach udostepnianych klientom. Szansą są jedynie automatyczne systemy trackingowe gdzie nie zostało to zablokowane i obecnie tutaj najlepiej sprawdza się Cainiao. Czyli w takim przypadku na trackingu z Cainiao będziecie widzieli przybycie do Singapuru po statusie Arrival at Destination (Exchange Office).

W przypadku worka 4257 nie został on odesłany. Nie dotarł także (przynajmniej formalnie) do WER Wawa. Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy jest taka, że został pomyłkowo z warszawskiego lotniska wysłany gdzieś dalej. Tak po prostu "zginąć" to raczej nie mógł. Pomijam tu pomysły bardziej spektakularne, np. że coś w środku tykało i prewencyjnie go wysadzili w powietrze. :)
Jako że minęło już naprawdę sporo czasu szanse odzyskania przesyłek z tego worka wydają mi się raczej niewielkie (zależnie od tego gdzie to ewentualnie dalej wysłali, do jakiego kraju).

Autor postu otrzymał pochwałę
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron